021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

دانلود نمونه سوال امتحانی علوم ابتدایی و متوسطه اول

دانلود نمونه سوال امتحانی علوم ابتدایی و متوسطه اول دانش آموزان  ابتدایی و متوسطه اول برای آمادگی بیشتر و کسب نمره مطلوب در امتحانات دی و خرداد 1400 درس علوم متوسطه ، می توانند علاوه بر مطالعه و تمرین مباحث و مطالب کتاب درسی ، نمونه سوال امتحانی پایه تحصیلی خود را نیز دریافت کرده و با حل آن ها اشکلات درسی خود را برطرف سازند .

درس علوم متوسطه اول از جمله درس هایی است که دانش آموزان نسبت به مطالب و مباحث ارائه شده در آن دچار نگرانی و اضطراب می شوند و یادگیری مباحث علوم را سخت و دشوار می دانند . این مسئله به این دلیل در ذهن دانش آموزان ایجاد می شود که آن ها آشنایی کافی با نحوه حل سوالات و راه حل های گوناگون آن ها نداشته و در برخی مواقع متوجه منظور کلی سوالات علوم نمی شوند .

دانش آموزان در صورتی که با انواع نمونه سوالات درس علوم آشنا شده و با امتحان کردن راه حل های گوناگون به آن ها پاسخ دهند ، علاوه بر آشنایی با میزان سختی سوالات ، اشکالات و ضعف های آموزشی خود را نیز در درس علوم برطرف می سازند .

به همین منظور در ادامه این مقاله چند سری از سوالات علوم ویژه امتحانات خرداد و دی ماه ۱۴۰۰ و تمرینات مربوط به هریک از فصل های این درس ، به صورت رایگان برای دانلود دانش آموزان ارائه شده است .

دانلود نمونه سوالات امتحان علوم تجربی

با دانلود نمونه سوالات علوم از یک شو ، خود را برای امتحانات نوبت اول آماده کنید. این پکیج شامل نمونه سوالات امتحانی نیمسال اول و نیمسال دوم علوم  است که به صورت اختصاصی برای دانش آموزان طراحی شده است. موسسه یک شو این نمونه سوالات را از مدارس برتر و دبیران قوی تهیه کرده است. برای دانلود نمونه سوال نوبت اول و دوم علوم همراه با جواب تشریحی از لینک های زیر اقدام نمایید .

روش مطالعه درس علوم تجربی

برای یادگیری دقیق و مفهومی این درس نیاز به مهارت‌های یادگیری دارید. مهارت یادگیری یعنی موضوع درس ابتدا به صورت سطحی (روخوانی) بعد به صورت مفهومی (درک مطلب) مطالعه شود که روش‌های زیر را می‌طلبد:

مطالعه‌ی درس علوم باید همراه با تصویرسازی ذهنی باشد (یعنی هنگام مطالعه، مطلب را در ذهن خود بیاورید و برای هر مطلب تصویر مربوط به خودش را بسازید).

بعد از مطالعه ابزاری که برای یادگیری نیاز هستند (مانند ابزار اندازه‌گیری و میکروسکوپ و…) را فراهم کنید.

مطالعه‌ی این درس توام با مشاهده‌ی دقیق و هدف‌دار باشد تا موضوع درس کامل درک شود (مثل مشاهده‌ی فسیل یا برگ درخت زیر میکروسکوپ و…)

آزمایش انجام دهید (بعضی از مبحث‌های این درس نیاز به انجام آزمایش دارد).

بعد از مطالعه‌ی هر مبحث درسی از کتاب علوم نیاز است به طور جداگانه فلش‌کارت تهیه شود. این فلش‌کارت‌ها باید حاوی نکات مهم به همراه شکل یا نقاشی از موضوع مورد نظر باشد (مثلاً برای یادگیری هر یک از اعضای بدن بهتر است آن را روی کاغذ نقاشی کرده و نکات مهم و وظایف عضو مورد نظر را در کنار نقاشی بنویسید).

درس علوم بر خلاف سایر درس‌ها مجموعه‌ی دانستنی‌هایی است که از راه مطالعه، مشاهده، تحقیق، آزمایش و تجربه به دست می‌آید؛ بنابراین دانش‌آموز نیاز است که برای یادگیری بهتر از کتاب‌های علمی گوناگون استفاده کند.

دانلود نمونه سوال امتحانی علوم موسسه یک شو

دانلود نمونه سوالات علوم نهم

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات علوم هشتم

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات علوم هفتم

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات علوم ششم ابتدایی

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات علوم پنجم ابتدایی

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات علوم چهارم ابتدایی

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات علوم سوم ابتدایی

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات علوم دوم ابتدایی

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم