021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

رتبه لازم برای قبولی رشته مدیریت 1401 + بازار کار موجود

 رتبه لازم برای قبولی رشته مدیریت 1401 + بازار کار موجود

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت 1401

مدیریت، فرایندی است شامل برنامه‌ریزی، فرماندهی، هدایت و نظارت بر تلاش‌های اعضای سازمان و استفاده از منابع به‌منظور رسیدن به اهداف سازمان که در اواخر قرن نونزدهم برای اولین بار توسطفردریک وینسلو تیلوربه شکل علمی و امروزی طرح گردید./رتبه لازم قبولی رشته مدیریت 1401
مدیریت بنیاد تمام موفقیت‌های بشر است که هدف اصلی آن ارتقاء بهره‌وری و کارایی سازمان است و هر جامعه‌ای برای برطرف کردن مشکلات خود، قبل از هر چیز باید به مسئله آموزش صحیح مدیریت نگاه عمیقی داشته باشد./رتبه لازم قبولی رشته مدیریت 1401
در حال حاضر علم مدیریت توسعه چشمگیری پیدا کرده و در بیشتر کشورها جهت پیشرفت کسب‌وکار  و کنترل مجموعه، پیوسته به دنبال بهره‌گیری از مدیران توانا و باانگیزه هستند. کلمه مدیریت را به خاطر برخی دلایل نمی‌توان به‌آسانی تشریح کرد. یکی از دلایلِ آن را که می‌توان نام برد، وسعت دامنه مدیریت و ماهیت پویای آن است. برخی مدیریت را هنر و برخی نیز آن را علم می‌دانند و برخی دیگر ترکیبی از این دو، اما آنچه که بسیار مهم است، نقش و جایگاه مدیریت در جامعه‌ی امروز است./رتبه لازم قبولی رشته مدیریت 1401

رشته مدیریت از هر سه گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی دانشجو می‌پذیرد.

مهارت‌ها و توانایی‌های لازم برای رشته مدیریت

دانشجویان رشته مدیریت باید خلاق و قدرت تصمیم‌گیری خوبی داشته باشند.توان رهبری، اعتمادبه‌نفس، روابط اجتماعی عالی، قدرت تجزیه‌وتحلیل و فن بیان قوی از توانایی‌های موردنیاز برای دانشجو رشته مدیریت و تمام گرایش‌هاست.
دانشجویان این رشته بخصوص در گرایش‌های بازرگانی و صنعتی باید به مسائل تجاری و اقتصادی و محیط بازار علاقه‌مند باشند و به دروس ریاضی، زبان انگلیسی و ادبیات فارسی مسلط باشند.همچنین دانشجوی رشته مدیریت بخصوص مدیریت صنعتی باید دردروس ریاضی و آمار قوی باشد.
لازم است دانشجوی مدیریت جهانگردی، به تاریخ و فرهنگ خود و به درس جغرافیا علاقه‌مند باشد و از روابط اجتماعی بالایی برخوردار بوده و به یک زبان خارجی مثل انگلیسی،فرانسه یا عربی تسلط داشته باشد تا بتواند با جهانگردان خارجی به‌آسانی ارتباط برقرار کند.

موقعیت شغلی

کسی که تحصیل خود را در رشته مدیریت به‌پایان رسانده، نباید انتظار داشته باشد که از همان ابتدا به‌عنوان مدیر در یک شرکت یا کارخانه استخدام شود. زیرا فرد قسمتی از مطالب و محتوای کلاس‌های مدیریت را باید از محیط جامعه و مجموعه‌ها به‌صورت تجربی کسب کند. به همین دلیل فردی که در این رشته فارغ‌التحصیل شده، در ابتدای کار باید در دسته‌های پایین‌تر به‌عنوان کارشناس مشغول به‌کار شود و پس ‌از آن با سعی و تلاش در کار خود پیشرفت کند. کسی که در رشته مدیریت دولتی فارغ‌التحصیل شده باشد، می‌تواند در مؤسسات دولتی و عمومی و خدماتی مشغول به کار گردد.

در سازمان‌های اقتصادی و بازرگانی نیاز به فارغ‌التحصیلان رشته مدیریت بازرگانی و رشته مدیریت صنعتی است.تمامی دانشجویانگرایش مدیریت جهانگردی به دلیل نیاز به نیروی کار متخصص در صنعتجهانگردی کشور نیز، وارد بازار کار می‌شوند و می‌توانند در دفاتر خدماتمسافرتی به عنوان مدیر فنی یا تورگردان و یا در سازمان میراث فرهنگی وگردشگری وزارت ارشادو فرهنگ اسلامی مشغول به کار گردند. همین‌طورکه شرکت‌های بیمه دولتی که به متخصصان رشته مدیریت احتیاج دارند،شرکت‌های بازرگانی و حمل و نقل که در ارتباط با تجارت بین‌المللی هستند نیز فارغ‌التحصیلان گرایش مدیریت بیمه را جذب می‌کنند.

با مراجعه به این سایت می‌تونیدحقوق سالانه رشته مدیریترو در خارج از کشور حساب کنید.

پیشنهاد میکنیم همین الان پروفایل خودتون رو تو سایت لینکدین بسازید.

