021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 / تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری 1400 شرکت نموده اند، در صورت برخورداری از حد نصاب علمی لازم می توانند جهت ثبت کد رشته های مورد نظر خود در زمان مشخص اقدامات لازم را به عمل آورند.

هر سال داوطلبان بسیاری به دلایل مختلف موفق به انتخاب رشته کنکور سراسری در موعدد مقرر نمی شوند و خواستار تمدیدی این مهلت می باشند . بنا به درخواست های بسیاری که به سازمان سنجش ارسال می شود ، این سازمان به عنوان مجری برگزاری کنکور سراسری مهلت انتخاب رشته این آزمون را 3 الی 4 روز تمدید می کند .

برای ارائه تسهیلات بیشتر به داوطلبانی که در زمان اعلام شده موفق به انتخاب رشته نشده اند، به احتمال زیاد سازمان سنجش آموزش کشور بازه زمانی مشخصی را به مهلت انتخاب رشته می افزاید. به این ترتیب افراد تا اتمام بازه زمانی مشخص شده تحت عنوان مهلت مجدد انتخاب رشته فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه مربوطه انتخاب های خود را ثبت نمایند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر زمان تمدید این فرآیند برای سال 1400 مشخص نشده است اما در صورت اعلام، جزئیات لازم از طریق این مقاله رسانی خواهد شد. همچنین فراموش نکنید که در این فرصت، تمامی متقاضیانی که پیش از این انتخاب های خود را ثبت نموده اند نیز در صورت نیاز می توانند نسبت به ویرایش (حذف، جابجایی یا افزودن رشته محل جدید) فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند. 

نکته 1: شایان به ذکر است در صورتی که فقط خواستار ویرایش اطلاعات خود هستید، نیازی به پرداخت هزینه ندارید. در نتیجه تنها با درج نمودن اطلاعات خود از طریق یکی از سه روش موجود ، می توانید وارد سامانه شده و نسبت به اصلاح اطلاعات مورد نظر خود اقدامات لازم را به انجام برسانید.

نکته 2: در سال های گذشته، انتخاب رشته آزاد و سراسری به صورت جداگانه و در سایت های مرتبط به خود انجام می شدند اما طی تغییری که در سال 99 به وجود آمد، انتخاب کدرشته های مربوط به رشته های پزشکی، دندان پزشکی، دام پزشکی و داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی برای دانشگاه های آزاد از طریق سایت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به نشانی sanjesh.org انجام داده شد که پیش بینی می شود در سال 1400 نیز همین روند ادامه داشته باشد.

تمامی داوطلبان واجد شرایط که در زمان اولیه انتخاب رشته موفق به ثبت کد رشته های انتخابی خود نشده اند، می توانند در فرصت تعیین شده به انتخاب رشته یا ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 از طریق سایت انتخاب رشته کنکور سراسری بپردازند. بعد از انتشار نتایج در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور 1400 نیز کسانی که در رشته مورد نظر خود پذیرفته شده باشند، می توانند با نهایی کردن ثبت نام خود در دانشگاه محل قبولی تحصیل خود را آغاز نمایند.

مهلت مجدد انتخاب رشته

سوالات متداول

 

1-  تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور چه زمانی است ؟

مطابق متن مقاله مدتی پس از تاریخ انتخاب رشته صورت می گیرد که تاریخ دقیق آن در متن مقاله قرار خواهد گرفت .

 

2-  مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری چند روز است ؟

مطابق آنچه در متن مقاله توضیح داده شد ، داوطلبان یک هفته الی ده روز از زمان شروع انتخاب رشته ، مهلت دارند نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام کنند ، برای اطلاعات بیشتر به متن مقاله مراجعه کنید .

 

3-  امکان ویرایش کد رشته محل ها در زمان تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور وجود دارد ؟

مطابق آنچه در متن مقاله توضیح داده شد ، داوطلبان می توانند در این مهلت نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند که البته در این مقاله لینک دسترسی به نحوه ویرایش فرم انتخاب رشته قرار داده شده است .

موسسه آموزشی یک شو