021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

معرفی رشته حسابداری و درآمد کاری

معرفی رشته حسابداری و درآمد کاری
رشته حسابداری یکی از رشته‌های آموزش عالی است که داوطلبان هر سه گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک، تجربی و علوم انسانی می‌توانند این رشته را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کنند.

رشته حسابداری چیست ؟ 

حسابداری به معنی ثبت و ذخیره اطلاعات مالی، ارائه تجزیه و تحلیل و نتایج به‌صورت گزارش‌هایی به مدیران سازمان یا شرکت جهت تصمیم گیری مناسب، درست و به‌مو‌قع است. در واقع حسابداری را می‌توان راهی برای کنترل سلامت مالی، ارزیابی دارایی‌های مالی، بدهی‌ها و همینطور جریان نقدی در کسب و کارها تعریف کرد. رشته حسابداری یکی از رشته‌های آموزش عالی است که داوطلبان هر سه گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک، تجربی و علوم انسانی می‌توانند این رشته را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کنند.معرفی رشته حسابداری و درآمد کاری

 

تعریف حسابداری و حسابرسی

حسابداری یک فعالیت خدماتی است که وظیفه ­اش آماده کردن اطلاعات اندکی، که اساساً دارای ماهیت مالی هستند، در مورد واحد اقتصادی است. اطلاعات آماده شده به وسیله حسابداری باید در تصمیم­ گیری ­های اقتصادی سودمند باشد.معرفی رشته حسابداری و درآمد کاری

 

حسابرسی فرآیندی منظم و با قانون (سیستماتیک) جهت جمع ­آوری و تحلیل بی طرفانه شواهد در رابطه ادعاهای مدیریت در رابطه با فعالیت­ ها و رویدادهای اقتصادی، به تعیین درجه انطباق این ادعاها و اظهارات با معیارهای از پیش تعیین و گزارش نتیجه ها به اشخاص ذینفع است.

انتخاب رشته اصولی با موسسه یک شو

زمان اعلام نتایج کنکور 1400

 

 

دروس رشته حسابداری در حین تحصیل:

دروس پایه: روانشناسی عمومی، جامعه شناسی، اصول علم اقتصاد، ریاضیات پایه، ریاضیات کاربردی، آمار کاربردی، مبانی کاربرد کامپیوتر، پژوهش و عملیات، مدیریت تولید، حقوق بازرگانی، پول و ارز بانکداری، مبانی سازمان مدیریت، توسعه اقتصادی، مالیه عمومی، روش تحقیق.

 

دروس اصلی و تخصصی: اصول حسابداری، حسابداری میانه، حسابداری پیشرفته، حسابداری صنعتی، حسابرسی، حسابداری مالیاتی، اصول تنظیم و کنترل بودجه، مدیریت مالی، مباحث جاری حسابداری، متون حسابداری

 

توانایی های لازم درباره رشته حسابداری

رشته حسابداری در واقع رشته ای است که بعنوان رشته های شناور شناخته می شود و داوطلبان در هر سه رشته تحصیلی ریاضی، تجربی و انسانی میتوانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. فردی که شغل حسابداری انتخاب می کند باید بتواند گزارش کارهای مناسب و جامعه را ارائه دهد، پس نیاز است که ادبیات فارسی او در سطح خوبی باشد و نگارش خوبی را برای متن های آماده شده انجام دهد.

 

یکی دیگر از خصوصیت هایی که دانشجوی این رشته باید داشته باشد این است که بتواند ساعت های طولانی مدت پشت کامپیوتر و میز کار با عدد و رقم ها سر و کله بزند و معادلات ریاضی را انجام دهد. همینطور نیاز است که شخصی که حسابدار است علاوه بر این که ریاضی و ادبیات قدرتمند داشته باشد و قدرت بدنی مناسب داشته باشد، خلاق و صبور باشد و با انضباط باشد.

 

با توجه به تغییراتی که در روند اقتصادی کشور اکنون به وجود آمده است مهندس حسابداری از جمله شغل هایی است که طرفداران متعددی دارد و افرادی که حساب داری نده اند میتوانند  امیدوار باشند که بیکار نخواهند بود و بدون شک در یکی از سازمان ها، ارگان ها و شرکتهای خصوصی یا دولتی میتوانند مشغول به کار شوند.

انتخاب رشته اصولی با موسسه یک شو

معرفی رشته حسابداری

 

گرایش های رشته حسابداری برای ادامه تحصیل چه هستند؟

دانشجویان رشته حسابداری، میتوانند با انتخاب یکی از گرایش هایی که در لیست زیر آمده است در مقطع کارشناسی ارشد به ادامه تحصیل بپردازند.

 

رشته حسابداری: حسابداری از رشته های پرطرفدار در چند سال گذشته بوده است و به بررسی اقتصاد و امور مالی سازمان ها و شرکت ها می پردازد. در رشته حسابداری، حسابداران به تهیه گزارش های مالی، جمع آوری و گروه بندی اطلاعات اقتصادی و مالی می پردازند.

 

رشته حسابرسی: حسابرسی به خاطر بررسی و کنترل حساب های حسابداران انجام می شود. فی الواقع حسابرسان در دفترهای شرکت ها و سازمان های گوناگون مجذوب میشوند تا از درستی گزارش های مالی و حساب های حسابداران مطمئن شوند.

 

رشته حسابداری مدیریت: رشته حسابداری مدیریت به خاطر افزایش توانمندی مدیران مالی در تصمیم گیری ها و تدوین استراتژی های اقتصادی شرکت ها مطرح شده است. افرادی که در گرایش حسابداری مدیریت تحصیل می کنند، میتوانند بعنوان مدیر عامل، عضو هیئت مدیره و یا بعنوان مشاورین مدیریت و اقتصاد در کنار مدیران ارشد شرکت ها به ایفای نقش بپردازند.

 

گرایش حسابداری عمومی: این گرایش، در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری به نوعی جدید به حساب می آید و هدف اصلی از ایجاد آن تربیت نیروهای انسانی تعلیم دیده برای فعالیت در قسمت های عمومی- دولتی و یا جوانب کلان فضای اقتصادی جامعه است.

 

از سوی دیگر دانشجویان رشته حسابداری، میتوانند با انتخاب یکی از گرایش هایی که در لیست زیر آمده است در مقطع دکتری هم به ادامه تحصیل بپردازند.

 

حسابداری صنعتی: حسابداری صنعتی با تحولات صنایع گوناگون به ویژه انقلاب صنعتی شکل گرفت. آگاهی از بهای تمام شده محصولات تولید شده، نیازی حیاتی برای انتخاب قیمت فروش و عملکرد بهینه شرکت ها است. ازاین رو حسابداری صنعتی، با تکامل ابزارها و روش های تولید به سوی هزینه یابی توسعه یافته حرکت می کند تا هزینه ها و بهای تمام شده کالاهای آماده فروش به روشنی و با شفافیت کامل انتخاب شوند.

 

حسابداری مالی: حسابداری مالی همان حسابداری گزارشگری است. برای اینکه هدف اصلی حسابداری مالی مهیاسازی صورت های مالی است تا نیاز استفاده کنندگان از آنها را تامین کنند. حسابداری مالی باتوجه به اصول حسابداری در تلاش است، نیازهای گوناگون استفاده کنندگان داخل سازمانی و خارج سازمانی از اطلاعات حسابداری را جواب دهد؛ این اشخاص با اینگونه گزارش ها و داده هایی، قادر میشوند در خصوص سرمایه گذاری ها، انعقاد قرارداد های مختلف، عرضه وام و غیره اقدام به تصمیم گیری کنند.

 

حسابداری دولتی: دولت ها در سال های گذشته با توجه به گستره فرایندهای مخارجی خویش، نیازمند مشاورین و افرادی شده اند که توانمندی جداسازی و مدیریت هزینه ها در سطوح کلان اقتصادی را داشته باشند. براین اساس تربیت و پرورش حسابداران دولتی، میتواند منجر به بودجه بندی درست برای امور مختلف و اجرای این بودجه بصورت دقیق و کاربردی شود. گرایش حسابداری دولتی در پی ایجاد بستری برای بوجود آمدن مشاورین و متخصصان حسابداری در بازه مخارج دولتی است.

 

حسابداری مدیریت: حسابداری تنها علم مدیریت بر هزینه های شرکت ها، آن هم قبل از آغاز فرآیند تولید نیست. بلکه حسابداری میتواند در زمینه فرآیند بهای تمام شده محصولات و خدمات، میزان تولید، هزینه اجرا، مقیاس های گوناگون تولید، قیمت فروش محصولات و خدمات و ظرفیت منبع های گوناگون (مانند ماشین آلات) مشاوره های ارزشمندی را به مدیران سطح بالای شرکت ها عرضه دهد. به زبان ساده تر میتوان بیان کرد آنچه به وسیله حسابداری مدیریت عرضه می شود، پیش نیازی اجباری است که مدیران شرکت ها بر مبنای آن اقدام به تصمیم گیری های کلان می کنند.

 

حسابداری منابع انسانی: منبع های انسانی در شرکت ها و بنگاه های اقتصادی بعنوان با اهمیت ترین اموال های آنها تلقی می شوند. در همین امتداد، مدیریت بر امور مالی گوناگون مربوط به این منابع از بازه های عملکردی حسابداری منابع انسانی است.

 

درس های رشته حسابداری

 

کاربرد رشته حسابداری و وضعیت بازار کار آن:

فرصت های شغلی یک حسابدار خیلی گسترده است و از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح را دربر می ‮گیرد. دانش ‮آموختگان رشته حسابداری می توانند در شغل های زیر استخدام شده و فعالیت داشته باشند:‏ حساب دار، حسابرس، مدیر مالی، کارشناس امور مالیاتی، کارمند بانک، رییس بانک، کارشناس پشتیبانی نرم‌افزار، تحلیل گر مالی ‏‏(کارشناس بورس و سرمایه گذاری) ‏

 

آینده شغلی کارشناسی ارشد رشته حسابداری:

بطور کلی همانطوری که اشاره کردیم فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد رشته حسابداری می توانند به عنوان حسابرس یا مسئولان حسابداری و امور مالی در موسسات گوناگون مشغول به کار شوند.

