معرفی رشته حسابداری و درآمد کاری

معرفی رشته حسابداری و درآمد کاری
رشته حسابداری یکی از رشته‌های آموزش عالی است که داوطلبان هر سه گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک، تجربی و علوم انسانی می‌توانند این رشته را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کنند.

رشته حسابداری چیست ؟ 

حسابداری به معنی ثبت و ذخیره اطلاعات مالی، ارائه تجزیه و تحلیل و نتایج به‌صورت گزارش‌هایی به مدیران سازمان یا شرکت جهت تصمیم گیری مناسب، درست و به‌مو‌قع است. در واقع حسابداری را می‌توان راهی برای کنترل سلامت مالی، ارزیابی دارایی‌های مالی، بدهی‌ها و همینطور جریان نقدی در کسب و کارها تعریف کرد. رشته حسابداری یکی از رشته‌های آموزش عالی است که داوطلبان هر سه گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک، تجربی و علوم انسانی می‌توانند این رشته را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کنند.معرفی رشته حسابداری و درآمد کاری

 

تعریف حسابداری و حسابرسی

حسابداری یک فعالیت خدماتی است که وظیفه ­اش آماده کردن اطلاعات اندکی، که اساساً دارای ماهیت مالی هستند، در مورد واحد اقتصادی است. اطلاعات آماده شده به وسیله حسابداری باید در تصمیم­ گیری ­های اقتصادی سودمند باشد.معرفی رشته حسابداری و درآمد کاری

 

حسابرسی فرآیندی منظم و با قانون (سیستماتیک) جهت جمع ­آوری و تحلیل بی طرفانه شواهد در رابطه ادعاهای مدیریت در رابطه با فعالیت­ ها و رویدادهای اقتصادی، به تعیین درجه انطباق این ادعاها و اظهارات با معیارهای از پیش تعیین و گزارش نتیجه ها به اشخاص ذینفع است.

انتخاب رشته اصولی با موسسه یک شو

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰

 

 

دروس رشته حسابداری در حین تحصیل:

دروس پایه: روانشناسی عمومی، جامعه شناسی، اصول علم اقتصاد، ریاضیات پایه، ریاضیات کاربردی، آمار کاربردی، مبانی کاربرد کامپیوتر، پژوهش و عملیات، مدیریت تولید، حقوق بازرگانی، پول و ارز بانکداری، مبانی سازمان مدیریت، توسعه اقتصادی، مالیه عمومی، روش تحقیق.

 

دروس اصلی و تخصصی: اصول حسابداری، حسابداری میانه، حسابداری پیشرفته، حسابداری صنعتی، حسابرسی، حسابداری مالیاتی، اصول تنظیم و کنترل بودجه، مدیریت مالی، مباحث جاری حسابداری، متون حسابداری

 

توانایی های لازم درباره رشته حسابداری

رشته حسابداری در واقع رشته ای است که بعنوان رشته های شناور شناخته می شود و داوطلبان در هر سه رشته تحصیلی ریاضی، تجربی و انسانی میتوانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. فردی که شغل حسابداری انتخاب می کند باید بتواند گزارش کارهای مناسب و جامعه را ارائه دهد، پس نیاز است که ادبیات فارسی او در سطح خوبی باشد و نگارش خوبی را برای متن های آماده شده انجام دهد.

 

یکی دیگر از خصوصیت هایی که دانشجوی این رشته باید داشته باشد این است که بتواند ساعت های طولانی مدت پشت کامپیوتر و میز کار با عدد و رقم ها سر و کله بزند و معادلات ریاضی را انجام دهد. همینطور نیاز است که شخصی که حسابدار است علاوه بر این که ریاضی و ادبیات قدرتمند داشته باشد و قدرت بدنی مناسب داشته باشد، خلاق و صبور باشد و با انضباط باشد.

 

با توجه به تغییراتی که در روند اقتصادی کشور اکنون به وجود آمده است مهندس حسابداری از جمله شغل هایی است که طرفداران متعددی دارد و افرادی که حساب داری نده اند میتوانند  امیدوار باشند که بیکار نخواهند بود و بدون شک در یکی از سازمان ها، ارگان ها و شرکتهای خصوصی یا دولتی میتوانند مشغول به کار شوند.

انتخاب رشته اصولی با موسسه یک شو

معرفی رشته حسابداری

 

گرایش های رشته حسابداری برای ادامه تحصیل چه هستند؟

دانشجویان رشته حسابداری، میتوانند با انتخاب یکی از گرایش هایی که در لیست زیر آمده است در مقطع کارشناسی ارشد به ادامه تحصیل بپردازند.

 

رشته حسابداری: حسابداری از رشته های پرطرفدار در چند سال گذشته بوده است و به بررسی اقتصاد و امور مالی سازمان ها و شرکت ها می پردازد. در رشته حسابداری، حسابداران به تهیه گزارش های مالی، جمع آوری و گروه بندی اطلاعات اقتصادی و مالی می پردازند.

 

رشته حسابرسی: حسابرسی به خاطر بررسی و کنترل حساب های حسابداران انجام می شود. فی الواقع حسابرسان در دفترهای شرکت ها و سازمان های گوناگون مجذوب میشوند تا از درستی گزارش های مالی و حساب های حسابداران مطمئن شوند.

 

رشته حسابداری مدیریت: رشته حسابداری مدیریت به خاطر افزایش توانمندی مدیران مالی در تصمیم گیری ها و تدوین استراتژی های اقتصادی شرکت ها مطرح شده است. افرادی که در گرایش حسابداری مدیریت تحصیل می کنند، میتوانند بعنوان مدیر عامل، عضو هیئت مدیره و یا بعنوان مشاورین مدیریت و اقتصاد در کنار مدیران ارشد شرکت ها به ایفای نقش بپردازند.

 

گرایش حسابداری عمومی: این گرایش، در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری به نوعی جدید به حساب می آید و هدف اصلی از ایجاد آن تربیت نیروهای انسانی تعلیم دیده برای فعالیت در قسمت های عمومی- دولتی و یا جوانب کلان فضای اقتصادی جامعه است.

