چگونه مدیریت زمان در منزل را به نحو احسن انجام دهیم؟

چگونه مدیریت زمان در منزل را به نحو احسن انجام دهیم؟

مدیریت زمان در منزل . یک مقدار برمی گردد به مدیریت زمان در منزل، دانش آموزان در هر گروه و  پایه ای که هستند و حتی فارغ التحصیلان همیشه به این نکات توجه کنند.

در طول شبانه روز ۲۴ ساعت وقت داریم و نمی توانیم از وقت امروز برای فردا ذخیره کنیم بنابراین قدر وقتی که در اختیارمان هست را باید بدانیم .

این روزها با سوالات خیلی اختصاصی و خیلی مهمی مواجه هستم ، اینکه وقت نمی کنم همه درسهایم را بخوانم اینکه فصل امتحانات هست و نمی رسم  تست کار کنم و وقت نمی کنم که از مدرسه که می آیم به درسهای آزمون برسم و این سوالات همگی وصل می شود به زمان، اینکه از وقت چطور استفاده کنند.

۵ راهکار برای اینکه دانش آموزان بتوانند از وقتشان به درستی استفاده کنند، رئوس نکات این است که حتما برنامه شخصی خود را روی برنامه هفتگی بنویسند، دوم اینکه حتما در انجام کار تمرکز داشته باشند، سوم اینکه حتما عوامل تلف کننده وقتشان را خودشان  بشناسند و چهارم  اینکه در انجام کار با اتفاقی که مواجه می شوند آن را مدیریت کنند و پنجم حتما در انجام امور خودشان بعد ازانجام مطالعه و  کارهایشان استراحت کنند.

چطوری می توانیم از برنامه داشتن سود ببریم؟

مدیریت زمان در منزل . برای اینکه از وقتمان درست استفاده کنیم، برنامه شخصی به دانش آموزان کمک می کند که اولویتهای خودشان را بشناسند و نوشتن یک برنامه شخصی به راحتی به دست نمی آید.

کاری که انجام میدهید را وقتی می نویسید می دانید که چه کار می خواهید بکنید وقتی که می دانم این کار را کرده ام کم یا زیاد خودم را منعطف می کنم و نوشتن برنامه ریزی شخصی که برنامه خصوصی شده از برنامه هفتگی  هست به شدت به دانش آموز برای اینکه بتواند از برنامه خود به خوبی استفاده کنند کمک می کند.

چگونه  تمرکز داشته باشید و اینکه تمرکز به شما چگونه کمک می کند؟

مدیریت زمان در منزل .تمرکز عاملی نیست که به راحتی به دست بیاید انسانها ممکن است دو دقیقه، یا ۵ دقیقه یا ۲۰ دقیقه تمرکز داشته باشند و فکر نکنید که می شود ۵ ساعت تمرکز داشت، نخیر هر انسانی می تواند در یک زمان معین و مشخصی تمرکز داشته باشد یعنی در یک زمانی کار را خیلی خوب انجام دادن،

برای تمرکز از چه ابزاری استفاده کنید؟ از چه تکنیکی استفاده کنید؟

مدیریت زمان در منزل .پیشنهاد می کنم برای اینکه تمرکز داشته باشید حتما نیت کنید و برای انجام کارتان حجم بزرگ را  برندارید و حجم را کوتاه و مختصر کنید و این به شما تمرکز میدهد .اگر عوامل پرت کننده حواستان را درواقع کمرنگ کننده حواستان را بنویسید مثلا دارید درس می خوانید یک چیزی حواستان را پرت می کند یا به رویا می روید آن را بنویسید و بعدا به آن فکر کنید .

موضوع دیگر در مورد تمرکز، محل استقرار شماست .مکانتان  را خیلی عجیب و غریب و خیلی تغییر ندهید و سعی کنید در یک مکان ثابت و مشخص که در آن درس خواندید به مطالعه ادامه دهید.

سه آیتم دیگر که کمک می کند برای درس خواندن یکی شناسایی عوامل منفی و  تلف کننده وقت است مثلا شما درس می خوانید موبایلتان زنگ می خورد و یا دیشب کم خوابیدید و چرتتان می گیرد و تصمیم می گیرید بروید الان سراغ تلویزیون یا کامپیوتر و حتی یکی از عوامل پرت کننده ذهن شما وسواس زیاد است خواندن زیاد یک مطلب در یک آن و حتما همه این عناوین را می شود شناخت و می شود کوتاه یا کم به مرحله بعد گذاشت .

اما  چهارمین آیتمی که کمک می کند در خانه از وقتتان به خوبی استفاده کنید اتفاقات غیرمنتظره که می افتد، شما میتوانید بعضی چیزها را پیش بینی کنید، مثلا آب روی کتاب شما میریزد این را باید چه کار کرد، آن لحظه مدیریت کنید اینکه بر سرتان بزنید و بگویید نمیدانم چه کار کنم حتما مدیریت شما در آن لحظه می تواند به شما کمک کند و آخرین  آیتم  آن موضوعی است که به استراحت برمی گردد کاری که انجام می دهید یک ساعت یانیم ساعت صبر کنید و استراحت کنید و باعث می شود که برای کار دوم و سوم ودرس دوم یا سوم آماده تر شوید.مدیریت زمان در منزل

بهترین و برترین مشاوره و برنامه ریزی  و بهترین آموزش کنکور در موسسه یک شو ، کاملا فوق حرفه ای و فوق تخصصی و بسیار دقیق بر اساس تفکر طراحان کنکور و امتحان نهایی در نهایت انتخاب رشته کاملا دقیق و فوق تخصصی برای قبولی در رشته های:

پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی

تا زمان کنکور با شما خواهیم بود.

اکنون فرم زیر را  کامل کنید تا با شما تماس بگیریم.