021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

شرایط ورود به مدارس تیزهوشان

شرایط ورود به مدارس تیزهوشان اولین سوالی است که برای هر داوطلب ورود به این مدارس مطرح می شود . مدارس تیزهوشان در کشور در دوره اول متوسطه ( تیزهوشان ششم به هفتم ) و دوره دوم متوسطه ( تیزهوشان نهم به دهم ) اقدام به برگزاری آزمون ورودی و انتخاب دانش آموزان برتر از نظر هوش و استعداد تحصیلی می کنند. قاعدتا قبل از ورود به آزمون تیزهوشان لازم است دانش آموز دارای شرایط ورود به مدارس تیزهوشان باشد . عموما این شرایط شامل معدل ، تابعیت ، محل سکونت و … می باشد که در ادامه این مقاله به طور مفصل به این مساله اشاره شده است . لازم به ذکر است که معیار اصلی قبولی در آزمون تیزهوشان کسب نمره و رتبه مناسب در آزمون می باشد . این مساله نیاز به تلاش جدی دانش آموزان و پیگیری خانواده دانش آموزان دارد که فرزندشان بتواند این مرحله را بگذراند . قطعا کلاس های آمادگی تیزهوشان تاثیر مستقیمی در آمادگی دانش آموزان برای ورود به مدارس تیزهوشان می گذارد.

 

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان  1401 – 1402

موارد عنوان شده در این بخش مربوط به شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان سال تحصیلی گذشته می بشد. به محض انتشار شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲​ در این قسمت اطلاع رسانی می گردد. ولی عموما در شرایط تغییر خاصی رخ نمی دهد و می توانید از مطالب به خوبی استفاده کنید در هر حال به شما توصیه میکنیم در زمان مقتضی به سایت یک شو مراجعه کرده و از شرایط جدید مطلع شوید.

مشاهده
آغاز ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

شرایط وروذبه مدارس تیزهوشان موسسه یک شوشرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 1401 – 1402​

در سال تحصیلی گذشته شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی تغییر یافت و شرط آن کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی و همچنین کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه ششم ابتدایی بود.

 

ضمنا از جمله شرایط عمومی ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی داشتن تابعیت ایرانی است ، البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند با شرایط خاص در آزمون ثبت نام و شرکت کنند.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم  1401 – 1402

از شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402 اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه نهم می باشد و معدل سالانه دانش آموز در پایه هشتم می بایست حداقل 19 باشد .

 

از دیگر شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم داشتن تابعیت ایرانی می باشد ، البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند با شرایط خاص در آزمون شرکت کنند.

شرایط پذیرش مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و مدارس تیزهوشان نهم به دهم طبق بخشنامه آزمون تیزهوشان و صرفا بر اساس نمره آزمون بوده و معدل دانش آموز در نتیجه آزمون بی تاثیر است . ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402 و مدارس تیزهوشان نهم به دهم  ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در هنگام ثبت نام الکترونیکی از طریق سایت ثبت نام به اطلاع دانش آموزان خواهد رسید .

دانش آموزان می بایست با توجه به محل سکونت خود در سال تحصیلی گذشته نسبت به انتخاب مدارس اقدام نمایند . در شهرستان هایی که دارای چند دبیرستان دوره اول و دوم تیزهوشان هستند ، هر داوطلب می تواند حداکثر سه دبیرستان دوره اول یا دوم  را به ترتیب اولویت در فرم ثبت نام آزمون تیزهوشان انتخاب نمایند

مشاهده
فرم ثبت نام تیزهوشان 1401 - 1402

داوطلبان هنگام ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ صرفا مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی می باشند ، و پذیرش نهایی در مدارس دوره دوم متوسطه تیزهوشان برای رشته های تحصیلی ( ادبیات و علوم انسانی ، ریاضی فیزیک و علوم تجربی ) منوط به کسب شرایط احراز رشته مطابق آیین نامه هدایت تحصیلی دانش آموز می باشد .

تغییر رشته در مدارس دوره دوم متوسطه تیزهوشان در سال اول پذیرش ممنوع بوده و دانش آموز برای تغییر رشته در پایه های بعد می بایست علاوه بر دارا بودن شرایط تغییر رشته تحصیلی ، کف امتیاز قبولی در رشته ی مورد نظر در آزمون ورودی دبیرستان را کسب نماید.

شرایط پذیرش دو قلو ها در آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

در صورت شرکت همزمان دو دانش آموز دوقلو ( همجنس یا غیرهمجنس ) و قبولی یکی از آن ها ، دیگری تنها درصورت کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در یکی از انتخاب هایش می تواند مازاد بر ظرفیت ثبت نام کند. این قانون هم برای داوطلبان تیزهوشان ششم ابتدایی و هم تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402​ صدق می کند .

 

مشاور

41 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

%33
تخفیف

عربی کنکور

۳۹۹,۰۰۰ تومان
1619
%17
تخفیف
دور دنیا در چهار ساعت گاج جامع تحربی

جامع کنکور تجربی 1400

۲۰۵ تومان
1402
%15
تخفیف
کنکور ریاضی دور دنیا

جامع کنکور ریاضی 1400

۱۶۶ تومان
925