 

از سوی دیگر دانشجویان رشته حسابداری، میتوانند با انتخاب یکی از گرایش هایی که در لیست زیر آمده است در مقطع دکتری هم به ادامه تحصیل بپردازند.

 

حسابداری صنعتی: حسابداری صنعتی با تحولات صنایع گوناگون به ویژه انقلاب صنعتی شکل گرفت. آگاهی از بهای تمام شده محصولات تولید شده، نیازی حیاتی برای انتخاب قیمت فروش و عملکرد بهینه شرکت ها است. ازاین رو حسابداری صنعتی، با تکامل ابزارها و روش های تولید به سوی هزینه یابی توسعه یافته حرکت می کند تا هزینه ها و بهای تمام شده کالاهای آماده فروش به روشنی و با شفافیت کامل انتخاب شوند.

 

حسابداری مالی: حسابداری مالی همان حسابداری گزارشگری است. برای اینکه هدف اصلی حسابداری مالی مهیاسازی صورت های مالی است تا نیاز استفاده کنندگان از آنها را تامین کنند. حسابداری مالی باتوجه به اصول حسابداری در تلاش است، نیازهای گوناگون استفاده کنندگان داخل سازمانی و خارج سازمانی از اطلاعات حسابداری را جواب دهد؛ این اشخاص با اینگونه گزارش ها و داده هایی، قادر میشوند در خصوص سرمایه گذاری ها، انعقاد قرارداد های مختلف، عرضه وام و غیره اقدام به تصمیم گیری کنند.

 

حسابداری دولتی: دولت ها در سال های گذشته با توجه به گستره فرایندهای مخارجی خویش، نیازمند مشاورین و افرادی شده اند که توانمندی جداسازی و مدیریت هزینه ها در سطوح کلان اقتصادی را داشته باشند. براین اساس تربیت و پرورش حسابداران دولتی، میتواند منجر به بودجه بندی درست برای امور مختلف و اجرای این بودجه بصورت دقیق و کاربردی شود. گرایش حسابداری دولتی در پی ایجاد بستری برای بوجود آمدن مشاورین و متخصصان حسابداری در بازه مخارج دولتی است.

 

حسابداری مدیریت: حسابداری تنها علم مدیریت بر هزینه های شرکت ها، آن هم قبل از آغاز فرآیند تولید نیست. بلکه حسابداری میتواند در زمینه فرآیند بهای تمام شده محصولات و خدمات، میزان تولید، هزینه اجرا، مقیاس های گوناگون تولید، قیمت فروش محصولات و خدمات و ظرفیت منبع های گوناگون (مانند ماشین آلات) مشاوره های ارزشمندی را به مدیران سطح بالای شرکت ها عرضه دهد. به زبان ساده تر میتوان بیان کرد آنچه به وسیله حسابداری مدیریت عرضه می شود، پیش نیازی اجباری است که مدیران شرکت ها بر مبنای آن اقدام به تصمیم گیری های کلان می کنند.

 

حسابداری منابع انسانی: منبع های انسانی در شرکت ها و بنگاه های اقتصادی بعنوان با اهمیت ترین اموال های آنها تلقی می شوند. در همین امتداد، مدیریت بر امور مالی گوناگون مربوط به این منابع از بازه های عملکردی حسابداری منابع انسانی است.

 

درس های رشته حسابداری

 

کاربرد رشته حسابداری و وضعیت بازار کار آن:

فرصت های شغلی یک حسابدار خیلی گسترده است و از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح را دربر می ‮گیرد. دانش ‮آموختگان رشته حسابداری می توانند در شغل های زیر استخدام شده و فعالیت داشته باشند:‏ حساب دار، حسابرس، مدیر مالی، کارشناس امور مالیاتی، کارمند بانک، رییس بانک، کارشناس پشتیبانی نرم‌افزار، تحلیل گر مالی ‏‏(کارشناس بورس و سرمایه گذاری) ‏

 

آینده شغلی کارشناسی ارشد رشته حسابداری:

بطور کلی همانطوری که اشاره کردیم فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد رشته حسابداری می توانند به عنوان حسابرس یا مسئولان حسابداری و امور مالی در موسسات گوناگون مشغول به کار شوند.

 

فارغ التحصیلانی که در شرکت های بزرگ استخدام می شوند قادر خواهند بود در بخش های تخصصی منابع یا سیستم های اطلاعاتی مدیریت و در مشاغل تحلیل گرمالی یا حسابرس داخلی مشغول کار شوند و یا مسئولیت بخشی از کار برنامه ریزی و کنترل مالی را عهده دار گردند؛ مسئولیتهای دیگری که فارغ التحصیلان این دوره در موسسات بزرگ میتوانند عهده دار گردند، بودجه بندی و تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی و آینده نگری است. فارغ التحصیلان این دوره بعد از کسب تجریه کافی می توانند در سطوح گوناگون مدیریت مالی و حسابرسی انجام وظیفه کرده و در اداره مؤسسه کمک های موثری به مدیریت بنمایند.

تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی رشته حسابداری  :   رتبه قبولی حسابداری در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی حسابداری را انجام دهد.

تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی رشته حسابداری  :   یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی حسابداری با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی حسابداری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی رشته حسابداری :  در تخمین رتبه قبولی حسابداری داوطلبان می توانند آمار قبولی های حسابداری سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته حسابداری در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی حسابداری در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی حسابداری دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی حسابداری دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی حسابداری تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

” میانگین ۴۰ درصد عمومی = قبولی در رشته حسابداری دانشگاه دولتی یزد “
” میانگین ۴۵ درصد اختصاصی = قبولی در رشته حسابداری دانشگاه دولتی یزد “

 

نام دانشگاه چارک پائین تراز کانون چارک پائین رتبه منطقه ۱ چارک پائین رتبه منطقه ۲ چارک پائین رتبه منطقه ۳ چارک پائین رتبه ۵% ادبیات عربی معارف زبان زمین ریاضیات زیست فیزیک شیمی

