021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی
your-alt
your-alt

کتاب علوم تیزهوشان خیلی سبز نهم

کتاب علوم تیزهوشان خیلی سبز نهم 

علوم تیزهوشان خیلی سبز

کتاب علوم نهم سری تیزهوشان از انتشارات خیلی سبز مجموعه ای کامل و آپدیت  از مطالب کتاب درسی علوم نهم شامل حدود 2000 تست با پاسخ های کاملا  تشریحی می باشد که مناسب تمامی  دانش آموزان برای آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان و فرزانگان  است. فهرست کتاب به جز نام فصل ها محتوای دیگری ندارد، بهتر بود برخی عناوین مهم به عنوان زیر فصل در فهرست ابتدای کتاب  اضافه می شد تا خواننده متاب خیلی سبز  تصویر بهتری از شمای کلی  کتاب و محتوای اصلی  آن پیدا می کرد. تمام مطالب و جزئیات موجود در کتاب پایه نهم به انضمام مطالب گسترده و بالاتر  از کتاب  با زبانی شیوا  شامل  تصویر ها ، نمودارها و جدول ها توضیح و تفسیر شده است. با وجود محاسن و مزایای فراوان کتاب حاضر، اما جملات و توضیحات طولانی درسنامه می تواند منجر به کاهش علاقه دانش آموزان در مطالعه کتاب خیلی سبز تیزهوشان شود. در ادامه به بررسی کتاب علوم 9 ام تیزهوشان خیلی سبز اثر استاد مهدی مظلوم شایان ، یکی از بهترین کتاب های تیزهوشان می پردازیم.

مینی دوره تیزهوشان تیزمکس موسسه یک شو

جلد کتاب علوم نهم تیزهوشان خیلی سبز، دو زنبور به همراه ساختار های شیمیایی 6 کربنه را نشان می دهد که تلفیقی از طنز و مباحث علمی می باشد. اندازه نوشته ها مناسب است اما فاصله بین خطوط و جملات درسنامه ها و پاسخنامه ها  فوق العاده فشرده است. بهتر بود کمی نوشته ها برجسته و ضخیم تر چاپ می شد تا کمتر  خواندن نوشته های فشرده در چشم ها خستگی ایجاد کند. رنگ زمینه ای کتاب و رنگ تمام شکل ها آبی و خاکستری می باشد. یکنواختی رنگ ها در متن کتاب بخصوص در بین شکل ها بیشتر نمایان می شود. بهتر بود با انتخاب رنگ های متنوع تر  چهره زیباتر و شادتری را  به متن کتاب اضافه می شد.

مشاهده
کتاب جامع تیزهوشان نهم انتشارات خیلی سبز

کتاب علوم نهم تیزهوشان مجموعه ای از تمام آن چیزی است که می توان برای شرکت در آزمون های تیزهوشان و مدارس برتر ایران  نیاز داشت. درج تست های فراوان، متنوع و استاندارد به همراه درسنامه های جامع و کامل  از ویژگی های اصلی کتاب این انتشارات  محسوب می شود. با اینکه تعداد تست ها کافی  بنظر می رسد اما نبود نمونه تست های سال های گذشته از نقاط ضعف پرسش نامه می باشد. مطالعه این کتاب 507 صفحه  ای کهاز 1907 تست تشکیل شده است ، پس از درک مفاهیم کلی و پایه ای کتاب درسی برای دانش آموزان تیزهوش و علاقه مند توصیه می شود. به شما عزیزان پیشنهاد می شود حتما از کلاس ها و پکیج های سوپر هوش موسسه یکشو استفاده کنید که کمک شایانی به شما عزیزان خواهد کرد.

برای دانلود کتاب علوم 9 ام تیزهوشان انتشارات خیلی سبز کلیک کنید .

 

علوم تیزهوشان خیلی سبز موسسه یکشو

 

در  درسنامه های علوم نهم تیزهوشان خیلی سبز  مطالب مهم فصل های  کتاب درسی گردآوری شده است  با این تفاوت که در هر عنوان، مطالب بیشتر بسط و گسترش می شود . مطالب تکمیلی، بیشتر از مباحث دوره دوم متوسطه انتخاب شده که ارتباط بیشتری با مطالب موجود دارد و یادگیری زودتر از موعد آن ها علاوه بر آمادگی دانش آموزان برای شرکت در آزمون های تیزهوشان، در افزایش توانایی ذهنی آن ها جهت تقویت پایه خود  نیز موثر است.  درسنامه ها ساده، گویا و روان می باشند در  ابتدا عناوین مهم هر فصل تعریف شده، سپس توضیخات  بیشتری به آن اضافه می شود و در ادامه مطالب تکمیلی ضمیمه می گردد. معرفی عناصر مهم جدول تناوبی و بررسی ویژگی ها و کاربردهای آن، انواع پیوندهای شیمیایی ، درس نامه های دقیق در مورد پیوندهای کوالانسی، آلکان ها، آلکن ها، آلکین ها و… از جمله مطالب مهم و با اهمیتی است که در درسنامه به آنها به طور مفصل اشاره شده است.

مشاهده
کلاس هوش تیزهوشان ششم

 

در کتاب علوم نهم تیزهوشان خیلی سبز، پاسخنامه تست ها کاملاً تشریحی می باشد، در پاسخنامه  سعی شده به تمام سوالات بطور کامل پرداخته شود. هیچ نکته جدیدی در پاسخنامه درج نشده و تمام روش های حل تست ها همان شیوه هایی می باشد که در درسنامه قید شده است. در تست های معدودی سایر گزینه ها مورد بررسی قرار گرفته است، اگرچه نیازی به آنالیز سایر گزینه ها در برخی از تست ها نمی باشد، اما در برخی از تست های کلیشه ای (مانند کدام جمله درست یا نادرست است)، می بایست تمام گزینه ها بطور کامل تجزیه و تحلیل شود تا از ایجاد ابهام و سردرگمی دانش آموزان جلوگیری شود.

 

تعداد تست هر فصل علوم تیزهوشان خیلی سبز

مواد و نقش آنها در زندگی =127 ، رفتار اتم ها با یکدیگر =128 ،به دنبال محیطی بهتر برای زندگی=116 ،حرکت چیست=158 ،نیرو=149

زمین ساخت ورقه ای = 99 ، آثاری از گذشته زمین=101 ، فشار و آثار آن= 155 ، ماشین ها = 194 ، نگاهی به فضا = 116

گوناگونی جانداران= 112 ، دنیای گیاهان= 111 ، جانوران بی مهره =113 ، جانوران مهره دار = 115 ، با هم زیستن = 113

 

 ویژگی علوم نهم تیزهوشان خیلی سبز 

  • درسنامه پیشرفته
  • ​محتوای طولانی درسنامه
  • تست های فراوان و مفهومی
  • عدم درج نمونه تست های سال های گذشته
  • پاسخنامه کاملاً تشریحی
  • ​چاپ نامناسب برخی شکل ها و عکس ها

مشاور

69 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

%17
تخفیف
دور دنیا در چهار ساعت گاج جامع تحربی

جامع کنکور تجربی 1400

۲۰۵ تومان
1402