ویژگی شخصیتی مناسب برای رشته مدیریت

با کمک تست MBTI میتونید ویژگی‌های شخصیتیتون رو بشناسید و راحت‌تر تو انتخاب رشته تصمیم گیری کنید.
اگه مسلط به زبان انگلیسی هستید از این لینک میتونید استفاده کنید:
MBTI TEST
تست MBTI به زبان فارسی

گرایش‌های رشته مدیریت

مدیریت‌ بازرگانی، مدیریت‌ صنعتی، مدیریت‌ دولتی، مدیریت سازمانی، مدیریت بازاریابی، مدیریت‌ گردشگری، مدیریت‌ بیمه، مدیریت‌ بیمه‌ اکو، مدیریت استراتژیک، مدیریت بانکداری، مدیریت‌ امور گمرکی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت تکنولوژی، مدیریت مالی، مدیریت کسب و کار، مدیریت اجرایی، مدیریت کار آفرینی، مدیریت منابع انسانی

دروس مشترک گرایش‌های مدیریت
اصول‌ حسابداری‌، ریاضیات‌ و کاربرد آن‌ در مدیریت‌، آمار و کاربرد آن‌ در مدیریت‌، کامپیوتر و کاربرد آن‌ در مدیریت‌، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان‌، روش‌ تحقیق‌ در مدیریت‌، مبانی‌ سازمان‌ و مدیریت‌، تحقیق‌ در عملیات‌، مدیریت‌ رفتار سازمانی‌، مدیریت‌ منابع‌ انسانی‌، حقوق‌ اساسی‌، مبانی‌ مدیریت‌ اسلامی‌، سیستم‌های‌ اطلاعاتی‌ در مدیریت‌.

گرایش‌ مدیریت‌ بازرگانی

دانلود مقالات ترجمه شده مدیریت بازرگانی
یکی از موضوعات مهم در حیطه تجارت، مدیریت بازرگانی است. یادگیری این رشته کمک می‌کند که شرکت‌های بازرگانی و تجاری بتوانند رابطه ثمربخش و مفیدی با مشتریان خود برقرار کند. در حقیقت کسانی که به‌عنوان اولین فرد به مشتری معرفی می‌شوند و با آنها ارتباط برقرار می‌کنند افرادی هستند که در رشته مدیریت بازرگانی تحصیل می‌کنند و به همین علت بسیار مهم است که با اصول و آداب روابط عمومی و تجاری آشنایی داشته باشند.
دروس تخصصی مدیریت بازرگانی
مدیریت‌ استراتژیک‌ ، حقوق‌ بازرگانی‌، حسابرسی‌، مدیریت‌ تولید، مدیریت‌ مالی‌، توسعه‌ اقتصادی‌ و برنامه‌ریزی‌ ، روانشناسی‌ کار، حسابداری‌ صنعتی‌، بازاریابی‌ و مدیریت‌ بازار، تجزیه‌ و تحلیل‌ و طراحی‌ سیستم‌، سازمان‌های‌ پولی‌ و مالی‌ بین‌المللی‌ ، بازرگانی‌ بین‌المللی‌ ، بازاریابی‌ بین‌الملل‌، پول‌ و ارز و بانکداری‌، سیاست‌ پولی‌ و مالی‌، سیستم‌های‌ خرید و انبارداری‌ توزیع‌، حقوق‌ بازرگانی‌ بین‌الملل‌، تحقیقات‌ بازاریابی‌، روابط‌ صنعتی‌، سمینار در مسایل‌ مالی‌، سمینار در مسایل‌ بازاریابی‌، بهره‌وری‌ و تجزیه‌ و تحلیل‌ آن‌ در سازمان‌

گرایش‌ مدیریت‌ صنعتی

دانلود مقالات ترجمه شده مدیریت صنعتی
رشته مدیریت صنعتی به‌منظور آموزش افراد متخصص برای بازرسی و مدیریت قسمت‌های صنعتی ایجادشده است. کسانی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند، برای اینکه بتوانند واحدهای مختلف صنعتی را به خوبی مدیریت کنند، باید این واحدها را بشناسند، با روش کار و فعالیت آن‌ها آشنا شوند و شیوه‌های گوناگون امور مالی و موضوعات متعددی که به واحدهای صنعتی وابسته است را فراگیرند.
دروس تخصصی مدیریت صنعتی
مدیریت‌ مالی‌، روانشناسی‌ صنعتی‌، حسابداری‌ صنعتی‌، بازاریابی‌ و مدیریت‌ بازار ، کنترل‌ کیفیت‌ آماری‌، سیستم‌های‌ خرید و انبارداری‌ و توزیع‌، تحقیق‌ در عملیات‌، کنترل‌ پروژه‌ ، طرح‌ریزی‌ و تعمیرات‌ و نگهداری‌، کارسنجی‌ و روش‌سنجی‌، مدیریت‌ کارخانه‌، حفاظت‌ صنعتی‌، بررسی‌ اقتصادی‌ طرح‌های‌ صنعتی‌، روابط‌ صنعتی‌، فنون‌ تجزیه‌ و تحلیل‌ و طراحی‌ سیستم‌، بازاریابی‌ بین‌المللی‌، بهره‌وری‌ و تجزیه‌ و تحلیل‌ آن‌ در سازمان‌، پروژه‌.

گرایش‌ مدیریت‌ دولتی

دانلود مقالات ترجمه شده مدیریت دولتی
رشته مدیریت دولتی باعث می‌شود که دانشجویان به مدیران لایقی تبدیل شوند و وظایف مربوط به خود را به بهترین شکل در ادارات و سازمان‌های دولتی کشور انجام دهند. این وظایف عبارت‌اند از:

 • برنامه‌ریزی و اجرای آن
 • سازمان‌دهی یا تقسیم وظایف بین کارکنان
 • امور استخدامی و کارگزینی
 • هدایت و راهبری
 • نظارت و کنترل

دروس تخصصی مدیریت دولتی
روانشناسی‌ سیاسی‌، جامعه‌شناسی‌سازمان‌ها، توسعه‌ اقتصادی‌ و برنامه‌ریزی‌، مدیریت‌ تحول‌ سازمانی‌، حسابداری‌ دولتی‌، مالیه‌ عمومی‌ و تنظیم‌ خط‌مشی‌ مالی‌، فراگرد تنظیم‌ و کنترل‌ بودجه‌، مدیریت‌ سازمان‌های‌ محلی‌ و شهرداری‌ها، مبانی‌ مدیریت‌ دولتی‌، مدیریت‌ تطبیقی‌ ، مدیریت‌ توسعه‌، مدیریت‌ تعاونی‌ها، تصمیم‌گیری‌ و تعیین‌ خط‌مشی‌، سیر اندیشه‌های‌ سیاسی‌ و تحول‌ نهادهای‌ اداری‌، مباحث‌ ویژه‌ مدیریت‌ دولتی‌، حقوق‌ اداری‌، سازماندهی‌ و اصلاح‌ تشکیلات‌ و روش‌ها، روابط‌ کار در سازمان‌.

