021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

رتبه لازم برای رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما کنکور 1401

رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما کنکور 1401

رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما یکی از رشته های زیر مجموعه کنکور ریاضی است که تنها و در حال حاضر فقط در دانشگاههای سراسری و روزانه دانشجو می پذیرد.

این رشته به همراه ظرفیت آن در دانشگاه ها و دورها های مختلف و نیز دانشگاههای پذیرنده در انتخاب رشته کنکور ریاضی را در اینجا می خواهیم توضیح دهیم. انتخاب رشته با بهترین مشاوران فقط در موسسه یکشو

پذیرش دانشجو در دانشگاه های دولتی روزانه صورت می پذیرد.

مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما

پروازی ایمن و مطمئن مهمترین مساله برای کارخانه های هواپیماسازی و شرکت های هواپیمایی است. کاری که متخصص تعمیر و نگهداری هواپیما انجا می دهد باعث می شود سلامت و ایمنی یک پرواز تضمین شود. با اطمینان از سلامت کامل بدنه ، موتور و سیستم های داخلی یک هواپیما می تواند منجر به یک پروازی امن برای خلبان و مسافرین شود.

بعد از فارغ التحصیلی به هواپیمایی کشور معرفی می شود تا در آزمون نهایی موتور یا بدنه خواپیما شرکت کند و در صورت قبولی در آزمون ، مدرک پایه را دریافت و با این مدرک می تواند در شرکت های حمل و نقل هوایی یا کارخانجات تعمیر موتور و بدنه هواپیما استخدام شود.

گفته می شود که اکثر فارغ التحصیلان بعد از چند سال فعالیت و کسب تجربه و تخصص لازم براساس نیاز شرکت و یا کارخانه برای شرکت در آزمون تخصصی به هواپیمایی کشوری معرفی می شوند.

 

 

نکته:

در کل مجموع ظرفیت در دانشگاههای سراسری و در کنکور 1399 ، 30 نفر بوده است.

اما علاقمندان به این رشته باید بدانند که جهت رسیدن به موفقیت در کنکور پر رقابت ریاضی و نیز قبولی ، تنها تکیه بر درصدها و رتبه های قبولی سال گذشته کفایت نمی کند بلکه جهت تحقق این هدف ، باید در یکسال مطالعه ی کنکوری از برنامه ریزی مطالعاتی حرفه ای و هدفمند شده جهت قبولی در این رشته استفاده کنید به گونه ای که مطمئن باشید برنامه ریزی ها و روش های مطالعه شما درست و در نهایت منجر به قبولی بشود.

همچنین اگر می خواهید سایر رتبه قبولی های رشته های کنکور ریاضی 96 را مشاهده کنید تا آمادگی بیشتری برای انتخاب رشته داشته باشید ، توصیه می کنیم هموراه مطالب سایت یک شو  را دنبال نمایید.

انتخاب رشته کنکور 1400

برنامه ریزی کنکور 1402 برای کسب حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما دانشگاه

همچنان توصیه می کنیم برای انجام یک انتخاب رشته ی موفق و مطمئن حتما باید از رتبه قبولی های سال قبل اطلاع کامل و کافی داشته باشید چرا که در انتخاب رشته کنکور ریاضی 1400-99 اطلاع از رتبه ، تراز و درصد های قبولی های رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما در کنکور سال گذشته می تواند بر انتخاب رشته ی شما بسیار موثر و کار آمد باشد.

به همین منظور ما هم در اینجا تعدادی از رتبه قبولی های سراسری و آزاد رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما را در اختیارتان قرار داده ایم.

رتبه های درج شده در این مقاله همگی مربوط به کارنامه های قبولی هایی است که طبق آمارهای در دسترس ، در کنکور 96 توانسته بودند در دانشگاه های دولتی پذیرفته شوند.

اما همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفته شد ، نمیتوان و نباید به این رتبه ها و حد نصاب های قبولی در رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما و برای قبولی در کنکور 1400-99 به طور 100 درصد اطمینان و اعتماد کرد چرا که مطمئنا و مثل هر سال عواملی مثل کاهش و یا افزایش ظرفیت قبولی ها ، تغییراتی در رتبه قبولی و انتخاب رشته ی کنکور سراسری 1400-99 وجود خواهد داشت اما به شما قول می دهیم که اگر میانگین رتبه ی شما از آنچه که در اینجا گفته شده بهتر بود ، اطمینان یابید که در رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما کنکور 1400-99 قبول می شوید.

رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما کنکور 1400

نام دانشگاه : مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور هواپيما
ظرفیت رشته : 30
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 3172
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 2226
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1222

موسسه یکشو پیشرو در انتخاب رشته اصولی