021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 پس از برگزاری کنکور سراسری به صورت همزمان در تمام استان های کشور، انتخاب رشته به عنوان دومین مرحله حساس کنکور شناخته شده است. انتخاب رشته کنکور سراسری نسبت به سال های بسیار دور، راحت تر شده اما همچنان پذیرش در رشته ها و دانشگاه های پرمتقاضی مشکل است و قبولی در آن ها بستگی به سهمیه های لحاظ شده، تراز، رتبه و همچنین انجام یک انتخاب رشته اصولی و منطقی خواهد داشت.

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 داوطلبان باید توجه داشته باشند که هر گونه اشتباه در انتخاب رشته ، ممکن است یک سال آن ها را از رسیدن به اهداف مد نظر، باز دارد و تلاش های آن ها به ثمر نرسد، بنابراین انتخاب رشته نیاز به دقت زیاد، توجه کافی و استفاده راهنمایی های از مشاوران حرفه ای و با تجربه دارد. بسیاری از داوطلبان پس از انجام فرآیند ثبت کد رشته های خود در سایت سازمان سنجش، مجددا انتخاب های خود را بررسی می کنند و متوجه اشتباهاتی در آن می شوند، این دسته از داوطلبان می توانند بدون محدودیت کد رشته های خود را ویرایش کنند، اولویت های خود را تغییر دهند و یا حتی کد رشته های مورد علاقه خود را به آن اضافه کنند.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰

سازمان سنجش هر سال همزمان با شروع انتخاب رشته امکان ویرایش کد رشته محل ها اعم از حذف، اضافه نمودن یا جابه جایی انتخاب ها را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. بدین معنا که داوطلبان پس از پایان مراحل انتخاب رشته و تایید نهایی و دریافت پرینت انتخاب رشته خود در صورت تمایل می توانند تا پایان زمان انتخاب رشته کنکور 1400 با مراجعه مجدد به سایت سازمان سنجش نسبت به ویرایش انتخاب های خود اقدام نمایند.

 

سال گذشته بدلیل تعویق در برگزاری کنکور سراسری، داوطلبان از 2 لغایت 7 مهر ماه می توانستند نسبت به ویرایش انتخاب های خود نیز اقدام کنند. پیش بینی می کنیم در صورت برگزاری کنکور ۱۴۰۰ در نیمه دوم مرداد ماه امکان انتخاب رشته و ویرایش آن می باشد.

 

هر سال سازمان سنجش در ساعات پایانی انتخاب رشته، مهلت مجددی برای داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته موفق به ثبت کد رشته محل های خود نشدند، در نظر می گیرد، متقاضیان ویرایش انتخاب رشته می توانند در این بازه نیز نسبت به ویراش اطلاعات کد رشته محل های انتخابی اقدام نمایند.

یکی از مهم ترین مراحل کنکور سراسری ، شرکت در مرحله انتخاب رشته آن است . از این رو سازمان سنجش برای متقاضیانی که پس از مشاهده و دریافت کارنامه اولیه ، مجاز به انتخاب رشته محل های روزانه و غیر روزانه دانشگاه های سراسری و رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد شده اند ، دفترچه ای تحت عنوان “ دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 ” را روی سایت خود به نشانی sanjesh.org منتشر می کند .

داوطلبان موظف اند ابتدا این دفترچه که شامل شرایط و ضوابط انتخاب رشته است را با دقت مطالعه نمایند و سپس نسبت به انتخاب حداکثر 150 کدرشته محل با توجه به گروه آزمایشی امتحانی خود اقدام کنند .  تمامی این مراحل باید در زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ که توسط سازمان سنجش اعلام می شود ، صورت پذیرد .

ویرایش انتخاب رشته

هر سال با داوطلبانی مواجه می شویم که بنا به هر دلیلی موفق به تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری در بازه زمانی مقرر نشده اند ، به این جهت معمولا سازمان سنجش مهلت کوتاهی را تحت عنوان تمدید مهلت انتخاب رشته برای این دست از داوطلبان در نظر می گیرد . با توجه به اهمیت این مهلت برای جاماندگان از انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 در ادامه این مقاله به بررسی زمان تمدید فرصت انتخاب رشته ۱۴۰۰ پرداخته شده است .