021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی
your-alt
your-alt

کلاس هوش تیزهوشان ششم

کلاس هوش تیزهوشان ششم

کلاس هوش تیزهوشان ششم از جمله کلاس های آمادگی برای آزمون تیزهوشان در مقطع ششم می باشد . اصلی ترین کلاس تیزهوشان برای قبولی در آزمون ورودی پایه هفتم کلاس هوش تیزهوشان ششم در مدارس سمپاد می باشد چراکه در آزمون تیزهوشان ششم سوالات به دو دسته استعداد تحلیلی و سرعت و دقت تقسیم می شوند و دانش آموزان برای پاسخگویی به این سوالات نیاز به آموزش دقیق مباحث مختلف هوش دارند چراکه این مطالب در کتاب های درسی موجود نمی باشند و سبک سوالات کاملا با محتوای کتب درسی و امتحانات کلاسی پایه ششم متفاوت می باشد . البته که در سوالات هوش کلامی و هوش ریاضی و هوش طبیعی لازم است به دروس ادبیات ، ریاضی و علوم مسلط باشند و علاوه بر آن از مطالعات آزاد در راستای دروس گفته شده نیز داشته باشند تا بتوانند در برابر این سوالات توان علمی پاسخگویی نیز داشته باشند.

مینی دوره تیزهوشان تیزمکس موسسه یک شو

ویژگی های بهترین کلاس هوش تیزهوشان ششم

آینده تحصیلی دانش آموزان بسیار وابسته به قبولی ایشان در مدارس تیزهوشان می باشد چراکه در این مدارس جو علمی مناسبی حکمفرما است و دانش آموزان در این مدارس به طور خودکار به سمت کار علمی و کسب مهارت های تست زنی و آموزشی سوق داده می شوند لذا برای قبولی در آزمون باید ظرافت خاصی توسط دانش آموزان و اولیا برای انتخاب کلاس هوش تیزهوشان ششم مناسب به کار برده شود.

 

دبیر عالی کلاس هوش تیزهوشان ششم

اولین مساله برای انتخاب کلاس هوش تیزهوشان ششم ، دبیر مناسب برای این درس می باشد متاسفانه فضایی که در کلاس های تیزهوشان وجود دارد این است که افرادی که خود توانای خاصی در حل سوالات هوش ندارند در قالب دبیر هوش به برگزاری کلاس اقدام می نمایند و تنها نسبت به سوالات موجود در کتاب ها تسلط خاصی دارند و نمی توانند آن طور که باید و شاید به دانش آموزان آموزش مناسب برای درک مباحث و سوالات هوش را بدهند و فقط به خاطر اینکه نسبت به دانش آموز تسلط بیشتری دارند فضای کلاس را مدیریت می کنند و دانش آموزان فقط احساس یادگیری دارند در حالی که کار اصلی را خود دانش آموز در منزل با تمرین و تکرار به دست می آورد.

مشاهده
دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم + نهم

از طرفی دانش آموزان به دنبال کلاسی هستند که در آن سوالات آزمون برایشان پیش بینی شود و به آن ها تحویل داده شود تا با حفظ سوالات بتوانند در آزمون موفق شوند . این بدترین و مهلک ترین باور یک دانش آموز در طول تحصیلش می باشد و خیلی از افراد سود جو در زمینه کلاس هوش تیزهوشان ششم با ادعای این که سوالات تیزهوشان را می توانند پیش بینی کنند دانش آموزان را در کلاس های خود ثبت نام می کنند.

اما نکته اساسی ای که در کلاس های هوش تیزهوشان ششم موسسه تیزمکس برای دانش آموزان در نظر گرفته می شود آموزش هنر حل مساله و ارتقای سطح هوش دانش آموزان است اصلی ترین راه قبولی در تیزهوشان و تمامی آزمون های تحصیلی خلاقیت دانش آموز در حل مساله می باشد دریای سوالات تیزهوشان بی انتهاست و هر طراح خلاقی می تواند هزاران سوال جدید مبتنی بر دسته بندی مباحث هوش طراحی کند که هیچ گاه به ذهن هیچ کدام از دبیران هوش نرسد . اما دبیران هوش تیزهوشان ششم تیزمکس مبتنی بر آموزش اصولی و آموزش هنر حل مساله با متد اختصاصی دانش آموزان را برای رویارویی با هر گونه سوالی آماده می سازند و این یعنی موفقیت قطعی دانش آموزانکلاس هوش تیزهوشان ششم موسسه یک شو

جزوه کلاس هوش تیزهوشان ششم

استاد و شاگرد مانند مربی و بازیکنان یک تیم هستند و جزوه درسی مانند زمین بازی است . اگر زمین بازی از کیفیت خوبی برخوردار نباشد نمی توان بازی خوبی را به نمایش گذاشت . لذا جزوه مناسب یکی از ارکان اصلی کلاس هوش تیزهوشان ششم می باشد اولا باید درسنامه مناسب در جزوه موجود باشد که دانش آموز بعد از کلاس نیز بتواند به مرور درسنامه بپردازد و همچنین شامل مثال و تمرین برای فضای کلاس و تکلیف برای منزل باشد . سوالات باید به ظرافت انتخاب شده باشد همین سوالات انتخابی باید شامل سوالات آزمون های گذشته ، سوالات تالیفی و سوالات کتب کمک آموزشی باشد که دانش آموز با انواع دیدگاه های طراحان مختلف روبرو شود و آمادگی لازم را برای حل سوالات گوناگون داشته باشد .

مشاهده
کتاب هوش نهم مرشد مبتکران ( بانک سوال هوش و استعداد تحلیلی)

جزوات آموزشی تیزهوشان آکادمی تیزمکس نیز با اصول و مبانی مذکور ، مخصوص دانش آموزان ششم طراحی شده است. در طراحی سوالات و درسنامه تجربه چند ساله دبیران گنجانده شده است و یک منبع کامل برای آزمون تیزهوشان می باشد و از بسیاری از کتاب های تیزهوشان موجود در بازار می تواند بر یادگیری دانش آموزان تاثیرگذار تر باشد.

آزمون های هوش در کنار کلاس هوش تیزهوشان ششم

در کلاس های هوش تیزهوشان ششم فقط دانش آموزان نباید با یک آموزش ساده رها شوند و باید به صورت مستمر مورد ارزیابی از مطالب گفته شده قرار گیرند . وقتی یک دانش آموز در کلاسی غیر از قالب مدرسه شرکت می کند و تحت فشار نمره نیست ممکن است از تمرین و تکرار فاصله بگیرد . راهکار این مساله برگزاری امتحانات کلاسی و آزمون های شبیه ساز است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در آکادمی تیزمکس برای دانش آموزان طبق برنامه ریزی مدون و دقیق بعد از پایان هر مبحث ، آزمون های تستی در نظر گرفته شده است و دانش آموزان باید طبق برنامه ریزی موسسه مطالعه انجام دهند و در امتحانات موسسه مورد محک قرار می گیرند که باعث پیشرفت به سزای آن ها در کلاس ها می شود.

مشاور

69 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...