021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

کارنامه اولیه کنکور سراسری 1400

پس از برگزاری کنکور سراسری 1400 کلیه متقاضیان نظام قدیم و نظام جدید می بایست برای اطلاع از نتایج آزمون به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و با در دست داشتن اطلاعات ثبت نامی خود کارنامه اولیه کنکور سراسری را مشاهده نمایند 

پس از برگزاری کنکور 1400 داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید منتظر انتشار کارنامه اولیه کنکور ۱۴۰۰​هستند. نتایج اولیه کنکور سراسری به صورت کارنامه در اختیار داوطلبان قرار گرفته و شامل اطلاعات فردی و تحصیلی ، میزان درصد دروس داوطلب ، رتبه و تراز او به همراه وضعیت مجاز بودن وی برای شرکت در انتخاب رشته کنکور  در دوره های روزانه و غیر روزانه می باشد.

به دلیل اینکه سازمان سنجش برای همه داوطلبان تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد یک کارنامه تحت عنوان کارنامه اولیه کنکور سراسری منتشر می کند، متقاضیان رشته محل هایدانشگاه آزادنیز می بایست نتایج خود را در همینکارنامهمشاهده نمایند. کلیه داوطلبان کنکور دانشگاه های سراسری اعم ازروزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزادمی بایست در این مرحله نسبت بهدریافتکارنامه و مشاهده نتایج اولیه خود اقدام نمایند و در صورت مجاز بودن نسبت بهانتخاب رشتهاقدام نمایند. در ادامهزمان و نحوه انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری 1400 را شرح می دهیم .

زمان انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰

کارنامه اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰معمولا یک ماه پس از برگزاری کنکور سراسری ، منتشر می شود . که با توجه به زمان های اعلامی از سوی مسوولین حدود 10 الی 15 مرداد ماه 1400 منتشر می شود. کلیه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید که درزمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ در جلسه کنکورحضور داشته و با سایر داوطلبان به رقابت پرداخته اند می بایست در این زمان به سایت سازمان سنجش به آدرسsanjesh.orgمراجعه کرده و نتایج خود را مشاهده نمایند .

سازمان سنجش امکان مشاهدهپاسخنامه داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۰( رتبه های زیر صد هزار کشوری ) در رشته های ریاضی، تجربی، انسانی و رتبه های کشوری زیر بیست هزار در گروه های هنر و زبان را فراهم کرده است.

در بخش توضیحات کارنامه کنکور سراسری که لینک آن را مشاهده می کنید، نیز می توانید از زمان و نحوه دریافت آن مطلع گردید. 

انتخاب رشته کنکور 1400

نحوه مشاهده کارنامه اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰

کارنامه اولیه کنکور 1400 توسط سایت سازمان سنجش به آدرسsanjesh.orgدر اختیار داوطلبان حاضر در جلسهکنکور ۱۴۰۰قرار می گیرد . متقاضیان پس از مراجعه به سایت مذکور می بایست با استفاده از اطلاعات ثبت نامی شماره پرونده ، کد پیگیری ثبت نامی ، شماره داوطلبیکارنامهخود را دریافت کنند . در مقاله اعلام نتایجکنکور سراسریمراحلدریافت کارنامههمراه با راهنمای تصویری ارائه شده است .

1. داوطلبان به منظور مشاهدهکارنامه اولیه کنکور سراسری۱۴۰۰ می بایست وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.orgشوند.

2. بعد از ورود به سایت مذکور باید روی لینککارنامهاعلام نتایج مرحله اولآزمون سراسری 1400 کلیک کنند

3. بعد از ورود به صفحه اعلام نتایج داوطلبان با یکی از روش های زیر می توانند کارنامه خود را دریافت کنند .

انتخاب رشته

جستجو با روش اول :

در این روش داوطلبان می توانند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای شامل شماره شناسنامه و سال تولد و شماره داوطلبی مندرج روی کارت ورود به جلسه ، نتایج کنکور خود را مشاهده نمایند .

جستجو با روش دوم :

در این روش داوطلب با وارد کردن اطلاعات ثبت نام خود شامل شماره پرونده و کد رهگیری 16 رقمی موجود در رسید ثبت نام که پس از اتمام مراحل ثبت نام کنکور سراسری 1400 از سایت سازمان سنجش دریافت کرده است و شماره شناسنامه می تواند نتایج خود را مشاهده نماید .

جستجو با روش سوم :

داوطلبان می توانند با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی شماره پرونده و شماره شناسنامه و شماره سریال شناسنامه ، کارنامه کنکور خود را مشاهده کنند .

توجه داشته باشید در صورت فراموشی اطلاعات ثبت نام می توانید برای بازیابی شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کنکور 1400 از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش اقدام کنید . برای اطلاع از نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری کلیک کنید.

مشاوره اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰

داوطلبان باید علاوه بر توجه به رتبه و تراز مندرج در کارنامه خود، کارنامه قبولی لازم برای کنکور 1400، آخرین رتبه قبولی کنکور سراسری 1400 را نیز مورد بررسی قرار دهند تا انتخاب رشته اصولی تری داشته باشند.

 

سوالات متداول

1- کارنامه اولیه کنکور سراسری شامل چه اطلاعاتی می شود ؟

کارنامه اولیه کنکور سراسری شامل اطلاعات فردی ، رتبه و دیگر موارد می شود که در متن مقاله به آن اشاره شده است.

2- برای مشاهده کارنامه اولیه کنکور سراسری به چه اطلاعاتی نیاز داریم ؟

با استفاده از کارنامه اولیه کنکور سراسری به اطلاعات ثبت نامی مثل شماره پرونده ، شماره داوطلبی نیاز می باشد.

3-  کارنامه اولیه کنکور سراسری چه موقع منتشر می شود ؟

کارنامه اولیه کنکور سراسری تقریبا نیمه اول مرداد ماه منتشر و جزئیات دقیق آن در متن مقاله آورده شده است.