 

فارغ التحصیلانی که در شرکت های بزرگ استخدام می شوند قادر خواهند بود در بخش های تخصصی منابع یا سیستم های اطلاعاتی مدیریت و در مشاغل تحلیل گرمالی یا حسابرس داخلی مشغول کار شوند و یا مسئولیت بخشی از کار برنامه ریزی و کنترل مالی را عهده دار گردند؛ مسئولیتهای دیگری که فارغ التحصیلان این دوره در موسسات بزرگ میتوانند عهده دار گردند، بودجه بندی و تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی و آینده نگری است. فارغ التحصیلان این دوره بعد از کسب تجریه کافی می توانند در سطوح گوناگون مدیریت مالی و حسابرسی انجام وظیفه کرده و در اداره مؤسسه کمک های موثری به مدیریت بنمایند.

تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی رشته حسابداری  :   رتبه قبولی حسابداری در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی حسابداری را انجام دهد.

تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی رشته حسابداری  :   یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی حسابداری با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی حسابداری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی رشته حسابداری :  در تخمین رتبه قبولی حسابداری داوطلبان می توانند آمار قبولی های حسابداری سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته حسابداری در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی حسابداری در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی حسابداری دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی حسابداری دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی حسابداری تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

” میانگین 40 درصد عمومی = قبولی در رشته حسابداری دانشگاه دولتی یزد “
” میانگین 45 درصد اختصاصی = قبولی در رشته حسابداری دانشگاه دولتی یزد “

 

نام دانشگاه چارک پائین تراز کانون چارک پائین رتبه منطقه 1 چارک پائین رتبه منطقه 2 چارک پائین رتبه منطقه 3 چارک پائین رتبه 5% ادبیات عربی معارف زبان زمین ریاضیات زیست فیزیک شیمی

سر فصل ها

 • 1 دانشگاه شهيد بهشتي – تهران
 • 2 دانشگاه اصفهان
 • 3 دانشگاه خوارزمي تهران
 • 4 دانشگاه شيراز
 • 5 دانشگاه شهيد باهنر – كرمان
 • 6 دانشگاه فردوسي – مشهد
 • 7 دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – مرکز تبريز
 • 8 دانشگاه يزد
 • 9 دانشگاه پيام نور اصفهان – واحد خوراسگان
 • 10 دانشگاه فردوسي – مشهد
 • 11 دانشگاه پيام نور البرز – واحد هشتگرد
 • 12 دانشگاه پيام نور تهران – واحد لواسانات
 • 13 دانشگاه قم
 • 14 دانشگاه غيرانتفاعي ارشاد – دماوند (محل تحصيل دماوند)
 • 15 دانشگاه اروميه
 • 16 دانشگاه گيلان – رشت
 • 17 دانشگاه بوعلي سينا – همدان
 • 18 دانشگاه مازندران – بابلسر
 • 19 دانشگاه كردستان – سنندج
 • 20 دانشگاه پيام نور تهران – واحد اسلام‌شهر
 • 21 دانشگاه مازندران – بابلسر
 • 22 دانشگاه شهيد چمران اهواز
 • 23 دانشگاه پيام نور كرمانشاه – مرکز كرمانشاه
 • 24 دانشگاه غيرانتفاعي شهيد اشرفي اصفهاني – اصفهان
 • 25 دانشگاه رازي کرمانشاه
 • 26 دانشگاه ولي عصر(عج) – رفسنجان
 • 27 دانشگاه شهيد باهنر – كرمان
 • 28 دانشگاه صنعتي شاهرود
 • 29 دانشگاه گنبد
 • 30 دانشگاه پيام نور اصفهان – واحد خميني شهر
 • 31 دانشگاه بجنورد
 • 32 دانشگاه يزد(محل تحصيل شهرستان مهريز)
 • 33 دانشگاه پيام نور اصفهان – مرکز شاهين شهر
 • 34 دانشگاه پيام نور تهران – واحد ري
 • 35 دانشگاه رازي کرمانشاه
 • 36 دانشگاه غيرانتفاعي حکمت رضوي – مشهد
 • 37 دانشگاه غيرانتفاعي آپادانا – شيراز
 • 38 دانشگاه غيرانتفاعي شمال – آمل
 • 39 دانشگاه پيام نور گيلان – مرکز رشت
 • 40 دانشگاه شهيد چمران اهواز
 • 41 دانشگاه پيام نور استان مرکزي – مرکز اراك
 • 42 دانشگاه پيام نور مازندران – مرکز ساري
 • 43 دانشگاه پيام نور اردبيل – مرکز اردبيل
 • 44 دانشگاه كردستان – سنندج
 • 45 دانشگاه پيام نور قم – مرکز قم (محل تحصيل خواهران «پرديسان» و برادران «ساختمان شماره 2»)
 • 46 دانشگاه پيام نور فارس – مرکز شيراز
 • 47 دانشگاه پيام نور لرستان – مرکز خرم آباد
 • 48 دانشگاه غيرانتفاعي آل طه – تهران (ويژه خواهران)
 • 49 دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – مرکز مشهد
 • 50 دانشکده علوم انساني حضرت معصومه_قم(ويژه خواهران)
 • 51 دانشگاه غيرانتفاعي رجا – قزوين
 • 52 دانشگاه پيام نور اصفهان – مرکز نجف آباد
 • 53 دانشگاه غيرانتفاعي تابران – مشهد
 • 54 دانشگاه غيرانتفاعي عطار – مشهد
 • 55 دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصيل پلدختر)
 • 56 دانشگاه پيام نور چهارمحال و بختياري – مرکز شهركرد
 • 57 دانشگاه پيام نور اصفهان – واحد كاشان
 • 58 دانشگاه غيرانتفاعي حافظ – شيراز
 • 59 دانشگاه پيام نور تهران – مرکز ورامين
 • 60 دانشگاه پيام نور همدان – مرکز همدان
 • 61 دانشگاه پيام نور خوزستان – مرکز اهواز
 • 62 دانشگاه صنعتي شاهرود
 • 63 دانشگاه غيرانتفاعي زند – شيراز
 • 64 دانشگاه غيرانتفاعي بصير – آبيك
 • 65 دانشگاه غيرانتفاعي بينالود – مشهد
 • 66 دانشگاه پيام نور تهران – واحد ملارد
 • 67 دانشگاه غيرانتفاعي شهاب دانش – قم
 • 68 دانشگاه غيرانتفاعي جهاددانشگاهي – خوزستان
 • 69 دانشگاه غيرانتفاعي ايوانکي
 • 70 دانشگاه پيام نور تهران – مرکز حسن آباد
 • 71 دانشگاه غيرانتفاعي مولوي – ايوانكي
 • 72 دانشگاه غيرانتفاعي اوج – آبيك
 • 73 دانشگاه غيرانتفاعي حكمت – قم
 • 74 دانشگاه غيرانتفاعي خردگرايان مطهر – مشهد
 • 75 دانشگاه غيرانتفاعي سهروردي – قزوين
 • 76 دانشگاه پيام نور خوزستان – مرکز آبادان
 • 77 دانشگاه پيام نور كرمان – مرکز كرمان
 • 78 دانشگاه پيام نور تهران – تهران غرب
 • 79 دانشگاه پيام نور اصفهان – مرکز دولت آباد
 • 80 دانشگاه پيام نور آذربايجان غربي – مرکز اروميه
 • 81 دانشگاه سمنان
 • 82 دانشگاه تهران
 • 83 دانشگاه بزگمهر قاينات
 • 84 دانشگاه غيرانتفاعي خاتم – تهران
 • 85 دانشگاه ولي عصر(عج) – رفسنجان
 • 86 دانشگاه پيام نور تهران – واحد شهر جديد پرديس
 • 87 دانشگاه سمنان
 • 88 دانشگاه بوعلي سينا – همدان(محل تحصيل رزن)
 • 89 دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصيل نورآباددلفان)
 • 90 دانشگاه غيرانتفاعي راهبرد شمال – رشت
 • 91 دانشگاه پيام نور اصفهان – مرکز اصفهان
 • 92 دانشگاه غيرانتفاعي غياث الدين جمشيد کاشاني – آبيک
 • 93 مجتمع آموزش عالي سراوان
 • 94 دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) – قزوين
 • 95 رتبه ی آخرین فرد قبولی حسابداری
 • 96 حسابداری
 • 97 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در تهران
 • 98  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در اصفهان
 • 99  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در مشهد
 • 100  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در شیراز
 • 101  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری درهمدان
 • 102  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کرمانشاه
 • 103  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کردستان
 • 104  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در مازندران-بابلسر
 • 105  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در یزد
 • 106  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در سمنان
 • 107  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قزوین
 • 108  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در گیلان-رشت
 • 109  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قم
 • 110  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در بجنورد
 • 111  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در گنبد
 • 112  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در اهواز
 • 113  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در لرستان-خرم آباد
 • 114  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کرمان
 • 115  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در هرمزگان
 • 116 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در رفسنجان
 • 117 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در سراوان
 • 118  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قائنات
 • 119  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ایلام
 • 120 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ایرانشهر
 • 121  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ارومیه
 • 122  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در بوشهر
 • 123 آخرین رتبه های قبولی حسابداری در رشته ریاضی

