021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

ورود به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 | sanjesh.org

ورود به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 | sanjesh.org

ورود به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 | sanjesh.org / یکی از حساس ترین مراحل کنکور سراسری انتخاب رشته می باشد ، چرا که ممکن است داوطلب تراز و رتبه بسیار مناسبی کسب نموده باشد اما با یک انتخاب رشته نادرست و غیر اصولی تمام فرصت های خود را از دست بدهد. شما برای انجام این پروسه بسیار مهم ابتدا می بایست دفترچه انتخاب رشته را به دقت مطالعه کنید تا به طور کامل در جریان فرآیند و شرایط انتخاب رشته و کد رشته محل ها قرار بگیرید سپس با کمک ازیک مشاورو یا فردی که در این زمینه تجربه زیادی دارد ، کد رشته های خود را انتخاب کنید. ممکن است برخی از داوطلبان اطلاعی از نحوه ثبت کد رشته ها و سایت آن نداشته باشند ، در این خصوص باید بگوییم که افراد پس ازدریافت نتایج اولیه کنکور سراسری در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شوند ؛ در وهله اول بایستیکد رشته های خود را با توجه به تراز و رتبه خود انتخاب نمودهسپس برای تکمیل فرآیند انتخاب رشته ، وارد سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org شوند.

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور 1400 داوطلبان نمره و تراز مندرج در کارنامه خود را بررسی کرده و بر اساس آن برای انتخاب رشته محل های مورد علاقه اقدام می کنند. سازمان سنجش رشته محل های ارائه شده دوره های مختلف روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان را در دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ منتشر کرده و بر روی سایت خود قرار می دهد.

از این رو داوطلبان می بایست پس از بررسی وضعیت مجاز بودن خود در موعد مقرر به سایت انتخاب رشته کنکوز سراسری به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و ضمن مطالعه شرایط و ضوابط نسبت به انتخاب رشته محل های متناسب با گروه آزمایشی امتحانی خود اقدام نمایند. متقاضیان در این مرحله مجاز به انتخاب 150 کد رشته محل می باشند که بدون پرداخت هزینه انتخاب رشته می توانند انتخاب های خود را در فرم اینترنتی مربوطه درج نمایند.

با توجه به اینترنتی بودن مرحله انتخاب رشته باید خاطر نشان کرد که این مرحله فقط از طریق سایت سازمان سنجش انجام شده و داوطلبان باید از طریق این سایت بعد از وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی خود ( شماره پرونده، کد پیگیری ثبت نام، شماره داوطلبی )، رشته محل های خود را در فرم اینترنتی سازمان سنجش ثبت کرده و پس از پایان مراحل انتخاب رشته نسبت به ثبت نهایی کد رشته محل های انتخابی در سایت و  پرینت آن اقدام نمایند.

نکاتی در رابطه با انتخاب رشته کنکور سراسری

داوطلبان برای انجام انتخاب رشته باید یک سری نکات را رعایت کنند که ما در ادامه تعدادی از این نکات مهم را برای شما خواهیم گفت.

  1. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور و فرهنگیان هستند و در زمان ثبت نام کنکور سراسری کارت اعتباری مربوط به این دو دانشگاه را خریداری ننموده اند می بایست در زمان انتخاب رشته با پرداخت هزینه ای ، گزینه علاقه مندی به آن را فعال کنند و کد رشته های خود را ثبت نمایند.
  2. داوطلبان زمانی مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های روزانه می باشند که عبارت “مجاز” در فیلد دانشگاه های روزانه و نوبت دوم قید شده باشد.
  3. انتخاب رشته دانشگاه های آزاد همزمان و مشترک با دانشگاه های سراسری انجام نمی شود بلکه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام خواهد شد.
  4. داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های سراسری (روزانه ، نوبت دوم ، پردیس خودگردان ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، مجازی) مجاز به انتخاب 150 کد رشته محل می باشند.

داوطلبان پس از دریافت اعلام نتایج کنکور سراسری می بایست نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. همانطور که مستحضر هستید این مرحله بسیار مهم و حساس می باشد ، بنابراین با بهره مندی از یک مشاوره انتخاب رشته کنکور مناسب، زمینه ساز موفقیت خود شوید.

لینک دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 در سایت سازمان سنجش

متقاضیان انتخاب رشته، باید برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، پرداخت هزینه و تکمیل فرم انتخاب رشته به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری مراجعه نمایند. آدرس سایت انتخاب رشته sanjesh.org می باشد و تمامی مراحل بعدی این آزمون همانند اعلام نتایج نهایی، انتشار کارنامه سبز از طریق همین سایت صورت می پذیرد.

 

لینک خرید کارت اعتباری انتخاب رشته دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی همزمان با آغاز فرآیند انتخاب رشته بر روی سایت مذکور قرار خواهد گرفت و داوطلبان می توانند در صورت عدم اعلام علاقمندی در زمان ثبت نام، همزمان با آغاز انتخاب رشته نسبت به خرید کارت علاقمندی به این دانشگاهها اقدام نمایند.