سر فصل ها

 • ۱ دانشگاه شهید بهشتی – تهران
 • ۲ دانشگاه اصفهان
 • ۳ دانشگاه خوارزمی تهران
 • ۴ دانشگاه شیراز
 • ۵ دانشگاه شهید باهنر – کرمان
 • ۶ دانشگاه فردوسی – مشهد
 • ۷ دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی – مرکز تبریز
 • ۸ دانشگاه یزد
 • ۹ دانشگاه پیام نور اصفهان – واحد خوراسگان
 • ۱۰ دانشگاه فردوسی – مشهد
 • ۱۱ دانشگاه پیام نور البرز – واحد هشتگرد
 • ۱۲ دانشگاه پیام نور تهران – واحد لواسانات
 • ۱۳ دانشگاه قم
 • ۱۴ دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد – دماوند (محل تحصیل دماوند)
 • ۱۵ دانشگاه ارومیه
 • ۱۶ دانشگاه گیلان – رشت
 • ۱۷ دانشگاه بوعلی سینا – همدان
 • ۱۸ دانشگاه مازندران – بابلسر
 • ۱۹ دانشگاه کردستان – سنندج
 • ۲۰ دانشگاه پیام نور تهران – واحد اسلام‌شهر
 • ۲۱ دانشگاه مازندران – بابلسر
 • ۲۲ دانشگاه شهید چمران اهواز
 • ۲۳ دانشگاه پیام نور کرمانشاه – مرکز کرمانشاه
 • ۲۴ دانشگاه غیرانتفاعی شهید اشرفی اصفهانی – اصفهان
 • ۲۵ دانشگاه رازی کرمانشاه
 • ۲۶ دانشگاه ولی عصر(عج) – رفسنجان
 • ۲۷ دانشگاه شهید باهنر – کرمان
 • ۲۸ دانشگاه صنعتی شاهرود
 • ۲۹ دانشگاه گنبد
 • ۳۰ دانشگاه پیام نور اصفهان – واحد خمینی شهر
 • ۳۱ دانشگاه بجنورد
 • ۳۲ دانشگاه یزد(محل تحصیل شهرستان مهریز)
 • ۳۳ دانشگاه پیام نور اصفهان – مرکز شاهین شهر
 • ۳۴ دانشگاه پیام نور تهران – واحد ری
 • ۳۵ دانشگاه رازی کرمانشاه
 • ۳۶ دانشگاه غیرانتفاعی حکمت رضوی – مشهد
 • ۳۷ دانشگاه غیرانتفاعی آپادانا – شیراز
 • ۳۸ دانشگاه غیرانتفاعی شمال – آمل
 • ۳۹ دانشگاه پیام نور گیلان – مرکز رشت
 • ۴۰ دانشگاه شهید چمران اهواز
 • ۴۱ دانشگاه پیام نور استان مرکزی – مرکز اراک
 • ۴۲ دانشگاه پیام نور مازندران – مرکز ساری
 • ۴۳ دانشگاه پیام نور اردبیل – مرکز اردبیل
 • ۴۴ دانشگاه کردستان – سنندج
 • ۴۵ دانشگاه پیام نور قم – مرکز قم (محل تحصیل خواهران «پردیسان» و برادران «ساختمان شماره ۲»)
 • ۴۶ دانشگاه پیام نور فارس – مرکز شیراز
 • ۴۷ دانشگاه پیام نور لرستان – مرکز خرم آباد
 • ۴۸ دانشگاه غیرانتفاعی آل طه – تهران (ویژه خواهران)
 • ۴۹ دانشگاه پیام نور خراسان رضوی – مرکز مشهد
 • ۵۰ دانشکده علوم انسانی حضرت معصومه_قم(ویژه خواهران)
 • ۵۱ دانشگاه غیرانتفاعی رجا – قزوین
 • ۵۲ دانشگاه پیام نور اصفهان – مرکز نجف آباد
 • ۵۳ دانشگاه غیرانتفاعی تابران – مشهد
 • ۵۴ دانشگاه غیرانتفاعی عطار – مشهد
 • ۵۵ دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصیل پلدختر)
 • ۵۶ دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری – مرکز شهرکرد
 • ۵۷ دانشگاه پیام نور اصفهان – واحد کاشان
 • ۵۸ دانشگاه غیرانتفاعی حافظ – شیراز
 • ۵۹ دانشگاه پیام نور تهران – مرکز ورامین
 • ۶۰ دانشگاه پیام نور همدان – مرکز همدان
 • ۶۱ دانشگاه پیام نور خوزستان – مرکز اهواز
 • ۶۲ دانشگاه صنعتی شاهرود
 • ۶۳ دانشگاه غیرانتفاعی زند – شیراز
 • ۶۴ دانشگاه غیرانتفاعی بصیر – آبیک
 • ۶۵ دانشگاه غیرانتفاعی بینالود – مشهد
 • ۶۶ دانشگاه پیام نور تهران – واحد ملارد
 • ۶۷ دانشگاه غیرانتفاعی شهاب دانش – قم
 • ۶۸ دانشگاه غیرانتفاعی جهاددانشگاهی – خوزستان
 • ۶۹ دانشگاه غیرانتفاعی ایوانکی
 • ۷۰ دانشگاه پیام نور تهران – مرکز حسن آباد
 • ۷۱ دانشگاه غیرانتفاعی مولوی – ایوانکی
 • ۷۲ دانشگاه غیرانتفاعی اوج – آبیک
 • ۷۳ دانشگاه غیرانتفاعی حکمت – قم
 • ۷۴ دانشگاه غیرانتفاعی خردگرایان مطهر – مشهد
 • ۷۵ دانشگاه غیرانتفاعی سهروردی – قزوین
 • ۷۶ دانشگاه پیام نور خوزستان – مرکز آبادان
 • ۷۷ دانشگاه پیام نور کرمان – مرکز کرمان
 • ۷۸ دانشگاه پیام نور تهران – تهران غرب
 • ۷۹ دانشگاه پیام نور اصفهان – مرکز دولت آباد
 • ۸۰ دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی – مرکز ارومیه
 • ۸۱ دانشگاه سمنان
 • ۸۲ دانشگاه تهران
 • ۸۳ دانشگاه بزگمهر قاینات
 • ۸۴ دانشگاه غیرانتفاعی خاتم – تهران
 • ۸۵ دانشگاه ولی عصر(عج) – رفسنجان
 • ۸۶ دانشگاه پیام نور تهران – واحد شهر جدید پردیس
 • ۸۷ دانشگاه سمنان
 • ۸۸ دانشگاه بوعلی سینا – همدان(محل تحصیل رزن)
 • ۸۹ دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصیل نورآباددلفان)
 • ۹۰ دانشگاه غیرانتفاعی راهبرد شمال – رشت
 • ۹۱ دانشگاه پیام نور اصفهان – مرکز اصفهان
 • ۹۲ دانشگاه غیرانتفاعی غیاث الدین جمشید کاشانی – آبیک
 • ۹۳ مجتمع آموزش عالی سراوان
 • ۹۴ دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) – قزوین
 • ۹۵ رتبه ی آخرین فرد قبولی حسابداری
 • ۹۶ حسابداری
 • ۹۷ رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در تهران
 • ۹۸  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در اصفهان
 • ۹۹  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در مشهد
 • ۱۰۰  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در شیراز
 • ۱۰۱  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری درهمدان
 • ۱۰۲  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کرمانشاه
 • ۱۰۳  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کردستان
 • ۱۰۴  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در مازندران-بابلسر
 • ۱۰۵  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در یزد
 • ۱۰۶  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در سمنان
 • ۱۰۷  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قزوین
 • ۱۰۸  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در گیلان-رشت
 • ۱۰۹  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قم
 • ۱۱۰  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در بجنورد
 • ۱۱۱  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در گنبد
 • ۱۱۲  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در اهواز
 • ۱۱۳  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در لرستان-خرم آباد
 • ۱۱۴  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کرمان
 • ۱۱۵  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در هرمزگان
 • ۱۱۶ رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در رفسنجان
 • ۱۱۷ رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در سراوان
 • ۱۱۸  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قائنات
 • ۱۱۹  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ایلام
 • ۱۲۰ رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ایرانشهر
 • ۱۲۱  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ارومیه
 • ۱۲۲  رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در بوشهر
 • ۱۲۳ آخرین رتبه های قبولی حسابداری در رشته ریاضی