دانشگاه شهيد بهشتي – تهران

5353 4 7 4 4 1 6 4 5 4

دانشگاه اصفهان

5379 7309 4 5 5 4 1 3 4 2 3

دانشگاه خوارزمي تهران

5788 12796 4 4 4 4 1 4 3 3 3

دانشگاه شيراز

5155 9936 18115 4 6 4 4 1 3 4 3 3

دانشگاه شهيد باهنر – كرمان

شبانه
5440 4 6 5 4 1 3 4 3 4

دانشگاه فردوسي – مشهد

شبانه
5175 4 6 6 1 1 3 3 3 3

دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي – مرکز تبريز

4764 4 4 4 4 1 2 3 1 3

دانشگاه يزد

5422 4 5 5 4 1 5 4 3 3

دانشگاه پيام نور اصفهان – واحد خوراسگان

4551 16234 4 4 5 3 1 2 4 2 2

دانشگاه فردوسي – مشهد

5328 17167 4 5 5 3 1 5 3 3 3

دانشگاه پيام نور البرز – واحد هشتگرد

4906 19647 4 5 4 3 1 3 3 2 2

دانشگاه پيام نور تهران – واحد لواسانات

4070 4 5 4 2 1 3 1 1 2

دانشگاه قم

5645 4 5 6 3 1 4 3 2 2

دانشگاه غيرانتفاعي ارشاد – دماوند (محل تحصيل دماوند)