گرایش مدیریت مالی

دانلود مقالات ترجمه شده مدیریت مالی
سرمایه و ثروت یکی از مهم‌ترین نیازهای هر سازمان و شرکت است. به همین علت یک مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق برای نحوه‌ی به‌دست آوردن و هزینه کردن آن الزامی است. هدف این رشته تربیت افرادی است که با تسلط به مباحث تئوری مدیریت مالی بتوانند در حوزه‌های گوناگونی مانند سرمایه‌گذاری و بانکداری، بورس اوراق بهادار، بیمه و مدیریت ریسک، مهندسی مالی و «تأمین مالی‌ و اعتباری» مشغول بکار شوند. علاقه‌مندان به این رشته می‌توانند تا مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند. خوشبختانه این رشته از آینده شغلی بسیار خوبی برخوردار است.
دروس تخصصی مدیریت مالی
تئوری‌های سازمان و مدیریت با رویکرد اسلامی، تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی، بازارها و نهادهای مالی، مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته، مهندسی مالی و مدیریت ریسک، مدیریت مالی پیشرفته، اقتصاد سنجی مالی، مدل سازی مالی

گرایش مدیریت اجرایی

دانلود مقالات ترجمه شده مدیریت اجرایی
برنامه بهبود نظام مدیریت در سطح واحدهای تولیدی و خدماتی، وظیفه اصلی این رشته است. این رشته به دانش‌آموختگان کمک می‌کند تا در مدیریت توانایی بهتری کسب کنند و با استفاده از آموزش‌های جدید بتوانند مسئولیت‌های محوله را نسبت به گذشته بهتر انجام دهند و پس از به دست آوردن تجربیات کافی، وظایف مهم‌تری را در حرفه مدیریت عهده‌دار شود.
دروس تخصصی مدیریت اجرایی
تحلیل محیط داخلی و بین المللی، برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت تحول و اجرای برنامه‌های استراتژیک، مدیریت استراتژیک، بازاریابی، تحقیقات بازاریابی، ارتباطات بازاریابی و مسائل بازاریابی بین المللی و صادرات، پژوهش عملیات پیشرفته، مدیریت تولید و عملیات پیشرفته، اقتصاد مهندسی و مدیریت واحدهای خدمات

گرایش‌ مدیریت‌ تکنولوژی

دانلود مقالات ترجمه شده مدیریت تکنولوژی
این رشته باعث ایجاد ارتباط بین علوم مختلف ازجمله مهندسی، علوم طبیعی، اجتماعی، تجزیه صنعتی، تئوری کسب‌وکار می‌شود و به همین خاطر یک تخصص میان‌رشته‌ای محسوب می‌شود. آشنایی با تحولات فنی و مهندسی و استفاده صحیح از آن در اصول مدیریتی و آموزش افراد متخصص در این زمینه، هدف اصلی این رشته است. درواقع دانش‌آموختگان این رشته با علم خود به مدیریت بهتر و مدرن‌تر بخش‌های گوناگون یک مجموعه کمک می‌کنند.
دروس تخصصی مدیریت تکنولوژی
«حقوق مالکیت معنوی تکنولوژی، تجارت و توسعه»، مدل‌های انتقال تکنولوژی، سرمایه گذاری خارجی و انتقال تکنولوژی، نظام ملی نوآوری و رشد، تکنولوژی‌های نو و محیط زیست، نوآوری و تغییرات تکنولوژی، مزیتهای نسبی در رابطه با اولویت‌های سرمایه گذاری، مدل‌های توسعه صنعتی در  کشورهای صنعتی تازه صنعتی شده و درحال رشد، نقش دولت‌ها در راهبری توسعه، «برنامه ریزی علوم و تکنولوژی و آموزش و توسعه منابع انسانی؛ اولویت و نیازهای تحقیقاتی»، ارتباط مراکز علمی و صنعتی، سازمان‌های تحقیق و توسعه و پارک تحقیقاتی صنعتی

گرایش‌ مدیریت فناوری اطلاعات

دانلود مقالات ترجمه شده مدیریت فناوری اطلاعات
مهم‌ترین معیار برای شناخت کشورهای توسعه‌یافته، میزان پیشرفتشان در حوزه فناوری اطلاعات است. بهترین روش برای فراگیر کردن دانش فناوری اطلاعات محیا کردن زیرساخت‌های معقول برای استفاده درست از آن است. پرورش نیروی انسانی متخصص برای ایجاد پایگاه و سیستم‌های اطلاعاتی در ادارات و سازمان‌ها که به تصمیم‌گیری بهتر و مؤثرتر مدیران منجر می‌شود، هدف اصلی این رشته می‌باشد. دانش‌آموختگان این رشته هدایت شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار یا بخش‌های نرم‌افزاری مؤسسات بزرگ را به‌واسطه تسلط بر موضوعات تئوری مدیریت و منابع انسانی و همچنین با یادگیری مباحث تخصصی IT، به‌دست می‌گیرند.
دروس تخصصی مدیریت فناوری اطلاعات
رویکرد سیستمی، مبانی مدیریت فناوری اطلاعات، فاوا در سازمان و مدیریت، مدیریت تکنولوژی و نوآوری، «آثار فاوا بر سازمان‌ها، افراد و جامعه»، مهندسی سازمان، مبانی کسب و کار و تجارت الکترونیک، سیستم‌های اطلاعاتی بنگاه اقتصادی، بنگاه‌های اقتصادی گسترش یافته، مباحث منتخب  در مدیریت فاوا، مهارت‌های فاوا برای مدیران