دانشگاه شهید بهشتی – تهران

۵۳۵۳ ۴ ۷ ۴ ۴ ۱ ۶ ۴ ۵ ۴

دانشگاه اصفهان

۵۳۷۹ ۷۳۰۹ ۴ ۵ ۵ ۴ ۱ ۳ ۴ ۲ ۳

دانشگاه خوارزمی تهران

۵۷۸۸ ۱۲۷۹۶ ۴ ۴ ۴ ۴ ۱ ۴ ۳ ۳ ۳

دانشگاه شیراز

۵۱۵۵ ۹۹۳۶ ۱۸۱۱۵ ۴ ۶ ۴ ۴ ۱ ۳ ۴ ۳ ۳

دانشگاه شهید باهنر – کرمان

شبانه
۵۴۴۰ ۴ ۶ ۵ ۴ ۱ ۳ ۴ ۳ ۴

دانشگاه فردوسی – مشهد

شبانه
۵۱۷۵ ۴ ۶ ۶ ۱ ۱ ۳ ۳ ۳ ۳

دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی – مرکز تبریز

۴۷۶۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۱ ۲ ۳ ۱ ۳

دانشگاه یزد

۵۴۲۲ ۴ ۵ ۵ ۴ ۱ ۵ ۴ ۳ ۳

دانشگاه پیام نور اصفهان – واحد خوراسگان

۴۵۵۱ ۱۶۲۳۴ ۴ ۴ ۵ ۳ ۱ ۲ ۴ ۲ ۲

دانشگاه فردوسی – مشهد

۵۳۲۸ ۱۷۱۶۷ ۴ ۵ ۵ ۳ ۱ ۵ ۳ ۳ ۳

دانشگاه پیام نور البرز – واحد هشتگرد

۴۹۰۶ ۱۹۶۴۷ ۴ ۵ ۴ ۳ ۱ ۳ ۳ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور تهران – واحد لواسانات

۴۰۷۰ ۴ ۵ ۴ ۲ ۱ ۳ ۱ ۱ ۲

دانشگاه قم

۵۶۴۵ ۴ ۵ ۶ ۳ ۱ ۴ ۳ ۲ ۲

دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد – دماوند (محل تحصیل دماوند)

۵۲۳۴ ۱۵۸۷۸ ۳ ۴ ۳ ۳ ۱ ۳ ۲ ۲ ۲

دانشگاه ارومیه

۴۸۷۱ ۲۱۷۳۹ ۴ ۳ ۴ ۳ ۱ ۴ ۳ ۳ ۲

دانشگاه گیلان – رشت

۵۲۶۵ ۲۰۳۶۸ ۵ ۷ ۵ ۵ ۱ ۴ ۳ ۲ ۳

دانشگاه بوعلی سینا – همدان

۴۸۱۵ ۳ ۵ ۲ ۴ ۱ ۴ ۳ ۳ ۳

دانشگاه مازندران – بابلسر

۵۲۳۷ ۲۰۵۹۴ ۳ ۵ ۳ ۳ ۱ ۴ ۲ ۳ ۳

دانشگاه کردستان – سنندج

۵۱۰۸ ۱۹۹۶۵ ۵ ۴ ۳ ۴ ۱ ۳ ۳ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور تهران – واحد اسلام‌شهر

۴۶۹۰ ۱۹۴۹۲ ۵ ۳ ۴ ۴ ۱ ۱ ۳ ۲ ۲

دانشگاه مازندران – بابلسر

شبانه
۴۸۴۷ ۱۵۴۸۳ ۲۸۸۱۲ ۳ ۵ ۴ ۵ ۱ ۳ ۳ ۲ ۲

دانشگاه شهید چمران اهواز

۵۱۱۵ ۴ ۵ ۴ ۴ ۱ ۴ ۳ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور کرمانشاه – مرکز کرمانشاه

