021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

دانلود نمونه سوال امتحانی فیزیک دهم و یازدهم

دانلود نمونه سوال امتحانی فیزیک دهم و یازدهم

دانلود نمونه سوال امتحانی فیزیک دهم ریاضی و نمونه سوال فیزیک یازدهم ریاضی و نمونه سوال دهم فیزیک تجربی و نمونه سوال دهم فیزیک تجربی با جواب در این پست برای استفاده دانش آموزان متوسطه دوم قرار داده شده است .

دانش آموزان در نظر داشته باشند که درس های تحلیلی و فرمولی مانند فیزیک و ریاضی به شدت نیاز به حل تمرین و حل نمونه سوال امتحانی دارد اما به نسبت دانش آموران در این درس از حل سوال امتحانی فیزیک می ترسند و بیشتر به دنبال حفظ فرمول ها و روابط هستند اما توصیه ما به همه دانش آموزان این است که در کنار مطالعه و آموزش فیزیک از حتما به حل نمونه سوال امتحانی فیزیک بپردازند حل تمرینات کتاب درسی فیزیک نیز بسیار کمک خوبی به کسب نمره خوب در امتحانات فیزیک می کند علاوه بر این حل سوالات امتحانی فیزیک توسط معلم خصوصی فیزیک نیز می تواند به بالا بردن مهارت شما در امتحانات کمک بسیار خوبی داشته باشد .

روش خواندن درس فیزیک برای امتحان

باید به شما  بگویم که بر خلاف تصور بسیاری از دانش آموزان که بر این باورند که درک فیزیک تنها بر حفظ فرمول هاست سخت در اشتباهند چون  درک این درس نیازمند تمرین و حل مسائل متعدد و بی شمار است و بایستی بااستفاده از قوانینی که دبیر خود شرح میدهد در حل این مسائل استفاده کنید .

قبل از شروع ترم و یا کلاس خود سر فصل ها را مروری بکنید و پیش زمینه ای از درس را برای خود آماده کنید این کار پتانسیل یادگیری و علاقه شما را برای شرکت در کلاس فیزیک چندین برابر میکند .

هنگام مطالعه فرمول ها واحد اندازه گیری و قسمت های مهم را چندین بار بخوانید تا برای شما هنگام تدریس گنگ نباشند و درک بهتری از آنها داشته باشید .

هنگام کلاس به درس خوب گوش بسپارید و یادداشت برداری کنید و کاملا حواس خود را به درس دهید که مبادا از مبحثی باز بمانید و برای یاد گیری ادامه درس به مشکل بر بخورید .

به طور روزانه درس فیزیک را مطالعه کنید و در صورت داشتن سوال ،سوال خود را یادداشت کنید و از دبیر خود در اولین فرصت بپرسید و همان مسئله را چند بار دیگر برای خود حل کنید .

دانلود نمونه سوال امتحانی فیزیک

روش حل مسائل فیزیک

صورت مساله را با دقت بخوانید و با زبان خودتان ،برای خودتان بازگو کنید .

اگر امکانش بود برای خودتان شکل یا طرحی بکشید .

به این فکر کنید که برای حل مسئله خود به چه فرمول و طرحی نیازمند هستید و آنرا در گوشه ای برای خود یادداشت کنید .

از خودتان پرسش و پاسخ کنید .مثلا آیا این فرمول درست است ؟

یا آیا این فرمول منطقی است ؟

راه حلی را پیدا کنید که شما را زود تر به جواب برساند که بیهوده وقت خود را هدر ندهید .

هنگامی که پاسخ سوالی را نمیدانید بروید به بقیه سوال های خود پاسخ دهید و آن سوال را برای اخر بگذارید تا استرسی به خود راه ندهید .

دانلود نمونه سوال امتحان فیزیک موسسه یک شو

 

دانلود نمونه سوالات فیزیک یازدهم رشته ریاضی

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات فیزیک یازدهم رشته تجربی

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات فیزیک دهم رشته ریاضی

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات فیزیک دهم رشته تجربی

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم