021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰ بعد از برگزاری کنکور سراسری 1400 در 5 گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی، شرکت کنندگان این آزمون تمایل دارند تا هرچه سریع تر ثمره روزها و ماه ها تلاش خود را مشاهده نمایند و در صورت کسب موفقیت و قبولی، اقدامات لازم را جهت انتخاب رشته کنکور سراسری انجام دهند.

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰ نتایج آزمون سراسری و دانشگاه آزاد عموما یک ماه پس از زمان برگزاری کنکور سراسری و به صورت اینترنتی به داوطلبان اعلام می گردد که متقاضیان با در دست داشتن اطلاعات داوطلبی و شناسایی خود می توانند نسبت به دریافت نتایج مذکور اقدام نمایند. با توجه به اخبار واصله از مسوولین احتمال زیاد بینن 10 الی 15 مرداد ماه زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 باشد

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

اطلاع از نتایج کنکور برای داوطلبان بسیار مهم و حساس می باشد، زیرا تحصیل در دانشگاه های با سطح علمی بالا و رشته های پر متقاضی مشروط به کسب رتبه و امتیاز خوب می باشد. با توجه به اینکه کنکورهای آزاد و سراسری ادغام شده اند و به طور همزمان برگزار می گردند، نتایج آن ها نیز در یک زمان اما از طریق دو سایت جداگانه منتشر می شود.

انتخاب رشته کنکور 1400

نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

گفتیم که نتایج اولیه پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبانی که در آزمون شرکت کرده اند، در زمان مقرر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. مراجعه به سامانه نام برده و دریافت نتایج مطابق با مراحل راهنمای زیر انجام می گیرد.

 • در مرحله اول باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org وارد شوید.
 • گزینه “سراسری” را از قسمت سمت راست صفحه انتخاب نمایید.
 • بر روی عبارت “کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال 1400” کلیک فرمایید.
 • در این مرحله لازم است که  اطلاعات کاربری خواسته شده را به یکی از شیوه های زیر در کادرهای مربوطه وارد نموده و با کلیک بر روی گزینه “جستجو” به کارنامه خود دست یابید.
 1. روش اول: از طریق وارد کردن شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد
 2. روش دوم: از طریق درج کردن شماره پرونده، شماره شناسنامه و کد رهگیری
 3. روش سوم: با وارد نمودن شماره پرونده، شماره سریال شناسنامه و شماره شناسنامه

گاها متقاضیان ممکن است به اطلاعات خود دسترسی نداشته باشند. در چنین شرایطی می توانند با استفاده از راه حل های موجود که یکی از آن ها ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش می باشد، به بازیابی آن اقدام کنند.

اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰ / ممکن است برخی از داوطلبان بعد از دریافت کارنامه خود نسبت به برخی از مندرجات آن اعتراض داشته باشند. شاید برای بعضی از شرکت کنندگان در آزمون سراسری این سوال پیش بیاید که به چه مواردی از نتایج کنکور می توان اعتراض کرد؟ برای پاسخ به این سوال، شما داوطلبان باید بدانید که تنها با داشتن دلایل معقول و منطقی می توانید اعتراض خود را به نتیجه کنکور سراسری اعلام نمایید.

از جمله مواردی که می توان نسبت به آن اعلام اعتراض کرد، محاسبه اشتباه درصد دروس با توجه به پاسخنامه داوطلب، عدم تاثیر سهمیه در نتیجه کنکور سراسری و… می باشند. پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 نیز شرکت کنندگانی که از نتایج خود ناراضی هستند، می توانند از کارنامه سبز کنکور برای تغییر اولویت خود به عنوان یکی دیگر از راه های تحصیل در رشته محلی که تمایل بیشتری نسبت به آن دارند، استفاده نمایند. اما کارنامه سبز کنکور چیست؟ 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰

سازمان سنجش پس از بررسی فرم انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری 1400 ، نتایج انتخاب رشته این آزمون را بر روی سایت سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می دهد . هر سال زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ از طریق سازمان سنجش اطلاع رسانی می گردد .

نحوه مشاهده اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰

پس از مشخص شدن زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 ، داوطلبان می بایست در زمان تعیین شده به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و با کلیک روی لینک نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ و وارد کردن اطلاعات خواسته شده ، قبولی یا عدم قبولی خود را مشاهده نمایند .

 • مراحل مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1400
 1. ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب گزینه سراسری از منوی سمت راست
 3. کلیک روی لینک مشاهده نتایج انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۰
 4. وارد کردن اطلاعات خواسته شده
 5. مشاهده نتیجه داوطلب

مشاوره اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 1400 توسط سازمان سنجش ، گاها با داوطلبانی مواجه هستیم که به نتیجه قبولی خود معترض بوده و منتظر انتشار کارنامه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۰ هستند . سازمان سنجش هر سال با انتشار کارنامه سبز امکان ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته و رفع محرومیت از کنکور سراسری را در اختیار داوطلبانی قرار می دهد که به دلیل بی دقتی یا عدم آگاهی ، دچار اشتباهاتی در مرحله انتخاب رشته خود شده و موفق به کسب نتیجه دلخواه نشده اند .

این دسته از داوطلبان می توانند با استفاده از قابلیت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای بررسی اولویت بعدی استفاده کرده و با ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ، اعتراض خود را مطرح نمایند و از این طریق به اصلاح برخی اشتباهات رایج در انتخاب رشته کنکور سراسری بپردازند .

سوالات متداول

1- نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 در چه زمانی اعلام خواهد شد؟

در حال حاضر تاریخی دقیق اعلام نتایج این آزمون برای سال 1400 مشخص نیست اما به احتمال زیاد در دهه دوم مرداد ماه منتشر می گردد.

2- از چه طریقی می توان نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 را دریافت نمود؟

داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانند به نتایج خود دسترسی داشته باشند.

3- آیا امکان اعتراض به کارنامه آزمون سراسری 1400 وجود دارد؟

بله، متقاضیان می توانند در زمان تعیین شده اعتراض خود را با ارائه دلایل منطقی در سایت های تعیین شده اعلام کنند.