۵۱۶۶ ۲۳۷۹۰ ۴ ۵ ۵ ۳ ۱ ۲ ۴ ۲ ۳

دانشگاه غیرانتفاعی شهید اشرفی اصفهانی – اصفهان

۴۸۲۴ ۳ ۳ ۳ ۲ ۱ ۲ ۲ ۲ ۲

دانشگاه رازی کرمانشاه

۵۰۵۶ ۲۷۱۹۹ ۴ ۵ ۴ ۲ ۱ ۳ ۳ ۲ ۲

دانشگاه ولی عصر(عج) – رفسنجان

۴۷۴۱ ۴ ۴ ۴ ۲ ۱ ۲ ۴ ۱ ۲

دانشگاه شهید باهنر – کرمان

۴۹۹۴ ۳۰۱۳۸ ۴ ۵ ۴ ۳ ۱ ۳ ۲ ۲ ۲

دانشگاه صنعتی شاهرود

۴۹۳۷ ۳ ۴ ۵ ۲ ۱ ۳ ۲ ۲ ۲

دانشگاه گنبد

۴۶۹۶ ۲۷۷۶۶ ۴ ۶ ۴ ۳ ۱ ۳ ۲ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور اصفهان – واحد خمینی شهر

۴۵۲۱ ۳ ۲ ۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه بجنورد

۵۱۰۸ ۴ ۶ ۵ ۲ ۱ ۲ ۲ ۲ ۲

دانشگاه یزد(محل تحصیل شهرستان مهریز)

شبانه
۵۲۱۶ ۲۹۴۲۳ ۴ ۴ ۳ ۴ ۱ ۳ ۲ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور اصفهان – مرکز شاهین شهر

۴۷۴۱ ۱۳۱۲۲ ۳ ۴ ۳ ۲ ۱ ۱ ۳ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور تهران – واحد ری

۴۹۳۳ ۳ ۴ ۴ ۵ ۱ ۲ ۳ ۱ ۱

دانشگاه رازی کرمانشاه

شبانه
۵۱۶۱ ۳۳۴۸۸ ۴ ۴ ۴ ۳ ۱ ۲ ۴ ۱ ۳

دانشگاه غیرانتفاعی حکمت رضوی – مشهد

۴۵۷۴ ۲۹۹۳۹ ۳ ۴ ۳ ۲ ۱ ۱ ۳ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی آپادانا – شیراز

۴۴۹۲ ۳۲۲۳۶ ۳ ۳ ۲ ۲ ۱ ۱ ۲ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی شمال – آمل

۴۶۸۵ ۳۱۴۷۱ ۳ ۴ ۳ ۳ ۱ ۲ ۲ ۲ ۱

دانشگاه پیام نور گیلان – مرکز رشت

۴۸۳۹ ۳۲۱۵۴ ۳ ۳ ۴ ۴ ۱ ۲ ۳ ۲ ۲

دانشگاه شهید چمران اهواز

شبانه
۴۹۵۵ ۳۳۲۸۵ ۴ ۴ ۴ ۵ ۱ ۲ ۳ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور استان مرکزی – مرکز اراک

۴۳۳۹ ۴ ۳ ۳ ۴ ۱ ۲ ۲ ۱ ۲

دانشگاه پیام نور مازندران – مرکز ساری

۵۰۲۷ ۳۴۱۰۶ ۳ ۴ ۴ ۴ ۱ ۱ ۲ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور اردبیل – مرکز اردبیل

۴۳۷۳ ۴ ۴ ۴ ۴ ۱ ۱ ۳ ۱ ۲

دانشگاه کردستان – سنندج

شبانه
۴۹۱۴ ۳۸۵۳۴ ۳ ۳ ۴ ۲ ۱ ۲ ۳ ۱ ۱

دانشگاه پیام نور قم – مرکز قم (محل تحصیل خواهران «پردیسان» و برادران «ساختمان شماره ۲»)

۴۹۷۱ ۲۹۷۱۴ ۳ ۵ ۴ ۳ ۱ ۲ ۲ ۱ ۱

دانشگاه پیام نور فارس – مرکز شیراز

۴۵۸۶ ۶۸۳۷ ۴۷۵۱۵ ۳ ۴ ۴ ۳ ۱ ۳ ۳ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور لرستان – مرکز خرم آباد

۴۴۱۳ ۳۰۸۰۱ ۴ ۳ ۴ ۳ ۱ ۱ ۳ ۱ ۳

دانشگاه غیرانتفاعی آل طه – تهران (ویژه خواهران)

۴۴۹۷ ۳ ۳ ۵ ۲ ۱ ۱ ۳ ۱ ۲

دانشگاه پیام نور خراسان رضوی – مرکز مشهد

۴۴۹۷ ۳ ۳ ۵ ۲ ۱ ۳ ۲ ۱ ۱

دانشکده علوم انسانی حضرت معصومه_قم(ویژه خواهران)

شبانه
۴۹۱۳ ۴۲۰۴۷ ۴ ۴ ۵ ۳ ۱ ۳ ۲ ۲ ۲

دانشگاه غیرانتفاعی رجا – قزوین

۴۵۷۵ ۴۵۲۸۰ ۳ ۳ ۳ ۲ ۱ ۲ ۲ ۱ ۲

دانشگاه پیام نور اصفهان – مرکز نجف آباد

۴۵۶۳ ۴۳۹۷۴ ۳ ۳ ۳ ۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی تابران – مشهد

۴۳۲۷ ۴۰۷۴۴ ۲ ۳ ۲ ۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی عطار – مشهد

۴۱۶۸ ۲ ۳ ۳ ۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصیل پلدختر)

۴۸۱۰ ۴۵۴۷۷ ۳ ۳ ۲ ۲ ۱ ۲ ۱ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری – مرکز شهرکرد

۴۶۸۶ ۴۵۵۶۵ ۳ ۴ ۴ ۲ ۱ ۱ ۳ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور اصفهان – واحد کاشان

۴۸۷۰ ۴۶۹۳۵ ۴ ۵ ۴ ۲ ۱ ۳ ۳ ۲ ۲

دانشگاه غیرانتفاعی حافظ – شیراز

۴۳۷۲ ۳ ۲ ۳ ۲ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه پیام نور تهران – مرکز ورامین

