کارنامه امتحان نهایی ۱۴۰۰ – زمان دریافت نمرات امتحانی نهم و دوازدهم
کارنامه امتحان نهایی ۱۴۰۰ – زمان دریافت نمرات امتحانی نهم و دوازدهم
5 (100%) 1 vote[s]

کارنامه امتحان نهایی ۱۴۰۰ – زمان دریافت نمرات امتحانی نهم و دوازدهم
۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]

دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم دوره متوسطه حدود دو هفته پس از برگزاری آخرین امتحان خود می توانند به سامانه دانش آموزی پادا یا سیدا مراجعه کرده و پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، کارنامه امتحان نهایی خرداد ۱۴۰۰ خود را دریافت نمایند.

مشاهده و دریافت اعلام نتایج امتحان نهایی 

پس از دریافت کارنامه در سامانه سناد توسط مدیر ، دانش آموزان می توانند کارنامه های خود را از مدیر مدرسه تحویل بگیرند .

امتحانات نهایی پایه دوازدهم   از مهم ترین نقاط عطف در آموزش دانش آموزان است .همه دانش آموزان برای کسب مدرک فارق التحصیلی بایستی نمره قبولی به دست آورند و  هم چنین تاثیر این نمرات برای قبولی در کنکور چشم گیر است   و هم چنین برای پذیرش در دانشگاه ها بی تاثیر نیست .

رسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار داشت: در طراحی سوالات، انتقال بهحوزه‌های امتحانی و تصحیح اوراق مراقبت‌های ویژه‌ای داریم.

وی افزود: سوالات امتحانات نهایی با شیوه‌هایی که امنیت سوالات در اولویت باشد به حوزه‌های امتحانی مدارس ارسال می‌شود.

عمادی با اشاره به شیوه ارسالسوالات امتحانات نهاییبه مدارس، خاطرنشان کرد: به دو شکل «سی دی سوالات» و «سی دی رمز»، سوالات امتحان نهایی به مدارس ارسال می‌شود و روزانه امکان دسترسی به سوالات همان روز به شکل ۲ ساعت قبل ازآزمون، فراهم است.

وی در خصوص برگزاری امتحانات در مدارس خارج از کشور گفت: مطابق برنامه آموزشی که مدارس خارج از کشوردارند، امتحانات پایانی آنها برگزار می‌شود اما سوالات امتحانی آنها با داخل کشور فرق دارد و مطابق با سرفصل‌های خودشان امتحانات برگزار می‌شود.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش به اعلام زمان نتایج امتحانات اشاره و گفت: کارنامه امتحانات پایانی دانش‌آموزان ۲ هفته پس از آخرین امتحان، از طریق مدارس اعلام می‌شود.

اعلام نتایج امتحانات نهایی خردادماه معمولا دو هفته پس از پایان امتحانات صورت می گیرد که دانش آموزان می بایست در بازه زمانی مشخص به منظور دریافت نتایج امتحان به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه نمایند . امسال اما با توجه به گسترش ویروس کرونا ، زمان و نحوه اعلام نتایج امتحانات نهایی خرداد ماه۱۴۰۰دچار تغییراتی شده است .

امتحانات نهایی دوازدهمی ها یکی از مهم ترین نقاط عطف در آموزش دانش آموزان است . هر دانش آموزی می بایست به منظور فارغ التحصیلی و دریافت مدرک دیپلم بتواند نمرات قابل قبولی رادر امتحان نهایی کسب کند . علاوه بر این نباید میزان تاثیر نمرات امتحانات نهایی و معدل دیپلم را برای قبولی در کنکور را دست کم گرفت .نتایج امتحان نهایی دوازدهم معدل دیپلم هر دانش آموز را تعیین می کند و این معدل می تواند تاثیر بسزایی در قبولی وی در دانشگاه های معتبر کشور داشته باشد .

امتحانات نهایی سال تحصیلی ۹۹ – ۱۴۰۰ بنابر برنامه ریزی های و زمان بندی های سازمان سنجش و پایش کیفیت آموزشی کشور از ۲۷ اردیبهشت آغاز شده و تا ۲۴ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

معمولا پس از پایانامتحانات نهایی، دانش آموزان بی صبرانه منتظر اعلام نتایج امتحان نهاییپایه دوازدهم هستند و خیلی از دانش آموزان از نحوه مشاهده نتایج امتحانات نهایی و یازمان اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم به اطلاع هستند .

