021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

فرم انتخاب رشته کنکور 1400

همه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های روزانه ، غیر روزانه کنکور ۱۴۰۰ شده اند باید فرم انتخاب رشته کنکور سراسری را تکمیل کنند . سازمان سنجش به منظور یاری داوطلبان فرم پیش نویس انتخاب رشته را در نظر گرفته و در انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری قرار داده است .

انتخاب رشته یکی از حساس ترین مراحل برای هر داوطلب کنکوری است چرا که به سبب آن سرنوشت هر داوطلب رقم می خورد . سازمان سنجش به منظور یاری داوطلبان یک فرم پیش نویس انتخاب رشته در نظر گرفته که هدف از تکمیل این فرم ، اولویت بندی انتخاب ها و جلوگیری از هر گونه استرس و عجله در درج کدرشته محل های انتخابی است .

این فرم در انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 درج شده و بند های آن کاملا مطابق بند های فرم اینترنتی انتخاب رشته می باشد . داوطلبان پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری می توانند پرینت فرم پیش نویس انتخاب رشته را تهیه کرده و کد رشته محل های انتخابی خود را در آن درج نمایند . با توجه به اهمیت این فرم ، توضیحاتی در مورد جزئیات تکمیل فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ ارائه شده است .

 

دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

داوطلبانی که مطابق مندرجات کارنامه اولیه کنکور ، مجاز به انتخاب رشته دوره های روزانه ، نوبت دوم ، غیرانتفاعی ، پیام نور و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد ( به منظور انتخاب 4 رشته پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد ) شده اند می توانند فرم پیش نویس انتخاب رشته را از انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ ، پرینت کرده و یا از طریق لینک زیر آن را دریافت نمایند .

فرم پیش نویس انتخاب رشته از 4 ردیف تشکیل شده که به ترتیب شامل دوره ، کد رشته محل ، نام رشته و نام دانشگاه مورد علاقه داوطلب است . این فرم برای حداکثر 150 کدرشته محل تعبیه و تنظیم شده که هر داوطلب می تواند پس از بررسی دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، بر اساس اولویت های انتخابی آن را تکمیل کند .

نکات مهم قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته 1400

هر داوطلب قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 باید موارد مختلفی را در نظر بگیرد تا شانس بیشتری برای قبولی در کد رشته محل های انتخابی داشته باشد . به داوطلبان توصیه می کنیم قبل از اولویت بندی انتخاب های خود در فرم انتخاب رشته به موارد زیر توجه کنند .

  •  داوطلبان لازم است در مرحله اول مندرجات کارنامه اولیه خود را با دقت بررسی نمایند ، چرا که رتبه و تراز اکتسابی آن ها تاثیر بسزایی در نتیجه انتخاب رشته خواهد داشت . رشته های هر گروه آزمایشی از زیر گروه های مختلفی تشکیل شده که ضریب دروس امتحانی در هر یک از این زیرگروه ها متفاوت می باشد . از این رو سازمان سنجش رتبه ، تراز داوطلب در هر زیر گروه را به صورت مجزا محاسبه کرده و در کارنامه داوطلبان درج می کند .
  •  آنالیز و بررسی کارنامه داوطلبان سالیان گذشته از نکات دیگری است که آگاهی متقاضیان را افزایش داده و آن ها را با محدوده قبولی هر رشته محل آشنا می کند . لذا دسترسی به آخرین رتبه قبولی کنکور سراسری سال گذشته سهم بسزایی در نحوه اولویت بندی انتخاب های داوطلب خواهد داشت .
  •  علاقه ، هزینه ، مسیر و کیفیت دانشگاه نیز جزو عوامل موثر در چینش انتخاب های داوطلب می باشند که باید مورد بررسی قرار گیرند . فاکتور علاقه در اولویت بالاتری قرار داشته و درجه اهمیت و اولویت سایر معیارها برای افراد مختلف ، متفاوت بوده و به تصمیم شخصی داوطلب بستگی دارد .

انتخاب رشته کنکور 1400

سوالات متداول

 

1- فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری به چه صورت قابل دریافت است ؟

این فرم در انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری قرار دارد البته به منظور دسترسی راحت داوطلبان لینک دانلود این فرم در این مقاله قرار داده شده است .

 

2- لزوم تکمیل فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری در چیست ؟

تکمیل این فرم سبب می شود داوطلبان اولویت بندی انتخاب های خود را انجام داده و آگاهانه انتخاب های خود را در سایت اینترنتی سازمان سنجش درج کنند . به منظور رفاه حال داوطلبان لینک دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری در این مقاله قرار داده شده است .

 

3-  لیست کد رشته محل های انتخاب رشته کنکور سراسری به چه صورت منتشر می شود ؟

به صورت اینترنتی منتشر می شود که البته در این مقاله لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری قرار داده شده است .