5234 15878 3 4 3 3 1 3 2 2 2

دانشگاه اروميه

4871 21739 4 3 4 3 1 4 3 3 2

دانشگاه گيلان – رشت

5265 20368 5 7 5 5 1 4 3 2 3

دانشگاه بوعلي سينا – همدان

4815 3 5 2 4 1 4 3 3 3

دانشگاه مازندران – بابلسر

5237 20594 3 5 3 3 1 4 2 3 3

دانشگاه كردستان – سنندج

5108 19965 5 4 3 4 1 3 3 2 2

دانشگاه پيام نور تهران – واحد اسلام‌شهر

4690 19492 5 3 4 4 1 1 3 2 2

دانشگاه مازندران – بابلسر

شبانه
4847 15483 28812 3 5 4 5 1 3 3 2 2

دانشگاه شهيد چمران اهواز

5115 4 5 4 4 1 4 3 2 2

دانشگاه پيام نور كرمانشاه – مرکز كرمانشاه

5166 23790 4 5 5 3 1 2 4 2 3

دانشگاه غيرانتفاعي شهيد اشرفي اصفهاني – اصفهان

4824 3 3 3 2 1 2 2 2 2

دانشگاه رازي کرمانشاه

5056 27199 4 5 4 2 1 3 3 2 2

دانشگاه ولي عصر(عج) – رفسنجان

4741 4 4 4 2 1 2 4 1 2

دانشگاه شهيد باهنر – كرمان

4994 30138 4 5 4 3 1 3 2 2 2

دانشگاه صنعتي شاهرود

4937 3 4 5 2 1 3 2 2 2

دانشگاه گنبد

4696 27766 4 6 4 3 1 3 2 2 2

دانشگاه پيام نور اصفهان – واحد خميني شهر

4521 3 2 3 1 1 1 1 1 1

دانشگاه بجنورد

5108 4 6 5 2 1 2 2 2 2

دانشگاه يزد(محل تحصيل شهرستان مهريز)

شبانه
5216 29423 4 4 3 4 1 3 2 2 2

دانشگاه پيام نور اصفهان – مرکز شاهين شهر

4741 13122 3 4 3 2 1 1 3 2 2

دانشگاه پيام نور تهران – واحد ري

4933 3 4 4 5 1 2 3 1 1

دانشگاه رازي کرمانشاه

شبانه
5161 33488 4 4 4 3 1 2 4 1 3

دانشگاه غيرانتفاعي حکمت رضوي – مشهد

4574 29939 3 4 3 2 1 1 3 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي آپادانا – شيراز

4492 32236 3 3 2 2 1 1 2 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي شمال – آمل

4685 31471 3 4 3 3 1 2 2 2 1

دانشگاه پيام نور گيلان – مرکز رشت

4839 32154 3 3 4 4 1 2 3 2 2

دانشگاه شهيد چمران اهواز

شبانه
4955 33285 4 4 4 5 1 2 3 2 2

دانشگاه پيام نور استان مرکزي – مرکز اراك

4339 4 3 3 4 1 2 2 1 2

دانشگاه پيام نور مازندران – مرکز ساري

5027 34106 3 4 4 4 1 1 2 2 2

دانشگاه پيام نور اردبيل – مرکز اردبيل

4373 4 4 4 4 1 1 3 1 2

دانشگاه كردستان – سنندج

شبانه
4914 38534 3 3 4 2 1 2 3 1 1

دانشگاه پيام نور قم – مرکز قم (محل تحصيل خواهران «پرديسان» و برادران «ساختمان شماره 2»)

4971 29714 3 5 4 3 1 2 2 1 1

دانشگاه پيام نور فارس – مرکز شيراز

4586 6837 47515 3 4 4 3 1 3 3 2 2

دانشگاه پيام نور لرستان – مرکز خرم آباد

4413 30801 4 3 4 3 1 1 3 1 3

دانشگاه غيرانتفاعي آل طه – تهران (ويژه خواهران)

4497 3 3 5 2 1 1 3 1 2

دانشگاه پيام نور خراسان رضوي – مرکز مشهد

4497 3 3 5 2 1 3 2 1 1

دانشکده علوم انساني حضرت معصومه_قم(ويژه خواهران)

شبانه
4913 42047 4 4 5 3 1 3 2 2 2

دانشگاه غيرانتفاعي رجا – قزوين

4575 45280 3 3 3 2 1 2 2 1 2

دانشگاه پيام نور اصفهان – مرکز نجف آباد

4563 43974 3 3 3 3 1 1 1 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي تابران – مشهد

4327 40744 2 3 2 3 1 1 1 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي عطار – مشهد

4168 2 3 3 3 1 1 1 1 1

دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصيل پلدختر)

4810 45477 3 3 2 2 1 2 1 2 2

دانشگاه پيام نور چهارمحال و بختياري – مرکز شهركرد

4686 45565 3 4 4 2 1 1 3 2 2

دانشگاه پيام نور اصفهان – واحد كاشان

4870 46935 4 5 4 2 1 3 3 2 2

دانشگاه غيرانتفاعي حافظ – شيراز

4372 3 2 3 2 1 1 1 1 1

دانشگاه پيام نور تهران – مرکز ورامين

4627 4 3 4 2 1 1 2 1 1

دانشگاه پيام نور همدان – مرکز همدان

4788 54408 3 4 4 3 1 2 3 2 2

دانشگاه پيام نور خوزستان – مرکز اهواز

4905 3 5 4 3 1 1 2 1 2

دانشگاه صنعتي شاهرود

شبانه
5006 48798 3 4 4 1 1 2 2 1 2

دانشگاه غيرانتفاعي زند – شيراز

4724 53848 3 3 2 2 1 1 1 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي بصير – آبيك