رشته مدیریت کسب و کار MBA

Master of Business Administration یا دوره کارشناسی ارشد مدیریت کسب‌وکار، باهدف تربیت مدیران توانا برای اداره سازمان‌های اقتصادی، اجتماعی، تولیدی و خدماتی ایجادشده است. گذراندن دوره کارشناسی دریکی از رشته‌های دانشگاهی و آشنایی با آن برای پذیرفته شدن در این گرایش موردنیاز است. دانش‌آموختگان پس از یادگیری دانش مدیریت و تمرین مهارت‌های مدیریتی، تبدیل به افراد ارزشمندی، جهت انجام کارهای محوله، با استفاده از دانش تخصصی و مدیریتی خود می‌شوند و می‌توانند نقش مهمی در پیشرفت جامعه داشته باشد.
دروس تخصصی مدیریت کسب و کار
اخلاق و احکام کسب و کار، اصول اقتصاد، حسابداری برای مدیران، مدیریت استراتژیک، مدیریت بازاریابی، مدیریت رفتار سازمانی، مدیریت عملیات، مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی، نظریه‌های سازمان و مدیریت

گرایش مدیریت کارآفرینی

دانلود مقالات ترجمه شده مدیریت کارآفرینی
کارآفرینی نوعی بهره‌گیری از فرصت‌ها، انجام کارهای جدید و استفاده از روش‌های نوین است. کشورها با استفاده از دانش کارآفرینی می‌توانند باعث پیشرفت و توسعه کشور شوند و خود را به‌سوی رشد و ترقی سوق دهند. به همین دلیل یکی از پایه‌های اساسی تمامی کشورها، کارآفرینی است. تجربه‌ی کار عملی در سازمان‌ها و ادارات دولتی یا خصوصی می‌تواند برای افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند بسیار مفید باشد. فارغ‌التحصیلان این رشته به‌عنوان مدیران مؤسسات، مدرس، پژوهشگران و متخصصین مدیریت کارآفرینی با دانش و مهارت خود وارد باز کار می‌شوند و به پیشرفت کشور کمک بسزایی می‌کنند.
دروس تخصصی مدیریت کارآفرینی
تئوری‌های مدیریت پیشرفته، مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته، تئوری‌های کار‌ آفرینی، تشخیص فرصتهای کار آفرینی، طراحی و تدوین طرح کسب و کار، کار آفرینی در بستر فناوری اطلاعات، تحلیل محیط کسب و کار، مدیریت استراتژیک کارآفرینی.

گرایش‌ مدیریت‌ بیمه‌

دانلود مقالات ترجمه شده مدیریت بیمه
دانشجوی مدیریت بیمه روش اداره کردن مؤسسات بیمه و چگونگی رفتار با بیمه‌گذارها را آموزش می‌بیند تا آن‌ها را برای بیمه‌گذاری تشویق و برای آن‌ها ایجاد انگیزه کند. همچنین دانشجوی این گرایش درباره انواع فعالیت‌های بیمه مثل بیمه عمر، ماشین، خدمات درمانی و غیره اطلاعات موردنیاز را جمع‌آوری کرده و چگونگی کار در این زمینه‌ها را بر اساس پایه و اصول مدیریتی فرامی‌گیرد. یکی از نشانه‌های پیشرفت در کشورهای توسعه‌یافته، بیمه است، به دلیل اینکه هر سرمایه‌داری که تصمیم بگیرد در کشوری سرمایه‌گذاری کند، در صورت رخ دادن هر نوع اتفاق و خطری باید اطمینان خاطر داشته باشد که از دارایی او حفاظت می‌شود. به همین علت، از بیمه در کشورهای توسعه‌یافته به‌عنوان صنعت بیمه نام‌برده می‌شود. به این شکل که همزمان با پیشرفت صنعت، بیمه نیز دچار پیشرفت خواهد شد.
دروس تخصصی مدیریت بیمه
حسابداری‌ صنعتی‌، اصول‌ مدیریت‌ بازرگانی‌، روانشناسی‌ عمومی‌، جامعه‌شناسی‌، توسعه‌ اقتصادی‌ ، حسابرسی‌ ، پول‌ و ارز و بانکداری‌، حقوق‌ تجارت‌ ، حقوق‌ مدنی‌، اصول‌ بیمه‌، بیمه‌ اموال‌، بیمه‌ اشخاص‌، حسابداری‌ شرکت‌های‌ بیمه‌ ، مدیریت‌ ریسک‌ و بیمه‌ ، بیمه‌ اتکایی‌، حقوق‌ بیمه‌، بازاریابی‌ و مدیریت‌ بازار، متون‌ بیمه‌ انگلیسی‌.

گرایش‌ مدیریت‌ گردشگری

دانلود مقالات ترجمه شده مدیریت گردشگری
برای پیشرفت و تقویت صنعت جهانگردی نیاز به مدیران و متخصصان باانگیزه و فعالی است که آگاهی لازم از زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، جغرافیایی و فرهنگی کشور را داشته باشند تا بتوانند برای شناسایی امکانات حاضر و همچنین مسائل و مشکلاتی که در مسیر گسترش این صنعت قرار دارد یک برنامه‌ریزی دقیق را اجرا کنند. تدریس این مهارت در شاخه مدیریت جهانگردی انجام می‌شود.
دروس تخصصی مدیریت گردشگری
تاریخ‌ و فرهنگ‌ ایران‌، شناخت‌ روحیات‌ ملل‌، قوانین‌ و مقررات‌ حقوقی‌ جهانگردی‌، مبانی‌ مردم‌ شناسی‌ جهانگردی‌، مدیریت‌ بازاریابی‌ و تبلیغات‌ جهانگردی‌، اقتصاد جهانگردی‌، شناخت‌ صنایع‌ دستی‌ ایران‌ ، نقشه‌خوانی‌ و آشنایی‌ با نقشه‌، جغرافیای‌ جهانگردی‌ ایران‌، شناخت‌ صنعت‌ جهانگردی‌ ، گذراندن‌ اوقات‌ فراغت‌، آداب‌ سفر در اسلام‌، تجزیه‌ و تحلیل‌ مسائل‌ اجتماعی‌ در ایران‌، باستان‌شناسی‌ ایران‌ ، هنر و معماری‌ ایران‌، آشنایی‌ با موزه‌های‌ ایران‌، امور مسافرت‌ و صدور بلیط‌، فن‌ راهنمایی‌، برنامه‌ریزی‌ توسعه‌ جهانگردی‌ ، مطالعات‌ تطبیقی‌ سیاست‌های‌ جهانگردی‌، فرهنگ‌ عامه‌، زبان‌ انگلیسی‌ مکاتبات‌ تخصصی‌، زبان‌ انگلیسی‌ مکالمه‌، آشنایی‌ با سازمان‌های‌ دولتی‌ ایران‌، نقش‌ جهانگردی‌ در بسط‌ روابط‌ بین‌الملل‌ و گسترش‌ منابع اقتصادی‌ کشور، کارآموزی‌، اصول‌ حسابداری‌، ریاضیات‌ و کاربرد آن‌ در مدیریت‌، آمار و کاربرد آن‌ در مدیریت‌، کامپیوتر و کاربرد آن‌ در مدیریت‌، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان‌، روش‌ تحقیق‌ در مدیریت‌، مبانی‌ سازمان‌ و مدیریت‌، تحقیق‌ در عملیات‌، مدیریت‌ رفتار سازمانی‌، مدیریت‌ منابع‌ انسانی‌، حقوق‌ اساسی‌، مبانی‌ مدیریت‌ اسلامی‌، مبانی‌ سازمان‌ و مدیریت‌، سیستم‌های‌ اطلاعاتی‌ در مدیریت‌.

گرایش‌ مدیریت‌ امور گمرکی

دانلود مقالات ترجمه شده مدیریت امورگمرکی
تجارت جهانی وابسته به گمرک است. برای اینکه خدمات‌رسانی به بهترین شکل ممکن انجام شود، تسلط به آیین‌نامه‌ها، قوانین، دستورالعمل‌های گمرکی و محدودیت‌های کالایی برای افرادی که در این بخش کار می‌کنند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. گرایش مدیریت گمرکی قسمتی از مدیریت تجاری و بازرگانی است و در آن شیوه نظارت بر اجناس صادراتی و وارداتی و روش تنظیم اظهارنامه‌ها و چگونگی ایجاد تعرفه‌های مالیاتی تدریس می‌شود.
دروس تخصصی مدیریت امور گمرکی
مالیه‌ عمومی‌ و خط‌مشی‌ مالی‌ دولت‌ها، اصول‌ بیمه‌ ، حقوق‌ و مقررات‌ مدنی‌، حقوق‌ تجارت‌، توسعه‌ اقتصادی‌ و برنامه‌ریزی‌، حسابداری‌ دولتی‌ ، مسایل‌ بانکی‌ و اعتبارات‌ اسنادی‌، مکاتبات‌ بازرگانی‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌، روش‌های‌ تحقیق‌ و مأخذشناسی‌، اصول‌ تنظیم‌ و کنترل‌ بودجه‌ دولتی‌، قوانین‌ و مقررات‌ گمرکی‌ ، شیمی‌ کانی‌ها و فلزات‌، شناخت‌ الیاف‌ نسجی‌ و مصنوعات‌ آنها، آشنایی‌ با ماشین‌آلات‌ و تجهیزات‌ الکتریکی‌ و الکترونیکی‌، آشنایی‌ با میراث‌ فرهنگی‌، آثار هنری‌ و عتیقه‌جات‌، مقررات‌ عمومی‌ صادرات‌ و واردات‌ سازمان‌ها و کنوانسیون‌های‌ بین‌المللی‌ گمرکی‌، زبان‌ انگلیسی‌ تخصصی‌ ، بازرگانی‌ بین‌الملل‌ ، امور مالی‌ بین‌الملل‌، آشنایی‌ با صنعت‌ حمل‌ و نقل‌، طبقه‌بندی‌ کالا.

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 1400 + نمونه کارنامه قبولی رشته مدیریت کنکور ۱۴۰۰: رشته مدیریت رشته ای بسیار محبوب و قدیمی در کشور ماست که هم اکنون در گرایش های مختلف در دانشکده ها تدریس می گردد. در مقطع کارشناسی سه گرایش مدیریت بازرگانی ، مدیریت صنعتی و مدیریت دولتی و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت…

سر فصل ها

 • 1 رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 1400
 • 2 نمونه کارنامه قبولی رشته مدیریت کنکور 1400
 • 3 رتبه لازم برای قبولی در رشته مدیریت بازرگانی
 • 4 توانایی‌های‌ لازم رشته مدیریت :
 • 5 موقعیت‌ شغلی‌ در ایران رشته مدیریت :
 • 6 رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 99
 • 9 خدمات مرکز مشاوره تلفنی مشاور یک شو در زمینه مشاوره تحصیلی کنکور

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 1400

نمونه کارنامه قبولی رشته مدیریت کنکور 1400

 

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 1400   >> رشته مدیریت رشته ای بسیار محبوب و قدیمی در کشور ماست که هم اکنون در گرایش های مختلف در دانشکده ها تدریس می گردد. در مقطع کارشناسی سه گرایش مدیریت بازرگانی ، مدیریت صنعتی و مدیریت دولتی و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی ، MBA ، مدیریت بازرگانی و مالی ، مدیریت جهانگردی ، مدیریت دولتی ، مدیریت اجرایی و شهری ، مدیریت تکنولوژی و فناوری اطلاعات می باشد که هر کدام از این گرایش ها نیز به گرایش های دیگری تقسیم می گردد.

