021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی
your-alt
your-alt

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم + نهم

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم و نهم / برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان دانش آموزان پایه ششم و دانش آموزان پایه نهم در نظر داشته باشند که باید تمام اطلاعات لازم برای شرکت در امتحان و موارد خواسته شده از طرف سازمان سنجش استعداد های درخشان را مطالعه نموده و در هنگام ثبت نام در آزمون تیزهوشان تمامی موارد را رعایت نمایند . لذا در دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان تمام موارد فرم ثبت نام آزمون تیزهوشان ، شرایط ورود به مدارس تیزهوشان ، نحوه دریافت رمز ورود به سامانه همگام  و … قرار داده شده است که شما باید به دقت مطالعه فرموده و بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان به ثبت نام تیزهوشان خود اقدام نمایید .

دفترچه ثبت نام آزمون های تیزهوشان ششم و نهم / دانش آموزان پایه ششم و دانش آموزان پایه نهم در نظر داشته باشید که ثبت نام تیزهوشان ششم و ثبت نام تیزهوشان نهم ، برای شمایی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارید ، امری حیاتی می باشد لذا از بررسی دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم و دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم کوتاهی نکنید و بعد از خواندن دفترچه تیزهوشان اقدام به ثبت نام در سایت تیزهوشان  نمایید.

 

مینی دوره تیزهوشان تیزمکس موسسه یک شو

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

طبق دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  ، شرایط برای داوطلبان ششم ابتدایی کسب مقیاس “خیلی خوب ” در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم و نوبت اول ششم ابتدایی می باشد. شرط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403​​ کسب معدل حداقل 19 در پایه هشتم می باشد. در ادامه می توانید فایل کامل دفترچه آزمون تیزهوشان را دانلود و مطالعه نمایید.

مشاهده
دریافت رمز ورود به سامانه همگام + رمز همگام را فراموش کردم

برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402 – 1403 کلیک کنید.

مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

در دفترچه آزمون مدارس تیزهوشان شامل مواردی می باشد که در ادامه برای شما عزیزان توضیح داده ایم.

  • زمان برگزاری آزمون که شامل توضیحاتی راجع به کارت ورود به جلسه، زمان ثبت نام و زمان برگزاری آزمون توضیح داده شده است.
  • مراحل ثبت نام که در این قسمت از دفترچه، هم مراحل ذکر شده و هم مبلغ مورد نظر تعیین شده است.
  • شرایط ثبت نام که همه شرایط آزمون از جمله میزان معدل و … در این بخش از دفترچه آورده شده است.
  • محتوای آزمون شامل نحوه طرح سوالات، تعداد دفترچه ها و زمان پاسخگویی به سوالات در این بخش بیان شده است.

 

دانلود دفترچه آزمون تیزهوشان موسسه یک شو

آزمون تیزهوشان امسال چگونه است؟

برای آزمون پایه ششم به هفتم سوالات آزمون به شیوه چهارگزینه‌ای، به منظور سنجش «هوش»، «استعداد» و «خلاقیت» دانش آموزان توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه طراحی می‌شود. در هریک از سوالات، فقط یکی از گزینه‌ها که در مقایسه با سایرگزینه‌ها انتخاب مناسب‌تری است، به عنوان پاسخ صحیح آن سؤال در نظر گرفته می‌شود.

به ازای هر پاسخ صحیح، 3 نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، 1 نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می‌شود

برای سوالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، 1 نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

تعداد دفترچه و سوالات، سهم امتیاز هریک از دفترچه‌ها و مدت زمان پاسخگویی به سوالات، هفته قبل از برگزاری آزمون مزبور از طریق سامانه azmoon.medu.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

برای پایه نهم به دهم محتوای آزمون مشتمل بر دو دسته سوالات «استعداد تحلیلی» و «استعداد تحصیلی» است. 50٪ امتیاز آزمون مربوط به سوالات «استعداد تحلیلی» و 50٪ آن مربوط به سوالات «استعداد تحصیلی» است. امتیاز آزمون، از طریق وزن دهی به نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت 50٪ و 50٪ محاسبه و به صورت یک عدد بین 100.000 و 33.333- بیان می شود.

مشاهده
کتاب هوش و استعداد تحلیلی نهم سری IQ (کتاب هوش گاج )

سوالات استعداد تحلیلی به شیوه چهارگزینه ای به منظور ارزیابی توانایی تحلیل، ریشه‌یابی، طبقه‌بندی، و سازمان‌دهی مطالب و مباحث گوناگون و سوالات استعداد تحصیلی نیز به شیوه چهارگزینه ای در سطح محتوای کتاب‌های درسی، با تأکید بر سطوح بالای شناختی، تلفیق دانش، مفاهیم و مهارت‌های دو یا چند ماده درسی در برخی از سوالات، طراحی می‌شود.

در هریک از سوالات، فقط یکی از گزینه ها که در مقایسه با سایرگزینه‌ها انتخاب مناسب‌تری است، به عنوان پاسخ صحیح آن سؤال در نظر گرفته می شود.

سوالات درس «قرآن و معارف اسلامی» از محتوای مشترک داوطلبان شیعه و اهل تسنن طراحی می‌شود، اما داوطلبان اقلیت‌های دینی رسمی کشور (مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان)، به سوالات مشترک اقلیت‌های دینی (بر اساس محتوای کتاب تعلیمات ادیان الهی و اخلاق ویژه اقلیت های دینی با کد 820 پایه هشتم چاپ سال 1399 و کد  920 پایه نهم چاپ سال 1400) پاسخ خواهند داد.

به ازای هر پاسخ صحیح، 3 نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، 1 نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود. برای سوالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

توجه داشته باشید که تمامی فرآیند ثبت نام آزمون تیزهوشان به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام می شود. مدارس محل تحصیل داوطلبان، صرفا متعهد به ارائه رمز همگام به دانش آموزان می باشند. در صورت فراموشی رمز همگام می توان آن را از مدرسه محل تحصیل مجددا دریافت نمود.

 

مشاور

69 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

%17
تخفیف
دور دنیا در چهار ساعت گاج جامع تحربی

جامع کنکور تجربی 1400

۲۰۵ تومان
1402