4344 49698 3 2 4 2 1 1 2 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي بينالود – مشهد

4416 3 3 3 1 1 1 2 1 2

دانشگاه پيام نور تهران – واحد ملارد

4312 4 3 3 1 1 1 1 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي شهاب دانش – قم

4438 57833 4 4 4 1 1 2 3 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي جهاددانشگاهي – خوزستان

4189 56110 2 2 2 2 1 2 1 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي ايوانکي

4349 3 2 3 2 1 2 1 1 1

دانشگاه پيام نور تهران – مرکز حسن آباد

4485 3 3 3 2 1 1 2 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي مولوي – ايوانكي

4165 2 2 2 1 1 1 1 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي اوج – آبيك

4332 55089 2 1 2 2 1 1 1 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي حكمت – قم

4354 77886 2 2 3 1 1 1 1 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي خردگرايان مطهر – مشهد

4384 2 2 2 1 1 1 1 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي سهروردي – قزوين

4275 105740 2 2 3 1 1 1 1 1 1

دانشگاه پيام نور خوزستان – مرکز آبادان

4230 2 2 3 1 1 1 1 1 1

دانشگاه پيام نور كرمان – مرکز كرمان

3 3 4 2 1 2 2 1 1

دانشگاه پيام نور تهران – تهران غرب

3 2 4 3 1 2 2 2 2

دانشگاه پيام نور اصفهان – مرکز دولت آباد

4384 2 2 3 1 1 2 2 1 1

دانشگاه پيام نور آذربايجان غربي – مرکز اروميه

3 2 2 1 1 1 1 1 1

دانشگاه سمنان

شبانه
3 3 3 1 1 3 2 1 1

دانشگاه تهران

5986 5 7 4 3 1 5 4 4 4

دانشگاه بزگمهر قاينات

4 4 3 1 1 1 2 1 2

دانشگاه غيرانتفاعي خاتم – تهران

3 5 4 5 1 3 3 2 3

دانشگاه ولي عصر(عج) – رفسنجان

شبانه
2 4 3 3 1 1 3 1 2

دانشگاه پيام نور تهران – واحد شهر جديد پرديس

3 3 3 1 1 1 2 1 1

دانشگاه سمنان

4 2 3 6 1 3 3 2 2

دانشگاه بوعلي سينا – همدان(محل تحصيل رزن)

3 4 4 3 1 2 1 2 2

دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصيل نورآباددلفان)

3 3 4 3 1 1 1 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي راهبرد شمال – رشت

2 1 2 2 1 1 1 1 1

دانشگاه پيام نور اصفهان – مرکز اصفهان

5 4 5 3 1 2 3 1 2

دانشگاه غيرانتفاعي غياث الدين جمشيد کاشاني – آبيک

3 2 3 2 1 1 1 1 1

مجتمع آموزش عالي سراوان

2 2 3 3 1 2 2 1 1

دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) – قزوين

5143 5 5 4 3 1 3 4 3 2

رتبه ی آخرین فرد قبولی حسابداری

حسابداری

رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در تهران

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۵۶۵ ۵۷۷ منطقه ۲ پسر باغستان حسابداری – دانشگاه تهران – روزانه
۴۶۳۲ ۱۰۱۴ منطقه ۳ پسر اسلامشهر حسابداری – دانشگاه شهیدبهشتی -تهران – روزانه
۸۶۱ ۴۱۷ منطقه ۱ دختر تهران حسابداری – دانشگاه علامه طباطبایی -تهران – روزانه
۴۸۸۹ ۱۰۹۰ منطقه ۳ پسر رباط کریم حسابداری – دانشگاه علامه طباطبایی -تهران – روزانه
۱۰۳۵ ۳۷۵ منطقه ۲ پسر شهرکرد حسابداری – دانشگاه صنعت نفت – روزانه
۳۷۹۹ ۱۴۳۴ منطقه ۲ دختر شهریار حسابداری – دانشگاه الزهرا(س)-تهران – روزانه
۶۰۸۶ ۱۴۸۵ منطقه ۳ دختر پاکدشت حسابداری – دانشگاه الزهرا(س)-تهران – روزانه
۱۹۹۳ ۸۵۸ منطقه ۱ دختر تهران حسابداری – دانشگاه خوارزمی -تهران – روزانه
۳۴۳۶ ۱۲۹۸ منطقه ۲ پسر محلات حسابداری – دانشگاه خوارزمی -تهران – روزانه
۵۹۹۳ ۱۴۵۵ منطقه ۳ دختر رودهن حسابداری – دانشگاه خوارزمی -تهران – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در اصفهان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۳۹۹۳ ۱۵۳۲ منطقه ۱ دختر اصفهان حسابداری – دانشگاه اصفهان – روزانه
۴۰۱۴ ۱۵۰۴ منطقه ۲ دختر اردستان حسابداری – دانشگاه اصفهان – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در مشهد

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۳۱۵۱ ۱۲۶۸ منطقه ۱ دختر مشهد حسابداری – دانشگاه فردوسی مشهد – روزانه
۳۳۵۳ ۱۲۶۲ منطقه ۲ پسر یزد حسابداری – دانشگاه فردوسی مشهد – روزانه
۱۱۷۲۷ ۳۵۶۰ منطقه ۳ پسر ششتمد حسابداری – دانشگاه فردوسی مشهد – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در شیراز