۴۶۲۷ ۴ ۳ ۴ ۲ ۱ ۱ ۲ ۱ ۱

دانشگاه پیام نور همدان – مرکز همدان

۴۷۸۸ ۵۴۴۰۸ ۳ ۴ ۴ ۳ ۱ ۲ ۳ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور خوزستان – مرکز اهواز

۴۹۰۵ ۳ ۵ ۴ ۳ ۱ ۱ ۲ ۱ ۲

دانشگاه صنعتی شاهرود

شبانه
۵۰۰۶ ۴۸۷۹۸ ۳ ۴ ۴ ۱ ۱ ۲ ۲ ۱ ۲

دانشگاه غیرانتفاعی زند – شیراز

۴۷۲۴ ۵۳۸۴۸ ۳ ۳ ۲ ۲ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی بصیر – آبیک

۴۳۴۴ ۴۹۶۹۸ ۳ ۲ ۴ ۲ ۱ ۱ ۲ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی بینالود – مشهد

۴۴۱۶ ۳ ۳ ۳ ۱ ۱ ۱ ۲ ۱ ۲

دانشگاه پیام نور تهران – واحد ملارد

۴۳۱۲ ۴ ۳ ۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی شهاب دانش – قم

۴۴۳۸ ۵۷۸۳۳ ۴ ۴ ۴ ۱ ۱ ۲ ۳ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی جهاددانشگاهی – خوزستان

۴۱۸۹ ۵۶۱۱۰ ۲ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۱ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی ایوانکی

۴۳۴۹ ۳ ۲ ۳ ۲ ۱ ۲ ۱ ۱ ۱

دانشگاه پیام نور تهران – مرکز حسن آباد

۴۴۸۵ ۳ ۳ ۳ ۲ ۱ ۱ ۲ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی مولوی – ایوانکی

۴۱۶۵ ۲ ۲ ۲ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی اوج – آبیک

۴۳۳۲ ۵۵۰۸۹ ۲ ۱ ۲ ۲ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی حکمت – قم

۴۳۵۴ ۷۷۸۸۶ ۲ ۲ ۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی خردگرایان مطهر – مشهد

۴۳۸۴ ۲ ۲ ۲ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی سهروردی – قزوین

۴۲۷۵ ۱۰۵۷۴۰ ۲ ۲ ۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه پیام نور خوزستان – مرکز آبادان

۴۲۳۰ ۲ ۲ ۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه پیام نور کرمان – مرکز کرمان

۳ ۳ ۴ ۲ ۱ ۲ ۲ ۱ ۱

دانشگاه پیام نور تهران – تهران غرب

۳ ۲ ۴ ۳ ۱ ۲ ۲ ۲ ۲

دانشگاه پیام نور اصفهان – مرکز دولت آباد

۴۳۸۴ ۲ ۲ ۳ ۱ ۱ ۲ ۲ ۱ ۱

دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی – مرکز ارومیه

۳ ۲ ۲ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه سمنان

شبانه
۳ ۳ ۳ ۱ ۱ ۳ ۲ ۱ ۱

دانشگاه تهران

۵۹۸۶ ۵ ۷ ۴ ۳ ۱ ۵ ۴ ۴ ۴

دانشگاه بزگمهر قاینات

۴ ۴ ۳ ۱ ۱ ۱ ۲ ۱ ۲

دانشگاه غیرانتفاعی خاتم – تهران

۳ ۵ ۴ ۵ ۱ ۳ ۳ ۲ ۳

دانشگاه ولی عصر(عج) – رفسنجان

شبانه
۲ ۴ ۳ ۳ ۱ ۱ ۳ ۱ ۲

دانشگاه پیام نور تهران – واحد شهر جدید پردیس

۳ ۳ ۳ ۱ ۱ ۱ ۲ ۱ ۱

دانشگاه سمنان

۴ ۲ ۳ ۶ ۱ ۳ ۳ ۲ ۲

دانشگاه بوعلی سینا – همدان(محل تحصیل رزن)

۳ ۴ ۴ ۳ ۱ ۲ ۱ ۲ ۲

دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصیل نورآباددلفان)

۳ ۳ ۴ ۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه غیرانتفاعی راهبرد شمال – رشت

۲ ۱ ۲ ۲ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

دانشگاه پیام نور اصفهان – مرکز اصفهان

۵ ۴ ۵ ۳ ۱ ۲ ۳ ۱ ۲

دانشگاه غیرانتفاعی غیاث الدین جمشید کاشانی – آبیک

۳ ۲ ۳ ۲ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

مجتمع آموزش عالی سراوان

۲ ۲ ۳ ۳ ۱ ۲ ۲ ۱ ۱

دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) – قزوین

۵۱۴۳ ۵ ۵ ۴ ۳ ۱ ۳ ۴ ۳ ۲

رتبه ی آخرین فرد قبولی حسابداری

حسابداری

رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در تهران

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۵۶۵ ۵۷۷ منطقه ۲ پسر باغستان حسابداری – دانشگاه تهران – روزانه
۴۶۳۲ ۱۰۱۴ منطقه ۳ پسر اسلامشهر حسابداری – دانشگاه شهیدبهشتی -تهران – روزانه
۸۶۱ ۴۱۷ منطقه ۱ دختر تهران حسابداری – دانشگاه علامه طباطبایی -تهران – روزانه
۴۸۸۹ ۱۰۹۰ منطقه ۳ پسر رباط کریم حسابداری – دانشگاه علامه طباطبایی -تهران – روزانه
۱۰۳۵ ۳۷۵ منطقه ۲ پسر شهرکرد حسابداری – دانشگاه صنعت نفت – روزانه
۳۷۹۹ ۱۴۳۴ منطقه ۲ دختر شهریار حسابداری – دانشگاه الزهرا(س)-تهران – روزانه
۶۰۸۶ ۱۴۸۵ منطقه ۳ دختر پاکدشت حسابداری – دانشگاه الزهرا(س)-تهران – روزانه
۱۹۹۳ ۸۵۸ منطقه ۱ دختر تهران حسابداری – دانشگاه خوارزمی -تهران – روزانه
۳۴۳۶ ۱۲۹۸ منطقه ۲ پسر محلات حسابداری – دانشگاه خوارزمی -تهران – روزانه
۵۹۹۳ ۱۴۵۵ منطقه ۳ دختر رودهن حسابداری – دانشگاه خوارزمی -تهران – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در اصفهان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۳۹۹۳ ۱۵۳۲ منطقه ۱ دختر اصفهان حسابداری – دانشگاه اصفهان – روزانه
۴۰۱۴ ۱۵۰۴ منطقه ۲ دختر اردستان حسابداری – دانشگاه اصفهان – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در مشهد

