021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی
your-alt
your-alt

نقشه راه موفقیت تحصیلی

نقشه راه موفقیت تحصیلی

ما مشاوران یک شو قصد داریم در قالب این مقاله مشاوره ای اصول اساسی برای موفقیت در مسیر تحصیل یک  دانش آموز چه دانش آموزان مقاطع پایه چه دانش آموزان کنکوری را به طور کامل شرح دهیم .

آموزش کنکور

ابتدا مطالبی که قرار است شرح دهیم را طبق زیر دسته بندی میکنیم.

  • منابع مناسب برای کنکور و دانش آموزان
  • آموزش کنکور و دانش آموزان
  • جو مناسب تحصیلی داوطلبان کنکور و دانش آموزان
  • برنامه ریزی تحصیلی موفق
  • تلاش و جدیت مستمر داوطلبان کنکور و دانش آموزان

 

منابع مناسب برای کنکور و دانش آموزان

منابع مناسب در واقع همان دسته بندی کتاب های درسی و کتاب های کمک آموزشی هست که باید مد نظر دانش آموزان و داوطلبان کنکور باشد . اولین نکته ای که شاید بعضی اوقات فراموش می شود توجه به متن کتاب درسی می باشد که در واقع اولین کتابی رو که باید بخونین و اون رو محور همه‌ی فعالیت‌های خودتون قرار بدین، کتاب درسی می باشد. حتی اگر کتاب درسی به بدترین شکل ممکن تدوین شده باشه. و بعد از این که تسلط به کتاب درسی پیدا کردید میتوانید به سراغ کتاب های کمک آموزشی بروید در راستای انتخاب کتاب کمک آموزشی مناسب در مقاله صفر تا صد کتاب کامل اشاره شده است ولی اختصارا در اینجا بیان می کنیم که در هر دوره‌ای هستین برای همون دوره کتاب کمک آموزشی بگیرین. مثلاً اگر در حال حاضر دوران متوسطه اول هستین و بیشتر تمرکزتون روی یادگیریه باید کتاب کمک آموزشی‌ای که دارای تست‌های آموزشی هستند بخرین. و اگر در مسیر کنکور قرار گرفته اید باید کتاب هایی که بر محور تست های کنکور سراسری سال های گذشته طراحی شده اند را تهیه کنید.

 

جزوه زیست رتبه 2 کنکور سراسری

 

 

 

آموزش کنکور و دانش آموزان

 

مبحث بعدی ای که باید برای شما حائز اهمیت باشد آموزش صحیح ، کامل و موثر می باشد . خیلی اوقات دانش آموزان صرفا جهت اینکه از فلان معلم خوششان می آید چ از نظر ظاهر چ از نظر رفتار و منش به معلم خود علاقه مند شده و جنبه تدریس و آموزش کنکور مناسب معلم را نادیده گرفته و ناخودآکاه به خود ضربه بزرگی می زنند . چیزی اکنون در بازار آموزش کنکور می بینیم و دانش آموزان متاسفانه خود را درگیر معلم های برند و دبیرانی که بیشتر به درد بازیگری میخورند می کنند و خوشحال راضی از همه جا که تحت بهترین آموزش کنکور هستند و نتیجه قبولی تضمینی کنکور کسب می کنند . قبل از ادامه مطلب حتما توصیه میکنم ویدیو زیر از عرفان آق رتبه 2 کنکور سراسری سال 98 را ببینید.

 

 

همانطور که ملاحظه کردید عرفان آق رتبه 2 کنکور سراسری سال 98 از هیچ معلم برندی استفاده نکرده و با اتکا به توانایی های خود به نتیجه مناسب رسیده است . شما نیز باید مدنظرتان باشد که عامل اصلی نتیجه گیری شما در کنکور و مسیر تحصیل شما استفاده از معلم های با دانش روز و دارای سطح علمی خوب با بیانی شیوا می باشد که باید این نکات را در انتخاب معلم مناسب برای آموزش کنکور و دوران تحصیل خود در نظر بگیرید.