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۶۶۶۶ ۲۳۰۱ منطقه ۱ دختر شیراز حسابداری – دانشگاه شیراز – روزانه
۶۵۱۳ ۲۴۴۲ منطقه ۲ پسر کرمان حسابداری – دانشگاه شیراز – روزانه
۵۵۸۳ ۱۳۱۰ منطقه ۳ دختر قلعه گنج حسابداری – دانشگاه شیراز – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری درهمدان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۱۳۲۵ ۴۱۹۷ منطقه ۲ دختر ملایر حسابداری – دانشگاه بوعلی سینا-همدان – روزانه
۱۰۳۷۴ ۳۰۳۴ منطقه ۳ دختر بهار حسابداری – دانشگاه بوعلی سینا-همدان – روزانه
۱۵۸۳۲ ۵۸۴۳ منطقه ۲ پسر کرمانشاه حسابداری – دانشگاه بوعلی سینا-همدان(محل تحصیل رزن) – روزانه
۲۱۱۹۲ ۷۳۹۴ منطقه ۳ پسر طبس حسابداری – دانشگاه بوعلی سینا-همدان(محل تحصیل رزن) – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کرمانشاه

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۲۶۸۹ ۴۶۹۵ منطقه ۲ پسر ملایر حسابداری – دانشگاه رازی -کرمانشاه – روزانه
۱۳۷۹۰ ۴۳۸۸ منطقه ۳ دختر هرسین حسابداری – دانشگاه رازی -کرمانشاه – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کردستان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۶۲۱۴ ۵۹۸۴ منطقه ۲ دختر سنندج حسابداری – دانشگاه کردستان -سنندج – روزانه
۱۱۳۴۲ ۳۴۲۰ منطقه ۳ دختر کنگاور حسابداری – دانشگاه کردستان -سنندج – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در مازندران-بابلسر

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۷۶۲۱ ۲۸۵۸ منطقه ۲ دختر گلوگاه حسابداری – دانشگاه مازندران -بابلسر – روزانه
۸۰۷۲ ۲۱۶۳ منطقه ۳ دختر کلاردشت حسابداری – دانشگاه مازندران -بابلسر – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در یزد

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۴۵۲۵ ۱۶۹۹ منطقه ۲ دختر یزد حسابداری – دانشگاه یزد – روزانه
۴۶۴۲ ۱۰۱۶ منطقه ۳ دختر زارچ حسابداری – دانشگاه یزد – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در سمنان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۰۸۱۴ ۴۰۲۶ منطقه ۲ دختر سمنان حسابداری – دانشگاه سمنان – روزانه
۸۷۰۴ ۲۴۰۴ منطقه ۳ پسر عشق آباد حسابداری – دانشگاه سمنان – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قزوین

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۴۱۵۸ ۱۵۹۰ منطقه ۱ دختر تهران حسابداری – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)-قزوین – روزانه
۵۵۴۷ ۲۰۸۲ منطقه ۲ پسر قزوین حسابداری – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)-قزوین – روزانه
۷۸۵۱ ۲۰۹۳ منطقه ۳ پسر خرم دره حسابداری – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)-قزوین – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در گیلان-رشت

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۹۴۵۴ ۳۵۶۶ منطقه ۲ پسر چالوس حسابداری – دانشگاه گیلان -رشت – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قم

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۶۴۲۶ ۲۴۱۴ منطقه ۲ دختر یزد حسابداری – دانشگاه تهران(محل تحصیل قم) – روزانه
۵۵۷۹ ۱۳۰۸ منطقه ۳ پسر شهرقدس حسابداری – دانشگاه تهران(محل تحصیل قم) – روزانه
۸۶۱۷ ۲۷۵۲ منطقه ۱ دختر تهران حسابداری – دانشکده علوم انسانی حضرت معصومه (س) -ویژه خواهران -قم – روزانه
۱۰۵۹۹ ۳۹۵۶ منطقه ۲ دختر باغستان حسابداری – دانشکده علوم انسانی حضرت معصومه (س) -ویژه خواهران -قم – روزانه
۸۸۳۰ ۳۳۳۲ منطقه ۲ دختر قم حسابداری – دانشگاه قم – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در بجنورد

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۹۱۶۱ ۵۰۹۳ منطقه ۱ دختر مشهد حسابداری – دانشگاه بجنورد – روزانه
۱۹۳۲۸ ۷۰۸۰ منطقه ۲ دختر کاشمر حسابداری – دانشگاه بجنورد – روزانه
۱۷۵۱۵ ۵۸۴۵ منطقه ۳ دختر بجستان حسابداری – دانشگاه بجنورد – روزانه
۲۵۹۳۰ ۶۴۳۸ منطقه ۱ دختر مشهد حسابداری – دانشگاه کوثر-بجنورد – ویژه خواهران – روزانه
۲۰۹۳۵ ۷۶۶۰ منطقه ۲ دختر بجنورد حسابداری – دانشگاه کوثر-بجنورد – ویژه خواهران – روزانه
۱۸۲۹۲ ۶۱۷۳ منطقه ۳ دختر سرخس حسابداری – دانشگاه کوثر-بجنورد – ویژه خواهران – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در گنبد