رتبه لازم برای قبولی در رشته مدیریت بازرگانی

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 1401 >>  :این گرایش در حال حاضر در دانشگاه های ایران در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می گردد. منظور از ارائه ی این رشته در دانشگاه ها تربیت افرادی است که بتوانند در سازمان های خصوصی و دولتی وظایف محول شده را به درستی انجام دهند. برخی از وظایف آن ها شامل : تقسیم‌ بندی نمودن وظایف در بین‌ کارکنان‌ یک‌ سازمان‌ به‌ گونه ای که‌ با تقسیم‌ کار بتواند مهارت های کارمندان را افزایش دهد، انجام امورمربوط به استخدام یا کارگزینی‌ کارکنان‌ جدید ، برنامه‌ریزی‌ و اجرای‌ وظایف محول شده ، نظارت‌ و کنترل‌ بر روی کارکنان نیز یکی دیگر از وظایف مدیران می باشد.

شما دانشجویان رشته مدیریت دولتی پس از فارغ التحصیلی می توانند به عنوان کارشناس اداری، ، تحول اداری ، برنامه ریزی پرسنلی ،امور کارکنان، تشکیلات و روشها ، ارزیابی عملکرد و نظایر آن و کار کردن در سمت های مدیران سطوح میانی و سرپرستی واحدهای اداری و خدماتی وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی و شهرداریها ، طبقه بندی مشاغل، حقوق و دستمزد و … مشغول به کار شوند.

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 99   >>در این گرایش به دانشجویان آموخته می شود که در واحدهای صنعتی و تولیدی چگونه مدیریت نموده و بازدهی را افزایش دهند. رشته ی مدیریت صنعتی دارای سه بعد فنی‌ و تکنیکی‌، مالی‌ و رفتاری‌ و اجتماعی‌ می باشد که در دانشگاه های کشور ما در رشته ی مدیریت بیشتر به بعد مالی و اجتماعی پرداخته می شود. همچنین بهتر است بدانید که یکی از دلایل ناموفق بودن واحدهای صنعتی ما این است که از یک کارشناس مدیریت صنعتی استفاده نکرده و تنها به مهندسان صنایع اکتفا می نمایند.

برخی از دروس تخصصی رشته مدیریت صنعتی شامل: مدیریت‌ کارخانه‌، حفاظت‌ صنعتی‌، بررسی‌ اقتصادی‌ طرح‌های‌ صنعتی‌، روابط‌ صنعتی‌، فنون‌ تجزیه‌ و تحلیل‌ و طراحی‌ سیستم‌، بازاریابی‌ بین‌المللی‌، بهره‌وری‌ و تجزیه‌ و تحلیل‌ آن‌ در سازمان‌، پروژه‌ ، تحقیق‌ در عملیات‌، کنترل‌ پروژه‌ ، طرح‌ریزی‌ و تعمیرات‌ و نگهداری‌، کارسنجی‌ و روش‌سنجی‌

دانشجویان رشته مدیریت صنعتی می توانند پس از فارغ التحصیلی در قسمتهایی که مرتبط با مدیریت و برنامه ریزی تولید، قسمت کنترل کیفیت کالا ، اداره حفاظت فنی ، نگهداری و تعمیرات ، امور مالی و بانکداری و … می باشد مشغول به فعالیت شوند.

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 1401 >>رشته مدیریت بازرگانی فردی خلاق را می خواهد که بتواند پس از فارغ التحصیلی با ایجاد بازار جدید، ابداع‌ روش‌های‌ جدید در عرضه‌ و توزیع‌ کالا در بازار و رساندن به دست مصرف کننده و همچنین ارائه‌ خدمات‌ نوین ، در کشور خود کارآفرینی نماید. رشته ی مدیریت بازرگانی یکی از رشته های قدیمی است که در مقطع کارشناسی ارشد شامل گرایش های بازاریابی ، مدیریت استراتژیک ، بازرگانی داخلی و کارآفرینی ، بازرگانی بین المللی ، تجارت الکترونیکی می باشد.

برخی از دروس تخصصی مدیریت بازرگانی شامل :بازرگانی‌ بین‌المللی‌ ، بازاریابی‌ بین‌الملل‌، پول‌ و ارز و بانکداری‌، سیاست‌ پولی‌ و مالی‌، سیستم‌های‌ خرید و انبارداری‌ توزیع‌، حقوق‌ بازرگانی‌ بین‌الملل‌، تحقیقات‌ بازاریابی‌، روابط‌ صنعتی‌،سمینار در مسایل‌ مالی‌، سمینار در مسایل‌ بازاریابی‌، بهره‌وری‌ و تجزیه‌ و تحلیل‌ آن‌ در سازمان‌، مدیریت‌ استراتژیک‌ ، حقوق‌ بازرگانی‌، حسابرسی‌، مدیریت‌ تولید، مدیریت‌ مالی‌، توسعه‌ اقتصادی‌ و برنامه‌ریزی‌ ، روانشناسی کار، حسابداری‌ صنعتی‌، بازاریابی‌ و مدیریت‌ بازار، تجزیه‌ و تحلیل‌ و طراحی‌ سیستم‌، سازمان‌های‌ پولی‌ و مالی‌ بین‌المللی‌.

