021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

دانلود نمونه سوال امتحانی زیست دهم و یازدهم

دانلود نمونه سوال امتحانی زیست دهم و یازدهم

دانلود نمونه سوال امتحانی زیست دهم تجربی و نمونه سوال زیست یازدهم تجربی با جواب در این پست برای استفاده دانش آموزان متوسطه دوم قرار داده شده است .

درس زیست و سوالات امتحانی زیست از دو بخش اساسی تشکیل شده است بخش اول مفاهیم زیست می باشد مفاهیم زیست نیاز به تحلیل و آموزش مناسب دارد و دیگری حفظیات درس زیست که نیاز به مطالعه مستمر و تحلیل مفاهیم گفته شده در کتاب درسی دارد . یادگیری درس زیست نیاز شدید به حل نمونه سوال امتحانی دارد برای همین منظور در سایت یک شو دانلود نمونه سوال امتحانی زیست از بهترین منابع برای شما عزیزان قرار داده است که می توانید با دانلود نمونه سوال امتحانی زیست و حل سوالات زیست به راحتی به تسلط خوبی در امتحان زیست دست پیدا کنید . حواستان باشد که خلاصه نویسی کمک شایانی به شما برای جمعبندی زیست می کند .

آشنایی با نمونه سوال مختلف سالای گذشته درس زیست شناسی  می تونه عملکرد دانش آموزا رو برای امتحانات نوبت اول ( دی ماه ) و نوبت دوم ( خرداد ماه ) افزایش بده و دانش آموزا رو با روند سوالای امتحانی درس زیست شناسی آشنا کنه .

از اونجایی که حل کردن سوالای امتحانی درس زیست شناسی باعث میشه دانش آموزا قبل از حضور تو جلسه امتحان نقاط ضعف و قوت خودشون رو بشناسن و روش کار کنن به خاطر همین تو ادامه این مقاله لینک دانلود نمونه سوال های درس زیست شناسی نوبت اول ( دی ماه ) و نوبت دوم ( خرداد ماه ) برای مدارس مختلف رو به همراه جواب قرار دادیم تا به راحتی بتونین اون رو دانلود کنین و بهش دسترسی داشته باشین .

شیوه اصولی مطالعه زیست شناسی برای ایام امتحانات 

بسیاری از دانش آموزان با نزدیک شدن به دوره امتحانات، دچار استرس می گردند. راه مقابله با این استرس آماده شدن و یادگیری نحوه صحیح مطالعه هر درس می باشد. زیست شناسی یکی از این دروس است که برای دستیابی به نتیجه مطلوب در آن باید از شیوه های مناسب مطالعاتی بهره گرفت. در این بخش به ارائه نکاتی راه گشا که برای یادگیری درس زیست شناسی جهت موفقیت در امتحانات بسیار کمک کننده باشد، می پردازیم:

داشتن برنامه و توجه به مدیریت زمان

یکی از عواملی که شانس موفقیت در درس زیست شناسی را بالا می برد، داشتن برنامه مطالعاتی و زمان بندی برای مطالعه هر بخش می باشد. مهارت مدیریت زمان می تواند از هدر رفتن زمان و پرداختن بیش از حد به بخش هایی که به نسبت دارای اهمیت کمتری می باشند، جلوگیری شود. البته ن گفته نمایند که کل بخش های کتاب درسی حتی مباحثی که به ظاهر بی اهمیت هستند می بایست مورد مطالعه قرار بگیرند. برنامه ریزی روزانه برای این که بدانید در چه زمان هایی درس بخوانید، بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین از به تعویق انداختن مطالعه و واگذاری آن به شب امتحان خود داری کنید، زیرا نتیجه ای جز خستگی و فراموشی را در پی نخواهد داشت.

مطالعه مداوم کتاب درسی و خلاصه نویسی ها

شما باید یک برنامه برای مطالعه روزانه این درس داشته باشید، زیرا پرداختن به ابعاد مختلف و حجم بالای مطالب زیست شناسی در زمان کوتاه امکان پذیر نخواهد بود. سعی کنید در هنگام مطالعه کتاب درسی، در گام اول از روش تند خوانی استفاده نمایید، یعنی یک بار به صورت کلی و اجمالی آن را بخوانید و در مرحله دوم به صورت دقیق کل کتاب را مطالعه کرده و زیر نکات مهم و کلیدی خط بکشید. سپس از خلاصه مباحثی که خوانده اید، حاشیه نویسی کنید. در نهایتT به مرور یادداشت ها و خلاصه نویسی هایی که به هنگام تدریس معلمتان تهیه کرده اید اقدام نمایید.

استفاده از کتاب های کمک آموزشی

استفاده از کتاب ها و منابع کمک آموزشی معتبر و استاندارد جهت تکمیل مطالعه و تثبیت دروس بسیار مفید خواهد بود. توصیه می شود منابعی انتخاب شوند که دارای نمودارها، تصاویر و اشکال مرتبط باشند تا در تجسم مفاهیم و درک بهتر آن ها کمک نمایند. فلش کارت ها ابزار مناسبی جهت مرور در زمان ها و اوقات فراغت دانش آموزان می باشند. این کارت ها را می توانید خودتان بسازید یا تهیه فرمایید. دانش آموزان باید بتوانند بین تصاویر و مفاهیمی که مطالعه کرده اند، ارتباط برقرار کنند، چرا که بخشی از سوالات مطرح شده در امتحان مربوط به تصاویر کتاب می باشند.

مفهومی و ترکیبی خواندن

یکی از مهمترین مسائل در مطالعه درس زیست شناسی، توجه به این نکته است که این درس نباید حفظی تلقی شود. بلکه باید آن را به طور کامل درک کرد. یادگیری بهتر زیست شناسی مستلزم ترکیب هر بخش با موضوع دیگر می باشد. چرا که کلیه مباحث کتاب درسی زنجیروار به یکدیگر مرتبط هستند. بر همین اساس در صورتی که دانش آموزان هر مبحث را به طور تک بعدی مطالعه کنند نتیجه خوبی در پاسخ به سوالات امتحان کسب نخواهند کرد.

جمع بندی مطالب درسی

اختصاص زمانی به جمع بندی مباحث خوانده شده و مرور خلاصه درس های تهیه شده در طول ترم، کلیدی ترین اصل موفقیت در امتحانات زیست شناسی و به خصوص امتحان نهایی می باشد. در این مرحله مطالب درسی می بایست از نظر نیاز به مرور یا بازخوانی دسته بندی شوند. اگر دانش آموزان این نکته را فراموش کنند و برنامه ای برای جمع بندی نداشته باشند، ممکن است در ایام امتحانات با مشکل کمبود وقت مواجه شوند. در این صورت ممکن است نتوانند با استرس ناشی از محدودیت زمان مقابله نمایند و به دلیل عدم تمرکز حواس و پرش ذهن، موفق به مطالعه با دقت در روزهای پایانی نشوند.

آزمون آزمایشی

شبیه سازی جلسه امتحان و پاسخ به تعداد معینی از سوالات در یک زمان مشخص در افزایش آمادگی دانش آموزان برای حضور موفق در جلسه امتحان موثر می باشد. این سوالات را خود دانش آموزان می توانند طرح نمایند یا از آزمون های آنلاین و آماده استفاده کنند.

 

دانلود نمونه سوال امتحانی زیست موسسه یک شو

 

دانلود نمونه سوالات زیست یازدهم

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

    دانلود نمونه سوالات زیست دهم

    سوالات نیم سال اول 

    سوالات نیم سال دوم