جو مناسب تحصیلی داوطلبان کنکور و دانش آموزان

علاوه بر دو عامل گفته شده که شامل منابع مناسب کنکور و نحوه صحیح آموزش کنکور می باشد ،توجه به جو و محیطی که دانش آموز در آن قرار می گیرد بسیار حائز اهمیت است . منظور ما از محیط دو جنبه اساسی دارد جنبه اول فضای علمی و رقابتی و جنبه دوم فضای اخلاقی مناسب می باشد . که این دو مانند دو بال کمکی به رشد و اعتلای دانش آموز شما کمک می کند تا بتواند در زمینه آموزش کنکور و دوران تحصیل خود نتیجه مناسب بگیرد. پس به اولیای عزیز توصیه می شود در انتخاب مدرسه دانش آموز خود این دو فاکتور را در نظر گرفته تا خدای نکرده دانش آموز به واسطه قرارگیری در محیط غیرمناسب از مسیر اصلی منحرف نگردد. از این رو ما مشاوران یک شو به شدت قبولی در مدارس تیزهوشان ، علامه حلی و فرزانگان را توصیه می کنیم . چرا که واقعا این مدارس از نظر جو تحصیلی و اخلاقی مدارس خوب و برازنده ای هستند.

 

برنامه ریزی تحصیلی موفق

همه ی ما اهداف کوچک و بزرگی داریم. اهداف کوچک به کنار ولی رسيدن به اهداف بزرگ حتما به برنامه ریزی نیاز دارد. مشکل بودن طراحی برنامه تحصیلی، طبیعیه. ولی داشتن برنامه تحصیلی هم از نیازهای اصلی شماست. برخی ضرورت برنامه ریزی رو زیر سوال می برن. بیشتر این افراد به علت عدم توانایی تو برنامه ریزی تحصیلی و یا برنامه نتیجه بخش به این نظر رسیدن.

اصلا می دونی برنامه ریزی تحصیلی خوب یا به عبارتی برنامه ریزی تحصیلی کارآمد به چه دردی می خوره؟ یه برنامه تحصیلی خوب به شما کمک می کنه تا از منابع زمانی در اختیار، حداکثر استفاده رو ببری. برای برنامه ریزی تحصیلی ، لازمه در ابتدا بدونی که چه منابع زمانی در اختیار داری. و سپس بدونی این منابع رو صرف چه اموری بکنی. مراقب باش که اگه نقشه نداشته باشی معلوم نیست سر از کجا در بیاری.

یه داستان معروفی تو این زمینه هست که می گه، روزگاری 2 تبرزن تصمیم به قطع درختان می گیرن. یکی مرتبا مشغول بریدن بود و لحظه ای از قطع درختان دست بر نمی داشت و در عوض اون يكي پس از هر یه ساعت زمانی رو صرف استراحت و تیز کردن تبرش می کرد. در نهایت هم تبرزنی که زمانی رو صرف استراحت و تیز کردن تبرش می کرد، موفق شد درختان بیشتری رو قطع کنه. تيز كردن تبر، مثل برنامه ريزي كردنه.

خيلي وقت ها ما فكر مي كنيم، اگه بدون برنامه فقط و فقط زياد كار كنيم، موفق مي شيم. ولي بايد بدونين كه وقت گذاشتن براي تيز كردن تبر، اتلاف وقت نيست، بلكه خود استفاده بهينه از زمانه!

 

تلاش و جدیت مستمر داوطلبان کنکور و دانش آموزان

در پایان این مقاله مشاوره ای باید اصلی ترین فاکتور در مسیر موفقیت تحصیلی را خدمت شما یادآوری کنیم که تمامی مطالب گفته شده یک طرف و طرف اصلی دیگر موفقیت ، خود فرد دانش آموز می باشد که البته باید از جنبه های مختلف بررسی کرد ولی مساله ای که حائز اهمیت است باید همواره به یاد داشته باشید که تلاش بی وقفه و استمرار در مطالعه و آموزش کنکور و نا امید نشدن در مسیر تلاش و زحمت برای قبولی در کنکور از جمله شروط لازم می باشند .  و در نهایت اصلی ترین فردی که به شما کمک خواهد کرد تا به نتیجه برسید کسی جز خودتان نخواهید بود.