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 1401 >>دانشجویان رشته مدیریت بازرگانی می توانند پس از اتمام تحصیلات خود و همچنین کسب اطلاعات لازم در زمینه ی بازار، ، شناخت مشتریان و نحوه ارتباط با آنها، ، بازاریابی و خدمات به مشتریان ، شناخت فرایندهای فروش و … در واحدها و مراکز بازرگانی مشغول به کار شوند. همچنین می توانند به عنوان مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی، صنعتی و دولتی و یا در مقام مشاور مدیریت مشغول به فعالیت شوند. علاوه بر این ها فارغ التحصیلان رشته مدیریت بازرگانی امکان اشتغال به عنوان بازاریاب یا مدیر بازاریابی، کار کردن در بخش برند یا تحقیقات بازار شرکتها، فعالیت در واحد فروش و یا در حوزه بازرگانی بین الملل ، در حوزه بیمه، امور مالی و بانکداری و …. را دارا می باشند.
سوالات متداول :
کدام رشته کارشناسی ارشد مدیریت بهتر از سایر رشته‌هاست؟ مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، مدیریت دولتی، مدیریت اجرایی، مدیریت MBA، یا مدیریت کارآفرینی؟
اگر بخواهیم تنها بر اساس بازار کار فارغ‌التحصیلان هریک از گرایش‌های رشته مدیریت به سوال فوق پاسخ دهیم، به نظر می‌رسد در شرایط فعلی گرایش‌های مدیریت بازرگانی و MBA از بازار کار بهتری برخوردار باشند، لکن سایر رشته ها و گرایش ها نیز با توجه به شرایطی که هر فرد دارد می‌تواند مناسب باشد.
رشته مدیریت دولتی برای کسانی که درک مباحث کمّی برایشان دشوار است و احتمالاً در حال حاضر در سازمان‌های دولتی مشغول به کارند یا در آینده شانس استخدام در سازمان‌های دولتی را دارند رشته مناسبی است. همچنین برای دانشجویانی که از رشته‌های غیرمرتبط مانند رشته زبان انگلیسی، حقوق یا ادبیات قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت ادامه تحصیل دهند، گرایش مناسب‌تری است./رتبه لازم قبولی رشته مدیریت 1401

توانایی‌های‌ لازم رشته مدیریت :

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 1401 >>قدرت‌ رهبری‌، اعتماد به‌ نفس‌، روابط‌ اجتماعی‌ خوب‌، توان‌ تجزیه‌ و تحلیل‌ و قدرت‌ بیان‌ قوی‌ از ویژگی‌های‌ لازم‌ برای‌ دانشجوی‌ رشته‌ مدیریت‌ در تمامی‌ گرایش‌ها است‌. دانشجوی‌ این‌ رشته‌ بخصوص‌ در گرایش‌های‌ بازرگانی‌ و صنعتی‌ باید به‌ مسائل‌ تجاری‌ و اقتصادی‌ و محیط‌ بازار علاقه‌مند بوده‌ و در دروس‌ ریاضی‌، زبان‌ انگلیسی‌ و ادبیات‌ فارسی‌ قوی‌ باشد. همچنین‌ دانشجوی‌ رشته‌ مدیریت‌ بخصوص‌ مدیریت‌ صنعتی‌ باید در دروس‌ ریاضی‌ و آمار قوی‌ باشد. دانشجوی‌ مدیریت‌ جهانگردی‌ نیز لازم‌ است‌ که‌ به‌ تاریخ‌ و فرهنگ‌ خود و به‌ درس‌ جغرافیا علاقه‌مند باشد و از روابط‌ اجتماعی‌ خوبی‌ برخوردار بوده‌ و به‌ یک‌ زبان‌ خارجی‌ مثل‌ انگلیسی‌، فرانسه‌ یا عربی‌ مسلط‌ باشد تا بتواند با جهانگردان‌ خارجی‌ به‌ راحتی‌ ارتباط‌ برقرار کند. این رشته از هر سه گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی دانشجو می‌پذیرد.

موقعیت‌ شغلی‌ در ایران رشته مدیریت :

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 1401 >>یک‌ فارغ‌التحصیل‌ رشته‌ مدیریت‌ نباید انتظار داشته‌ باشد که‌ از همان‌ بدو امر به‌ عنوان‌ مدیر یک‌ شرکت‌ یا کارخانه‌ مشغول‌ به‌ کار گردد. چون‌ بخشی‌ از مطالب‌ و محتوای‌ کلاس‌های‌ مدیریت‌ باید به‌ عنوان‌ تجربه‌ از محیط‌ و سازمان‌های‌ جامعه‌ گرفته‌ شود. بنابراین‌ فارغ‌التحصیل‌ این‌ رشته‌ در ابتدا باید به‌ عنوان‌ یک‌ کارشناس‌ در رده‌های‌ پایین‌تر وارد بازار کار شده‌ و سپس‌ به‌ مرور پله‌های‌ ترقی‌ را طی‌ کند. در کل‌ فارغ‌التحصیل‌ مدیریت‌ دولتی‌ می‌تواند در مؤسسات‌ دولتی‌ و عمومی‌ و خدماتی‌ مشغول‌ به‌ کار گردد.

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت بازرگانی 1400  >>مدیریت‌ بازرگانی‌ می‌تواند در سازمان‌های‌ اقتصادی‌ و بازرگانی‌ فعالیت‌ کند و مدیریت‌ صنعتی‌ برای‌ کار در سازمان‌های‌ صنعتی‌ و تولیدی‌ مناسبتر است‌. به‌ دلیل‌ نیاز به‌ نیروی‌ کار متخصص‌ در صنعت‌ جهانگردی‌ کشور نیز، تمامی‌ دانشجویان‌ گرایش‌ مدیریت‌ جهانگردی‌ جذب‌ بازار کار می‌شوند و می‌توانند در دفاتر خدمات‌ مسافرتی‌ به‌ عنوان‌ مدیر فنی‌ یا تورگردان‌ و یا در سازمان‌ میراث فرهنگی و گردشگری‌ وزارت‌ ارشاد و فرهنگ‌ اسلامی‌ مشغول‌ به‌ کار گردند. علاوه‌ بر شرکت‌های‌ بیمه‌ دولتی‌ که‌ به‌ متخصصان‌ رشته‌ مدیریت‌ نیاز دارند، شرکت‌های‌ بازرگانی‌ و حمل‌ و نقل‌ که‌ در ارتباط‌ با تجارت‌ بین‌المللی‌ هستند نیز فارغ‌التحصیلان‌ گرایش‌ مدیریت‌ بیمه‌ را جذب‌ می‌کنند.

خب با توجه به همه ی موارد ذکر شده سوالی مطرح می شود که کدام یک از این گرایش های مقطع کارشناسی را انتخاب کنم ؟ مدیریت صنعتی ؟ مدیریت بازرگانی ؟ مدیریت دولتی ؟

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته مدیریت با  مشاوران مرکز مشاور یک شو تماس حاصل نمایید.

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت 1401

انتخاب رشته اصولی با موسسه یک شو

زمان اعلام نتایج کنکور 1400

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت 1401

 

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت کنکور 1401

نام دانشگاه : دانشگاه شهید بهشتی – تهران -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 6
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 230
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 506
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :رتبه لازم قبولی رشته مدیریت 1401

نام دانشگاه : دانشگاه تهران -مدیریت مالی
ظرفیت رشته : 6
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 150
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 234

نام دانشگاه : دانشگاه شهید بهشتی – تهران -مدیریت مالی
ظرفیت رشته : 6
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 147
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 629

نام دانشگاه : دانشگاه اصفهان -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 4
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 1005
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 988
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه شهید بهشتی – تهران -مدیریت دولتی
ظرفیت رشته : 6
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 652
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 926
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه تهران -مدیریت صنعتی
ظرفیت رشته : 6
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 419
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 339
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه اصفهان -مدیریت دولتی
ظرفیت رشته : 4
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 995
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 665

نام دانشگاه : دانشگاه یزد -مدیریت مالی
ظرفیت رشته : 7
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1530
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1567

نام دانشگاه : دانشگاه خوارزمی تهران -مدیریت امور بانکی
ظرفیت رشته : 5
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 1248
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 816
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1973

نام دانشگاه : دانشگاه الزهرا(س) – تهران -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 5
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 789
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1263
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه یزد -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 7
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 2311
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 2340
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه :دانشگاه خوارزمی تهران-مدیریت مالی
ظرفیت رشته : 5
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 700
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1037
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1728

نام دانشگاه : دانشگاه یزد -مدیریت صنعتی
ظرفیت رشته : 7
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 2815
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 2646
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) – قزوین -مدیریت صنعتی
ظرفیت رشته : 7
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 2168
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 2446
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ – تهران -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 2332
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 3536
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه قم -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 2565
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1892
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه گیلان – رشت -مدیریت صنعتی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 4965
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 3028

نام دانشگاه : دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ – تهران -مدیریت صنعتی
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 3324
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 7148
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه بجنورد -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 9
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 2259
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 4361

نام دانشگاه : دانشگاه حضرت معصومه (ع) – ویژه خواهران – قم -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 3281
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 3561

نام دانشگاه : دانشگاه گیلان – رشت -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 3745
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 2762

نام دانشگاه : دانشگاه بوعلی سینا – همدان(محل تحصیل رزن) -مدیریت دولتی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 9181
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 6525

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی ارشاد – دماوند (محل تحصیل تهران) -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 4509
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 9763

نام دانشگاه : دانشگاه بوعلی سینا – همدان(محل تحصیل رزن) -مدیریت صنعتی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 5519
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 7759
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصیل الشتر) -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 8
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 8235
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 7875

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی خاتم – تهران -مدیریت امور بانکی
ظرفیت رشته : 6
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 3737
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 8173
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه سمنان -مدیریت جهانگردی
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 5436
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 6644
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 10815

نام دانشگاه : دانشگاه مازندران – بابلسر (محل تحصیل نوشهر) -مدیریت جهانگردی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 9781
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 9183

نام دانشگاه : دانشگاه بوعلی سینا – همدان(محل تحصیل رزن) -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 6316
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 5541

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور تهران – واحد ری -مدیریت دولتی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 8608
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 23697
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه سمنان شبانه-مدیریت جهانگردی
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 6586
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 17471
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه غیرانتفاعی علم وهنر- یزد محل تحصيل يزد –غيرانتفاعي-سوابق تحصيلي-مدیریت مالی
ظرفیت رشته : 60
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 10769
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 19469
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور البرز – مرکز كرج -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 8772
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 19443
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه شهید باهنر – كرمان (محل تحصیل بافت) –نوبت دوم-مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 11115
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 14102

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی رجا – قزوین -مدیریت مالی
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 17698
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 34563
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه شیراز مجازي-مدیریت جهانگردی
ظرفیت رشته : 24
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 11178
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 20546
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 30236

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی ارشاد – دماوند (محل تحصیل دماوند) -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 9132
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 31618
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی ایوانکی -مدیریت صنعتی
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 21105
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 40569
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور گیلان – واحد لاهیجان -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 28270
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 37792

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی راهبرد شمال – رشت -مدیریت بازرگانی
ظرفیت رشته : 60
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 42678
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 41570

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی رجا – قزوین -مدیریت صنعتی
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 21645
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 39679
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :   23222

رتبه لازم قبولی رشته مدیریت 1401

زمان اعلام نتایچ کنکور 1400

سایت سازمان سنجش