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۲۰۰۷۸ ۷۳۵۷ منطقه ۲ دختر تنکابن حسابداری – دانشگاه گنبد – روزانه
۲۳۵۳۳ ۸۳۸۰ منطقه ۳ دختر گنبد حسابداری – دانشگاه گنبد – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در اهواز

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۰۴۶۳ ۳۹۱۱ منطقه ۲ دختر خاتم حسابداری – دانشگاه شهیدچمران -اهواز – روزانه
۱۳۷۹۰ ۴۳۸۸ منطقه ۳ پسر ازنا حسابداری – دانشگاه شهیدچمران -اهواز – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در لرستان-خرم آباد

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۲۵۸۰۷ ۹۳۸۱ منطقه ۲ پسر نهاوند حسابداری – دانشگاه لرستان -خرم اباد(محل تحصیل نور آباد دلفان) – روزانه
۲۱۷۰۹ ۷۶۰۷ منطقه ۳ پسر بانه حسابداری – دانشگاه لرستان -خرم اباد(محل تحصیل نور آباد دلفان) – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کرمان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۹۵۳۹ ۳۵۹۳ منطقه ۲ دختر کرمان حسابداری- دانشگاه شهیدباهنر-کرمان – روزانه
۳۱۳۶ ۵۹۴ منطقه ۳ دختر جیرفت حسابداری- دانشگاه شهیدباهنر-کرمان – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در هرمزگان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۴۸۸۵ ۵۴۹۱ منطقه ۲ دختر داراب حسابداری – دانشگاه هرمزگان -بندرعباس – روزانه
۲۶۲۱۸ ۹۵۰۰ منطقه ۳ دختر میناب حسابداری – دانشگاه هرمزگان -بندرعباس – روزانه

رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در رفسنجان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۶۴۳۶ ۶۰۵۵ منطقه ۲ دختر کرمان حسابداری – دانشگاه ولی عصر ( عج ) -رفسنجان – روزانه
۱۳۶۸۵ ۴۳۴۱ منطقه ۳ پسر مهریز حسابداری – دانشگاه ولی عصر ( عج ) -رفسنجان – روزانه

رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در سراوان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۳۵۵۴۷ ۸۲۵۰ منطقه ۱ پسر شیراز حسابداری – مجتمع اموزش عالی سراوان – روزانه
۳۷۱۶۱ ۱۳۴۹۶ منطقه ۲ پسر کاشمر حسابداری – مجتمع اموزش عالی سراوان – روزانه
۳۷۷۸۱ ۱۴۴۳۴ منطقه ۳ دختر سراوان حسابداری – مجتمع اموزش عالی سراوان – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قائنات

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۷۵۵۹ ۶۴۷۸ منطقه ۲ پسر رودسر حسابداری – دانشگاه بزرگمهر-قائنات – روزانه
۲۱۸۴۹ ۷۶۶۴ منطقه ۳ دختر تایباد حسابداری – دانشگاه بزرگمهر-قائنات – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ایلام

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۱۴۱۷ ۳۴۴۶ منطقه ۳ دختر ارکوازملکشاهی حسابداری – دانشگاه ایلام – روزانه

رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ایرانشهر

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۲۹۲۷۲ ۱۰۷۸۵ منطقه ۳ پسر کهنوج حسابداری – دانشگاه ولایت -ایرانشهر – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ارومیه

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۱۱۴۸ ۴۱۴۶ منطقه ۲ پسر ارومیه حسابداری – دانشگاه ارومیه – روزانه
۱۳۵۳۳ ۴۲۸۰ منطقه ۳ دختر سقز حسابداری – دانشگاه ارومیه – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در بوشهر

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۵۷۵۱ ۴۳۹۶ منطقه ۱ دختر شیراز حسابداری – دانشگاه خلیج فارس -بوشهر – روزانه
۱۱۰۳۱ ۴۰۹۶ منطقه ۲ دختر نورآباد ممسنی حسابداری – دانشگاه خلیج فارس -بوشهر – روزانه
۱۱۳۷۴ ۳۴۳۶ منطقه ۳ پسر زرین دشت حسابداری – دانشگاه خلیج فارس -بوشهر – روزانه

 

آخرین رتبه های قبولی حسابداری در رشته ریاضی

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه علامه طباطبایی  تهران روزانه 2289
دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) – قزوین روزانه 1562
دانشگاه الزهرا(س) – تهران روزانه 1633
دانشگاه فردوسی  مشهد روزانه 3028 1957 1936
دانشگاه خوارزمی تهران روزانه 1805
دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ  تهران غیرانتفاعی 4877 4877
دانشگاه تهران (محل تحصیل قم) روزانه 2499
دانشگاه اصفهان روزانه 2718
دانشگاه اصفهان شبانه 4738
دانشگاه بجنورد روزانه 9824 3448
دانشگاه بجنورد شبانه 5382
دانشگاه شیراز روزانه 3346
دانشگاه قم روزانه 6499 8097
دانشگاه مازندران  بابلسر شبانه 4079
دانشگاه غیرانتفاعی خاتم  تهران غیرانتفاعی 4126
دانشگاه گیلان  رشت روزانه 4186
دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد  دماوند(محل تحصیل تهران) روزانه 6710
دانشگاه صنعتی شاهرود روزانه 4380
دانشگاه سمنان روزانه 1485
دانشگاه بوعلی سینا  همدان روزانه 1510