هم چنین پس ازاعلام نتایج، دانش آموزانی که به نمرات خود اعتراض دارند می توانند در بازه زمانی مشخصی اعتراض خود را به نتایج امتحان نهایی ثبت نمایند . در ادامه این مقاله به جزئیات بیشتری درباره اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم اعم از زمان اعلام نتایج و نحوه مشاهده نتایج امتحان نهایی می پردازیم .

زمان اعلام نتایج امتحان نهایی ۱۴۰۰

در سال های تحصیلی گذشته نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم معمولا دو هفته پس از پایان امتحانات اعلام می شد . به عنوان مثال در سال تحصیلی گذشته نتایج امتحانات نهایی در ۵ تیر ماه اعلام شد .

با توجه به زمان لازم برای تصحیح برگه های امتحاننهایی و ثبت نمرات در سامانه سناد،طبق اعلام معاونت آموزشی وزارت آموزش و و پرورش نتایج امتحانات نوبت دوم خرداد ماه دو هفته بعد از برگزاری آخرین امتحان اعلام می گردد.

امتحانات خرداد ۱۴۰۰از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز شده و طبق برنامه ریزی های اعلام شده تا ۲۴ خرداد ماه نیز ادامه دارد. طبق آخرین اطلاعیه صادر شده از طرف وزارت آموزش و پرورش مشخص شد که نتایج امتحانات نهایی۱۴۰۰ حدود دو هفته پس از برگزاری آخرینامتحان دانش آموزاناعلام خواهد شد.

هنوززمان دقیق دریافت کارنامه امتحان نهایی ۱۴۰۰مشخص نیست اما پیش بینی می شود دریافت کارنامه امتحان نهایی خرداد ۱۴۰۰ حوالی ۸ تیر ماه سال جاری امکان پذیر باشد. پیشنهاد می کنیم عضو کانال تلگرام و سایت گروه آموزشی یک شو باشید تا از اخبار مرتبط با دریافت کارنامه امتحانات نهایی مطلع گردید.

روش های دریافت کارنامه امتحان نهایی ۱۴۰۰

دانش آموزان پایه نهم برای این که بتوانند از شرایط مربوط به هدایت تحصیلی پایه نهم و دانش اموزان پایه دوازدهم برای بهره مندی از تاثیر مثبت نمرات این امتحانات در کنکور سراسری لازم است تا به موقع ازکارنامه امتحان نهایی خردادماه ۱۴۰۰ اطلاع پیدا کنند. علاوه بر دانستنزمان دقیق دریافت کارنامه مدارس، دانش اموزان میبایست از نحوه دریافت کارنامه نیز به خوبی آگاه باشند تا هنگام دریافت نمرات خود با مشکلی مواجه نشوند.

در گذشته دریافت کارنامه امتحانات نهایی به صورت حضوری انجام میشد اما با پیشرفت تکنولوژی امکان دریافت این کارنامه از طریق سامانه های مختلف نیز فراهم شد. در حال حاضر به دلیل شرایط ایجاد شده درسال تحصیلی ۹۹ – ۱۴۰۰و شیوع بیماری کرونا بسیاری از موارد تحصیلی دانش آموزان از جمله برگزاری کلاس ها و دریافت کارنامه امتحان نهایی خرداد ۱۴۰۰ به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام می پذیرد.

دانش آموزانی که قصد دریافت کارنامه امتحانات نهایی ۱۴۰۰را دارند از طریق روش های ارائه شده در این قسمت می توانندکارنامه خود را دریافت نمایند. این روش ها عبارتند از:

مراجعه به سامانه دانش آموزی پادا

دریافت کارنامه امتحان نهایی از سایت همگام

مراجعه به سامانه سیدا

نحوه دریافت کارنامه امتحانات نهایی از سایت پادا ۱۴۰۰

راه اندازی سامانه دانش آموزی پادا به نشانی pada.medu.irبه تازگی از طرف وزارت آموزش و پرورش کشور انجام گرفته است. این سامانه دانش آموزی از بخش های مختلفی مانندثبت نام مدارس، دریافت پرونده الکترونیکی و سایر موارد دیگر تشکیل شده است که دریافت کارنامه امتحان نهایی نیز از جمله این بخش ها می باشد.