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۳۱۵۱ ۱۲۶۸ منطقه ۱ دختر مشهد حسابداری – دانشگاه فردوسی مشهد – روزانه
۳۳۵۳ ۱۲۶۲ منطقه ۲ پسر یزد حسابداری – دانشگاه فردوسی مشهد – روزانه
۱۱۷۲۷ ۳۵۶۰ منطقه ۳ پسر ششتمد حسابداری – دانشگاه فردوسی مشهد – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در شیراز

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۶۶۶۶ ۲۳۰۱ منطقه ۱ دختر شیراز حسابداری – دانشگاه شیراز – روزانه
۶۵۱۳ ۲۴۴۲ منطقه ۲ پسر کرمان حسابداری – دانشگاه شیراز – روزانه
۵۵۸۳ ۱۳۱۰ منطقه ۳ دختر قلعه گنج حسابداری – دانشگاه شیراز – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری درهمدان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۱۳۲۵ ۴۱۹۷ منطقه ۲ دختر ملایر حسابداری – دانشگاه بوعلی سینا-همدان – روزانه
۱۰۳۷۴ ۳۰۳۴ منطقه ۳ دختر بهار حسابداری – دانشگاه بوعلی سینا-همدان – روزانه
۱۵۸۳۲ ۵۸۴۳ منطقه ۲ پسر کرمانشاه حسابداری – دانشگاه بوعلی سینا-همدان(محل تحصیل رزن) – روزانه
۲۱۱۹۲ ۷۳۹۴ منطقه ۳ پسر طبس حسابداری – دانشگاه بوعلی سینا-همدان(محل تحصیل رزن) – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کرمانشاه

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۲۶۸۹ ۴۶۹۵ منطقه ۲ پسر ملایر حسابداری – دانشگاه رازی -کرمانشاه – روزانه
۱۳۷۹۰ ۴۳۸۸ منطقه ۳ دختر هرسین حسابداری – دانشگاه رازی -کرمانشاه – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کردستان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۶۲۱۴ ۵۹۸۴ منطقه ۲ دختر سنندج حسابداری – دانشگاه کردستان -سنندج – روزانه
۱۱۳۴۲ ۳۴۲۰ منطقه ۳ دختر کنگاور حسابداری – دانشگاه کردستان -سنندج – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در مازندران-بابلسر

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۷۶۲۱ ۲۸۵۸ منطقه ۲ دختر گلوگاه حسابداری – دانشگاه مازندران -بابلسر – روزانه
۸۰۷۲ ۲۱۶۳ منطقه ۳ دختر کلاردشت حسابداری – دانشگاه مازندران -بابلسر – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در یزد

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۴۵۲۵ ۱۶۹۹ منطقه ۲ دختر یزد حسابداری – دانشگاه یزد – روزانه
۴۶۴۲ ۱۰۱۶ منطقه ۳ دختر زارچ حسابداری – دانشگاه یزد – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در سمنان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۰۸۱۴ ۴۰۲۶ منطقه ۲ دختر سمنان حسابداری – دانشگاه سمنان – روزانه
۸۷۰۴ ۲۴۰۴ منطقه ۳ پسر عشق آباد حسابداری – دانشگاه سمنان – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قزوین

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۴۱۵۸ ۱۵۹۰ منطقه ۱ دختر تهران حسابداری – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)-قزوین – روزانه
۵۵۴۷ ۲۰۸۲ منطقه ۲ پسر قزوین حسابداری – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)-قزوین – روزانه
۷۸۵۱ ۲۰۹۳ منطقه ۳ پسر خرم دره حسابداری – دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)-قزوین – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در گیلان-رشت

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۹۴۵۴ ۳۵۶۶ منطقه ۲ پسر چالوس حسابداری – دانشگاه گیلان -رشت – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قم

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۶۴۲۶ ۲۴۱۴ منطقه ۲ دختر یزد حسابداری – دانشگاه تهران(محل تحصیل قم) – روزانه
۵۵۷۹ ۱۳۰۸ منطقه ۳ پسر شهرقدس حسابداری – دانشگاه تهران(محل تحصیل قم) – روزانه
۸۶۱۷ ۲۷۵۲ منطقه ۱ دختر تهران حسابداری – دانشکده علوم انسانی حضرت معصومه (س) -ویژه خواهران -قم – روزانه
۱۰۵۹۹ ۳۹۵۶ منطقه ۲ دختر باغستان حسابداری – دانشکده علوم انسانی حضرت معصومه (س) -ویژه خواهران -قم – روزانه
۸۸۳۰ ۳۳۳۲ منطقه ۲ دختر قم حسابداری – دانشگاه قم – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در بجنورد

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۹۱۶۱ ۵۰۹۳ منطقه ۱ دختر مشهد حسابداری – دانشگاه بجنورد – روزانه
۱۹۳۲۸ ۷۰۸۰ منطقه ۲ دختر کاشمر حسابداری – دانشگاه بجنورد – روزانه
۱۷۵۱۵ ۵۸۴۵ منطقه ۳ دختر بجستان حسابداری – دانشگاه بجنورد – روزانه
۲۵۹۳۰ ۶۴۳۸ منطقه ۱ دختر مشهد حسابداری – دانشگاه کوثر-بجنورد – ویژه خواهران – روزانه
۲۰۹۳۵ ۷۶۶۰ منطقه ۲ دختر بجنورد حسابداری – دانشگاه کوثر-بجنورد – ویژه خواهران – روزانه
۱۸۲۹۲ ۶۱۷۳ منطقه ۳ دختر سرخس حسابداری – دانشگاه کوثر-بجنورد – ویژه خواهران – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در گنبد

