رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی خودرو کنکور ۹۹

رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی خودرو کنکور ۹۹

 

مهندسی خودرو یکی از رشته های مهندسی کنکور ریاضی است که به خاطر کاربردی بودن این مهارت می توان گفت که بازار خوبی دارد و همچنین مورد توجه داوطلبان زیادی است و در کنکور ۹۸ نیز مورد انتخاب بیشتر داوطلبان بوده است.

از نظر تعریف تخصصی تر این رشته باید گفت که این علم در جهت طراحی ، ساخت ، بهینه سازی و تعمیر انواع خودروهای زمینی به کار می رود.

 اما علاقمندان به این رشته باید بدانند که جهت رسیدن به موفقیت در کنکور پر رقابت تجربی و نیز قبولی در رشته ی پر مخاطب مهندسی خودرو ، تنها تکیه بر درصدها و رتبه های قبولی سال گذشته کفایت نمی کند بلکه جهت تحقق این هدف ، باید در یکسال مطالعه ی کنکوری از برنامه ریزی مطالعاتی حرفه ای و هدفمند شده جهت قبولی در این رشته استفاده کنید به گونه ای که مطمئن باشید برنامه ریزی ها و روش های مطالعه شما درست و در نهایت منجر به قبولی در رشته بشود.

حد نصاب درصدهای دروس برای قبولی در رشته مهندسی خودرو :

میانگین ۴۰ درصد عمومی = قبولی  دانشگاه دولتی روزانه
میانگین ۳۰ درصد اختصاصی = قبولی دانشگاه دولتی روزانه

انتخاب رشته کنکور 1400

 

در اینجا سعی شده است آخرین رتبه قبولی های رشته مهندسی خودرو در کنکور ۹۶ و در هر سه منطقه خدمت شما عزیزان ارائه شود . همچنین اگر می خواهید سایر رتبه قبولی های رشته های کنکور ریاضی ۹۶ را مشاهده کنید تا آمادگی بیشتری برای انتخاب رشته داشته باشید ، توصیه می کنیم هموراه مطالب سایت یک شو  را دنبال نمایید.

 انتخاب رشته مهندسی خودرو به جز کنکور سراسری در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و نیز تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد امکانپذیر است.

 همچنان توصیه می کنیم برای انجام یک انتخاب رشته ی موفق و مطمئن حتما باید از رتبه قبولی های سال قبل اطلاع کامل و کافی داشته باشید چرا که در انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۹-۹۸ اطلاع از رتبه ، تراز و درصد های قبولی های رشته مهندسی خودرو در کنکور سال گذشته می تواند بر انتخاب رشته ی شما بسیار موثر و کار آمد باشد.

به همین منظور ما هم در اینجا تعدادی از رتبه قبولی های سراسری و آزاد رشته  را در اختیارتان قرار داده ایم.

رتبه های درج شده در این مقاله همگی مربوط به کارنامه های قبولی هایی است که طبق آمارهای در دسترس ، در کنکور ۹۶ توانسته بودند در رشته مهندسی خودرو دانشگاه های دولتی پذیرفته شوند.

  اما همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفته شد ، نمیتوان و نباید به این رتبه ها و حد نصاب های قبولی در رشته مهندسی خودرو و برای قبولی در کنکور ۹۹-۹۸ به طور ۱۰۰ درصد اطمینان و اعتماد کرد چرا که مطمئنا و مثل هر سال عواملی مثل کاهش و یا افزایش ظرفیت قبولی ها ، تغییراتی در رتبه قبولی و انتخاب رشته ی کنکور سراسری ۹۹-۹۸ وجود خواهد داشت اما به شما قول می دهیم که اگر میانگین رتبه ی شما از آنچه که در اینجا گفته شده بهتر بود ، اطمینان یابید که در رشته مهندسی خودرو کنکور ۹۹-۹۸ قبول می شوید.

 

رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی خودرو کنکور ۹۹

 

نام دانشگاه : دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی – تهران (رشته های آزاد) شبانه
ظرفیت رشته : ۱۵
آخرین رتبه قبولی منطقه ۱ : ۵۲۶۲
آخرین رتبه قبولی منطقه ۲ :۶۳۵۸
آخرین رتبه قبولی منطقه ۳ :۷۲۵۸

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور تهران – تهران شمال
ظرفیت رشته : ۴۰
آخرین رتبه قبولی منطقه ۱ : ۳۷۳۸۳
آخرین رتبه قبولی منطقه ۲ :۴۲۳۵۲
آخرین رتبه قبولی منطقه ۳ :۵۱۳۲۵

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور البرز – مرکز کرج
ظرفیت رشته : ۴۰
آخرین رتبه قبولی منطقه ۱ :۳۹۵۲۵
آخرین رتبه قبولی منطقه ۲ : ۴۵۸۸۰
آخرین رتبه قبولی منطقه ۳ :۵۳۲۵۲

 

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور کرمان – مرکز کرمان
ظرفیت رشته : ۴۰
آخرین رتبه قبولی منطقه ۱ :۲۷۵۸۵
آخرین رتبه قبولی منطقه ۲ :۳۱۲۵۸
آخرین رتبه قبولی منطقه ۳ : ۳۴۷۸۰

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور فارس – مرکز شیراز
ظرفیت رشته : ۴۰
آخرین رتبه قبولی منطقه ۱ : ۵۰۴۶۴
آخرین رتبه قبولی منطقه ۲ :
آخرین رتبه قبولی منطقه ۳ :