دانش آموزان پایه های تحصیلی نهم و دوازدهم متوسطه با مراجعه به این سامانه در زمان اعلام شده به سادگی می توانندکارنامه امتحان نهایی خرداد ۱۴۰۰ را مشاهده کرده و در صورت نیاز نسخه چاپی آن رادریافت نمایند.

با توجه به این که ممکن است بسیاری از والدین و دانش آموزان از نحوه دریافتکارنامه امتحان نهایی ۱۴۰۰اطلاع کافی نداشته باشند لذا در ادامه این قسمت به شرح مراحل مشاهده کارنامه امتحانات نهایی خرداد از طریق سامانه پادا به صورت راهنمای تصویری می پردازیم.

راهنمای تصویری نحوه دریافت کارنامه امتحانات نهایی از سایت پادا

۱ابتدای آدرس اینترنتی سایت پادا کهpada.medu.ir می باشد را در مرورگر خود وارد کنید.

۲در صفحه باز شده روی گزینه مشاهده کارنامه کلیک نمایید.

۳در نهایت اطلاعات خواسته شده در هر قسمت را به درستی و با دقت وارد کرده و روی گزینه ورود کلیک کنید تا بتوانید وارد بخش مربوط به کارنامه ها شده و کارنامه امتحان نهایی خود را دریافت کنید.

نحوه دریافت کارنامه امتحانات نهایی از سایت همگام ۱۴۰۰

سامانه همگام مدارس سامانه ای است که دانش آموزان آشنایی بیشتری نسبت به بخش های مختلف آن دارند. مواردی مانندثبت نام آزمون تیزهوشان و یا شرکت در آزمون های دانش آموزی مانندثبت نام المپیاد علمی دانش آموزیاز جمله موارد ی هستند که از طریق مراجعه به سامانه همگام برای دانش آموزان امکان پذیر می باشند.

سایت همگام بخش های مختلف دیگری را نیز شامل می شود که از جمله آن ها می توان به گزینه مربوط به کارنامه امتحانات دانش آموزان اشاره کرد. با توجه به موارد عنوان شده در این قسمت مراحل دریافت کارنامه امتحان نهایی خرداد ۱۴۰۰ در سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir را به صورت راهنمای تصویری شرح داده و بررسی می نماییم.

راهنمای تصویری نحوه دریافت کارنامه امتحانات نهایی از سایت همگام

۱نشانی سایت همگام دانش آموزی به آدرس hamgam.medu.ir را در مرورگر خود وارد نمایید.

۲پس از مشاهده صفحه ورودی سایت همگام نام کاربری و رمز عبور خواسته شده را وارد کرده و روی گزینه ورود کلیک کنید.

۳در داشبورد اصلی سایت همگام گزینه کارنامه را انتخاب کنید.

۴برای مشاهده کارنامه امتحان نهایی خود روی گزینه کارنامه نهایی کلیک کنید.

۵برای دریافت و مشاهده کامل کارنامه امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۰ کافی است روی گزینه ای که در شکل زیر مشخص شده است کلیک کرده و کارنامه نهایی خود را مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که در حال حاضر بخش مربوط به دریافتکارنامه امتحانات نهایی ۱۴۰۰در سایت دانش آموزی همگام غیرفعال بوده و دریافت کارنامه این امتحانات تنها از طریق سایت پادا انجام می پذیرد.

دریافت کارنامه دانش آموزان از سایت سیدا

از دیگر سامانه های ارائه شده جهت ثبت اطلاعات تحصیلی دانش آموزان و ساماندهی نمرات و سوابق تحصیلی آن ها سامانه سیدامی باشد که دسترسی به این سامانه برای دانش آموزان مقدور نبوده و تنها معلمان و مدیران مدارس امکان دسترسی به این سامانه را دارند.

با وجود این که امکان دریافت کارنامه از سایت سیدا برای دانش آموزان وجود ندارد اما در ادامه به شرح جزئیات مربوط به صدور کارنامه دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در سایت سیدا می پردازیم.

راهنمای تصویری صدور کارنامه مقطع ابتدایی در سایت سیدا ۱۴۰۰

۱آدرس سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir را برای ورود به این سامانه در مرورگر وارد نمایید .