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۲۰۰۷۸ ۷۳۵۷ منطقه ۲ دختر تنکابن حسابداری – دانشگاه گنبد – روزانه
۲۳۵۳۳ ۸۳۸۰ منطقه ۳ دختر گنبد حسابداری – دانشگاه گنبد – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در اهواز

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۰۴۶۳ ۳۹۱۱ منطقه ۲ دختر خاتم حسابداری – دانشگاه شهیدچمران -اهواز – روزانه
۱۳۷۹۰ ۴۳۸۸ منطقه ۳ پسر ازنا حسابداری – دانشگاه شهیدچمران -اهواز – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در لرستان-خرم آباد

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۲۵۸۰۷ ۹۳۸۱ منطقه ۲ پسر نهاوند حسابداری – دانشگاه لرستان -خرم اباد(محل تحصیل نور آباد دلفان) – روزانه
۲۱۷۰۹ ۷۶۰۷ منطقه ۳ پسر بانه حسابداری – دانشگاه لرستان -خرم اباد(محل تحصیل نور آباد دلفان) – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در کرمان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۹۵۳۹ ۳۵۹۳ منطقه ۲ دختر کرمان حسابداری- دانشگاه شهیدباهنر-کرمان – روزانه
۳۱۳۶ ۵۹۴ منطقه ۳ دختر جیرفت حسابداری- دانشگاه شهیدباهنر-کرمان – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در هرمزگان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۴۸۸۵ ۵۴۹۱ منطقه ۲ دختر داراب حسابداری – دانشگاه هرمزگان -بندرعباس – روزانه
۲۶۲۱۸ ۹۵۰۰ منطقه ۳ دختر میناب حسابداری – دانشگاه هرمزگان -بندرعباس – روزانه

رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در رفسنجان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۶۴۳۶ ۶۰۵۵ منطقه ۲ دختر کرمان حسابداری – دانشگاه ولی عصر ( عج ) -رفسنجان – روزانه
۱۳۶۸۵ ۴۳۴۱ منطقه ۳ پسر مهریز حسابداری – دانشگاه ولی عصر ( عج ) -رفسنجان – روزانه

رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در سراوان

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۳۵۵۴۷ ۸۲۵۰ منطقه ۱ پسر شیراز حسابداری – مجتمع اموزش عالی سراوان – روزانه
۳۷۱۶۱ ۱۳۴۹۶ منطقه ۲ پسر کاشمر حسابداری – مجتمع اموزش عالی سراوان – روزانه
۳۷۷۸۱ ۱۴۴۳۴ منطقه ۳ دختر سراوان حسابداری – مجتمع اموزش عالی سراوان – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در قائنات

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۷۵۵۹ ۶۴۷۸ منطقه ۲ پسر رودسر حسابداری – دانشگاه بزرگمهر-قائنات – روزانه
۲۱۸۴۹ ۷۶۶۴ منطقه ۳ دختر تایباد حسابداری – دانشگاه بزرگمهر-قائنات – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ایلام

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۱۴۱۷ ۳۴۴۶ منطقه ۳ دختر ارکوازملکشاهی حسابداری – دانشگاه ایلام – روزانه

رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ایرانشهر

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۲۹۲۷۲ ۱۰۷۸۵ منطقه ۳ پسر کهنوج حسابداری – دانشگاه ولایت -ایرانشهر – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در ارومیه

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۱۱۴۸ ۴۱۴۶ منطقه ۲ پسر ارومیه حسابداری – دانشگاه ارومیه – روزانه
۱۳۵۳۳ ۴۲۸۰ منطقه ۳ دختر سقز حسابداری – دانشگاه ارومیه – روزانه

 رتبه ی آخرین فرد  قبولی حسابداری در بوشهر

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه در منطقه جنسیت شهر رشته قبولی
۱۵۷۵۱ ۴۳۹۶ منطقه ۱ دختر شیراز حسابداری – دانشگاه خلیج فارس -بوشهر – روزانه
۱۱۰۳۱ ۴۰۹۶ منطقه ۲ دختر نورآباد ممسنی حسابداری – دانشگاه خلیج فارس -بوشهر – روزانه
۱۱۳۷۴ ۳۴۳۶ منطقه ۳ پسر زرین دشت حسابداری – دانشگاه خلیج فارس -بوشهر – روزانه

 

آخرین رتبه های قبولی حسابداری در رشته ریاضی

دانشگاه دوره رتبه در منطقه ۱ رتبه در منطقه ۲ رتبه در منطقه ۳
دانشگاه علامه طباطبایی  تهران روزانه ۲۲۸۹
دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) – قزوین روزانه ۱۵۶۲
دانشگاه الزهرا(س) – تهران روزانه ۱۶۳۳
دانشگاه فردوسی  مشهد روزانه ۳۰۲۸ ۱۹۵۷ ۱۹۳۶
دانشگاه خوارزمی تهران روزانه ۱۸۰۵
دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ  تهران غیرانتفاعی ۴۸۷۷ ۴۸۷۷
دانشگاه تهران (محل تحصیل قم) روزانه ۲۴۹۹
دانشگاه اصفهان روزانه ۲۷۱۸
دانشگاه اصفهان شبانه ۴۷۳۸
دانشگاه بجنورد روزانه ۹۸۲۴ ۳۴۴۸
دانشگاه بجنورد شبانه ۵۳۸۲
دانشگاه شیراز روزانه ۳۳۴۶
دانشگاه قم روزانه ۶۴۹۹ ۸۰۹۷
دانشگاه مازندران  بابلسر شبانه ۴۰۷۹
دانشگاه غیرانتفاعی خاتم  تهران غیرانتفاعی ۴۱۲۶
دانشگاه گیلان  رشت روزانه ۴۱۸۶
دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد  دماوند(محل تحصیل تهران) روزانه ۶۷۱۰
دانشگاه صنعتی شاهرود روزانه ۴۳۸۰
دانشگاه سمنان روزانه ۱۴۸۵
دانشگاه بوعلی سینا  همدان روزانه ۱۵۱۰