021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما

رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما کنکور 98

رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما یکی از رشته های زیر مجموعه کنکور ریاضی است که تنها و در حال حاضر فقط در دانشگاههای سراسری و روزانه دانشجو می پذیرد.

 این رشته به همراه ظرفیت آن در دانشگاه ها و دورها های مختلف و نیز دانشگاههای پذیرنده در انتخاب رشته کنکور ریاضی را در اینجا می خواهیم توضیح دهیم.

پذیرش دانشجو در دانشگاه های دولتی روزانه صورت می پذیرد.

مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما

پروازی ایمن و مطمئن مهمترین مساله برای کارخانه های هواپیماسازی و شرکت های هواپیمایی است. کاری که متخصص تعمیر و نگهداری هواپیما انجا می دهد باعث می شود سلامت و ایمنی یک پرواز تضمین شود. با اطمینان از سلامت کامل بدنه ، موتور و سیستم های داخلی یک هواپیما می تواند منجر به یک پروازی امن برای خلبان و مسافرین شود.

 بعد از فارغ التحصیلی به هواپیمایی کشور معرفی می شود تا در آزمون نهایی موتور یا بدنه خواپیما شرکت کند و در صورت قبولی در آزمون ، مدرک پایه را دریافت و با این مدرک می تواند در شرکت های حمل و نقل هوایی یا کارخانجات تعمیر موتور و بدنه هواپیما استخدام شود.

گفته می شود که اکثر فارغ التحصیلان بعد از چند سال فعالیت و کسب تجربه و تخصص لازم براساس نیاز شرکت و یا کارخانه برای شرکت در آزمون تخصصی به هواپیمایی کشوری معرفی می شوند.

 

 

نکته:

در کل مجموع ظرفیت در دانشگاههای سراسری و در کنکور 98 ، 30 نفر بوده است.

 اما علاقمندان به این رشته باید بدانند که جهت رسیدن به موفقیت در کنکور پر رقابت ریاضی و نیز قبولی ، تنها تکیه بر درصدها و رتبه های قبولی سال گذشته کفایت نمی کند بلکه جهت تحقق این هدف ، باید در یکسال مطالعه ی کنکوری از برنامه ریزی مطالعاتی حرفه ای و هدفمند شده جهت قبولی در این رشته استفاده کنید به گونه ای که مطمئن باشید برنامه ریزی ها و روش های مطالعه شما درست و در نهایت منجر به قبولی بشود.

همچنین اگر می خواهید سایر رتبه قبولی های رشته های کنکور ریاضی 96 را مشاهده کنید تا آمادگی بیشتری برای انتخاب رشته داشته باشید ، توصیه می کنیم هموراه مطالب سایت یک شو  را دنبال نمایید.

انتخاب رشته کنکور 1400

برنامه ریزی کنکور 98 برای کسب حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما دانشگاه  

همچنان توصیه می کنیم برای انجام یک انتخاب رشته ی موفق و مطمئن حتما باید از رتبه قبولی های سال قبل اطلاع کامل و کافی داشته باشید چرا که در انتخاب رشته کنکور ریاضی 98-99 اطلاع از رتبه ، تراز و درصد های قبولی های رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما در کنکور سال گذشته می تواند بر انتخاب رشته ی شما بسیار موثر و کار آمد باشد.

به همین منظور ما هم در اینجا تعدادی از رتبه قبولی های سراسری و آزاد رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما را در اختیارتان قرار داده ایم.

 رتبه های درج شده در این مقاله همگی مربوط به کارنامه های قبولی هایی است که طبق آمارهای در دسترس ، در کنکور 96 توانسته بودند در دانشگاه های دولتی پذیرفته شوند.

اما همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفته شد ، نمیتوان و نباید به این رتبه ها و حد نصاب های قبولی در رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما و برای قبولی در کنکور 98-99 به طور 100 درصد اطمینان و اعتماد کرد چرا که مطمئنا و مثل هر سال عواملی مثل کاهش و یا افزایش ظرفیت قبولی ها ، تغییراتی در رتبه قبولی و انتخاب رشته ی کنکور سراسری 98-99 وجود خواهد داشت اما به شما قول می دهیم که اگر میانگین رتبه ی شما از آنچه که در اینجا گفته شده بهتر بود ، اطمینان یابید که در رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما کنکور 98-99 قبول می شوید.

رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما کنکور 98

نام دانشگاه : مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور هواپيما
ظرفیت رشته : 30
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 3172
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 2226
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1222