021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

درصد و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی سراسری 99

درصد و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی سراسری 99

درصد و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی سراسری 98

 رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی از زیرمجموعه های گروه علوم تجربی است که در سال های اخیر برای برطرف نمودن بن بست هایی که کاردان های دامپزشکی به آن دچار بودند ایجاد شده است .
مشاهده کارنامه های کنکور 99 

درصد و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی سراسری 99  »  هدف تربیت کارشناسانی است که ازعهده انجام آزمایشات بیوفیزیکی،بیوشیمیایی،هماتولوژی، آسیب شناسی،باکتری شناسی،ویروس شناسی،قارچ شناسی،انگل شناسی،سم شناسی،تجزیه مواد خوراکی(انسان و دام) و سایر آزمایشهای مشابه را در سطحی عالی تر نسبت به مقطع کاردانی زیر نظر دامپزشکان عمومی و یا متخصص در مراکزعلمی،آموزشی، پژوهشی و خدماتی در سازمانهای ذیربط برآیند.

رشته دامپزشکی در آزمون سراسری در چه مقطعی دانشجو می پذیرد؟

درصد و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی سراسری 99 »  در دانشگاه های سراسری ایران دامپزشکی در دو مقطع دکترای حرفه ای دامپزشکی (دکترای عمومی دامپزشکی) و کاردانی دامپزشکی دانشجو پذیرش می شود.

انتخاب رشته کنکور 1400

ظرفیت پذیرش دکتری عمومی دامپزشکی چقدر است؟

در سال ۹۵حدود ۷۰۰ نفر در دانشگاه های دولتی در رشته دامپزشکی پذیرفته شده اند. از این تعداد تقریبا نیمی مرد و نیم دیگر زن بوده اند.

محل کار دامپزشک چگونه است؟

درصد و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی سراسری 99 »  دامپزشک در بخش های مختلفی می تواند کار کند. برخی از آنها که در حوزه سلامت عمومی فعالیت دارند مسئول پیشگیری و کنترل بیماری های دام در مراکز دامداری و دامپروری هستند. یا این که به تایید عدم بیماری دامها در کشتارگاهها می پردازند. برخی دیگر که در صنعت شاغل هستند، مسئول آزمایش و نظارت بر تولید دارو، محصولات شیمیایی و بیولوژیکی مربوط به حیوانات هستند.

درصد و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی سراسری 99 » همچنین یک دامپزشک می تواند با موافقت مراجع دولتی نسبت به تأسیس مطب دامپزشکی، داروخانه دامپزشکی، آزمایشگاه دامپزشکی و یا مرکز واکسیناسیون دام و طیور اقدام نماید. قطعا شما تا به حال با نحوه کار یک دامپزشک در فیلم های سینمایی و تلویزیونی آشنا شده اید اما کار به همین جا ختم نمی شود و انجام وظایف دامپزشکی دارای نکات و ویژگی هایی است که ممکن است برای شما بسیار ناخوشایند و شاید هم جذاب و چالشی باشد.

درصد و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی سراسری 99 » دامپزشک معمولا با حیوانات مختلفی سر و کار دارد. کار دامپزشک در عین جذابیت، ممکن است برای برخی افراد سخت و طاقت فرسا باشد. دامپزشک با حیوانی که نمی تواند درد و بیماری خود را توضیح دهد روبروست و لذا شغلش هنر و ظرافت زیادی می طلبد. او گاهی باید ساعت های طولانی را در محل کار سپری کند.

شرح وظایف دامپزشک چه هستند؟
مشاهده کارنامه های کنکور 99 

درصد و رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی سراسری 99 » مهمترین وظایف هر دامپزشک را می توان موارد زیر دانست اما با توجه به اینکه دامپزشک در چه محل کار می کند و در چه سطحی است میزان و تنوع آن متفاوت است.

دامپزشک حیوان را بررسی کرده و بیماریش را تشخیص می‌دهد و بیماری‌های حیوانات را مانند بیماری‌های عفونی، حرکتی و تغذیه‌ای و… را درمان می‌کند.
درد ناشی از بیماری را در حیوان معالجه می‌کند.
زخم‌ها را شستشو داده و مداوا می‌کند.
شکستگی‌ها را درمان کرده و در صورت نیاز با استفاده ازتکنیک‌های جراحی، حیوان را جراحی می‌کند.
به صاحب حیوان درمورد تغذیه ونگهداری مشاوره می‌دهد.
به صاحب حیوان روش‌های پیشگیری از بیماریهای مشترک با انسان را مانند هاری، بروسلوز، مشمشه و… می‌آموزد.
برای تشخیص بیماری‌ها نمونه گرفته، به آزمایشگاه دامپزشکی ارسال و نتایج را تحلیل می‌کند.
تست ها و آزمایش‌های خاص مانند نوار قلب (ECG) ، ادار و مدفوع، سونوگرافی و… را انجام می‌دهد.
کمک به بهبود زندگی انسان و دام می‌کند.
انجام معاینات منظم برای بررسی سلامت حیوانات، آزمایش و واکسیناسیون آنها برای مقابله با بیماری ها را انجام می دهد.
برای حیوانات بیمار دارو تجویز می کند.
بررسی محل زندگی حیوانات و مشاوره دادن در خصوص راه های جلوگیری از گسترش بیماری را انجام می دهد.
مدیریت و نظارت بر پرستاران و پرسنل مراقب حیوانات را بر عهده دارد و به آنها مشاوره می دهد.
پیشگیری از بروز و شیوع بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان بر عهده دامپزشک است.

 از بین دانشگاه های مختلف دولتی، ۱۲ دانشگاه در شهرهای مختلف دانشجوی دامپزشکی پذیرش می کنند که از این میان، دانشگاههای تهران و شهید چمران اهواز با ظرفیت حدود ۱۰۰ نفر بیشترین تعداد دانشجوی دامپزشکی و دانشگاه های زابل و شهرکرد با حدود ۴۰ نفر کمترین آمار جذب دانشجو در این رشته را داشته اند.

 هدف از این رشته تربیت کارشناسانی است که به انجام آزمایشات مختلف زیر نظر دامپزشکان عمومی و متخصص می پردازند . برخی از داوطلبان کنکور تجربی 99 نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا با برنامه ریزی کنکور 99 به قبولی در این رشته دست یابند .

 برای رسیدن به این هدف ، انتخاب رشته 99 نیاز به دقت و توجه بیش تری دارد . برای داشتن یک انتخاب رشته خوب و هدفمند بهتر است رتبه و کارنامه های سال گذشته را مورد بررسی قرار دهیم . بدین منظور در ادامه حداقل دروس و آخرین رتبه لازم برای قبولی در رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در کنکور 98 را در اختیار شما قرار داده ایم .

انتخاب رشته کنکور 1400

میانگین درصدهای لازم برای قبولی در رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

” میانگین 35 درصد عمومی = قبولی در رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دانشگاه دولتی روزانه “
” میانگین 15 درصد اختصاصی = قبولی در رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دانشگاه دولتی روزانه “