۲در بخش ورودی سامانه اطلاعات خواسته شده از قبیل نام کاربری ، رمز عبور و کد امنیتی درج شده را وارد کرده و روی گزینه ورود کاربران کلیک کنید .

۳در صفحه بازشده وارد قسمت مربوط به عملیات اولیه شده و گزینه لیست کلاس و ورود نمرات را انتخاب نمایید .

۴در مرحله بعد پس از انتخاب هریک از گزینه های ذکر شده در لیست نمرات به ازای هر سر فصل از دروس پایه انتخابی یک ستون به فرم نمرات افزوده می شود .

۵پس از درج نمره مورد نظر خود در هر بخش ، گزینه ثبت نمرات را انتخاب نمایید .

۶در انتها با مراجعه به بخش صدور و چاپ کارنامه ، کارنامه دانش آموزان ابتدایی را صادر نمایید .

راهنمای تصویری صدور کارنامه مقاطع متوسطه اول و دوم در سایت سیدا

۱مراحل ابتدایی ورود به سامانه را طی کرده و در بخش مربوط به ثبت نمرات مشخصات کلاس و دروس مورد نظر خود را از سمت راست سامانه انتخاب کنید و اطلاعات خواسته شده در محل های مورد نظر وارد نمایید .

۲با توجه به نمرات دانش آموزان یکی از گزینه های مستمر و پایانی را انتخاب نمایید .

۳با انتخاب هریک از گزینه های ذکر شده در سمت راست سامانه لیستی از دانش آموزان کلاس و دروس ارائه شده نمایش داده می شود که در قسمت مربوط به هریک از آن ها نمره مورد نظر خود را وارد کرده و روی گزینه ثبت نمرات کلیک کنید .

۴در آخر با مراجعه به بخش چاپ کارنامه ، کارنامه نمرات امتحانی دانش آموزان به صورت نهایی صادر نمایید .

جهت اطلاع از جزئیات و موارد مربوط به سایت اعلام نتایجامتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۰می توانید به مقاله ای که در انتهای این بخش اضافه شده است، مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

در صورت داشتن هر گونه سوال درباره کارنامه امتحان نهایی ۱۴۰۰ می توانید از طریق خدمات تلفنی مشاوره تحصیلی هیوا با کارشناسان با تجربه ما ارتباط برقرار کنید. در ضمن توصیه می شود برای دریافت به موقع اخبار و اطلاعیه ای مدارس مختلف در کانال تلگرام مدارس عضو باشید و یا پیج اینستاگرام مدارس را دنبال کنید.

آخرین اخبار مرتبط با کارنامه امتحان نهایی

۸ خرداد ۱۴۰۰

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: بسیاری از دانش آموزان نام کاربری و رمز عبور ورود به درگاه پادا به نشانی pada.medu.ir  را در اختیار دارند و با همان دسترسی که از قبل برای درگاه پادا داشتند می توانند مراجعه کنند. اما در صورتی که به نام کاربری و رمز عبور ورود به پادا دسترسی نداشتند نیازی به مراجعه حضوری به مدرسه نیست و از طریق شاد یا مکانیسم های ارتباطی دیگری که با مدرسه دارند باید نسبت به اخذ آن اقدام کنند.

۱- ✔️ زمان دریافت کارنامه امتحان نهایی در چه تاریخی است؟

✔️ طبق مطالب عنوان شده در این مقاله حدود دو هفته بعد آخرین امتحان کارنامه امتحانات نهایی منتشر می گردد که در این مقاله تاریخ دقیق دریافت کارنامه اشاره شده است.

۲- ✔️ آیا دریافت کارنامه امتحان نهایی به صورت غیرحضوری امکان پذیر است؟

✔️ بله همان طور که در این مقاله نیز عنوان شد کارنامه امتحانات نهایی از طریق سامانه های دانش آموزی پادا و همگام امکان پذیر می باشد.

۳- ✔️ آدرس سایت دریافت کارنامه امتحانات نهایی ۱۴۰۰ چیست؟

✔️ با توجه به اطلاعات مقاله فوق دریافت کارنامه امتحان نهایی خرداد ماه ۱۴۰۰ از طریق سایت پادا به ادرس pada.medu.ir امکان پذیر می باشد.

amirsoheil.gh

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات