021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه یازدهم انسانی

دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه یازدهم انسانی

دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه یازدهم انسانی / دانش آموزان رشته انسانی پایه یازدهم در دبیرستان می توانند برای آمادگی بیشتر برای امتحانات نیمسال اول (دی ماه 1400) و امتحانات نیمسال دوم (خرداد1400) می توانند نمونه سوالات امتحانی پایه یازدهم انسانی را از سایت یک شو دانلود کنند .

در این مقاله لینک دانلود نمونه سوال امتحانی از دروس عمومی شامل درس ادبیات یازدهم ، عربی یازدهم ، دین و رندگی یازدهم و زبان یازدهم و دروس اختصاصی شامل نمونه سوالات امتحان فلسفه یازدهم ، نمونه سوالات امتحان منطق یازدهم ، نمونه سوالات امتحان روانشناسی یازدهم ، نمونه سوالات امتحان جامعه شناسی یازدهم ، نمونه سوالات امتحان تاریخ یازدهم ، نمونه سوالات امتحان جغرافیا یازدهم ، نمونه سوالات امتحان علوم فنون یازدهم ، نمونه سوالات امتحان عربی اختصاصی یازدهم قرار داده شده است.

دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه یازدهم انسانی / اولین جنبه آموزش یادگیری صحیح در کلاس درس و در مرحله بعدی مطالعه مستمر و پایدار ، خلاصه نویسی و مرور می باشد که حل نمونه سوال امتحانی می تواند کمک بسیار خوبی در راستای تثبیت آموزش و آمادگی در امتحانات باشد به همین منظور در این مقاله به صورت رایگان امکان دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه یازدهم انسانی از طرف سایت یک شو برای شما عزیزان فراهم شده است.

موفقیت در امتحانات پایه یازدهم انسانی

یکی از سه رشته نظری در مقطع دبیرستان، رشته انسانی است. رشته ای که از قدیم باب بوده است که دانش آموزان با سطح درسی پایین، به این رشته بروند و دانش آموزان بهتر به رشته های ریاضی و تجربی. این در حالیست که فارغ التحصیلان این رشته شانس حضور و درس خواندن در رشته های مهمی مانند حقوق، مدیریت، روانشناسی، جامعه شناسی، باستان شناسی و بسیاری از رشته های دیگر را دارند.

در اینکه جایگاه علوم انسانی در کشور ما جایگاه درستی نیست، هیچ شکی وجود ندارد. اما این دلیل نمی شود که اهمیت رشته های این زمینه علمی را نادیده بگیریم. فی الواقع کسی که قرار است برای امر مهم و خطیر وکالت آماده شود، قرار است در سنین 15 تا 17 سال در رشته انسانی درس بخواند، یا همینطور شغل قضاوت یا مشاوره یا بسیاری از مشاغل منشعب از رشته نامبرده شده.

خب سوال اینجاست که اگر قرار است دانش آموز این رشته به خوبی درس بخواند، باید چطور عمل کند. در این مقاله به بررسی کلی دروس این رشته و روش مطالعه آنها و در مقاله بعدی به تفکیک زیر گروه های این رشته و مسائل مرتبط به آن می پردازیم.

همیشه عنوان می شده است که درس های رشته انسانی درس هایی حفظی است و البته این حرف زیاد هم بیراه نیست. بسیاری از درس های این رشته حالت حفظی دارند، اما این امر صد در صد صادق نیست. پس یک دانش آموز رشته انسانی برای موفقیت در کنکور یا آزمون های پایان ترم نمی تواند مدام کتاب ها را حفظ کند و به امید قبولی در این رشته باشد.

اجازه بدهید با تقسیم بندی دروس بهتر و با جزییات دقیق تر بحث را پیش ببریم.

دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه یازدهم انسانی

درس های صرفا حفظی رشته انسانی

درس هایی مثل تاریخ، جغرافیا، جامعه شناسی،تاریخ ادبیات و فلسفه درس های حفظی در این رشته هستند. کتب این دروس مملو از نکات ریز و درشت است که صرفا نیاز به حفظ کردن دارد. مطالب مفهومی در این دروس زیاد نیست،‌ البته در برخی موارد تطبیق مطالب میتواند باعث پیچیده شدن بحث بشود که با کمی مطالعه عمیق تر مباحث این مشکل هم حل می شود.

توصیه ما به دانش آموزان این است که تمام تلاششان را برای حفظ بهتر مطالب این دروس بکنند. حفظ مطالب شاید به ظاهر مشکل باشد، اما خوردن قورباغه در اول صبح است. شما یک کار سخت را انجام خواهید داد، اما برای حل سوالات تستی یا حتی تشریحی، مشکل حل مساله را نخواهید داشت.

برای مطالعه مباحث حفظی می بایست چند بار نکات را مطالعه کرد تا مطالب از حافظه کوتاه مدت دانش آموز به حافظه بلند مدت منتقل شود. با توجه حجم بالای اکثر کتاب های رشته انسانی، مطالعه چند باره آن ها امری مشکل است. پس توصیه موکد ما به دانش آموزان انسانی، نت برداری مباحث است.

در نخستین دفعه ای که این دروس را مطالعه می کنید، نکات مهم را در یه دفترچه به طور منظم یادداشت کنید. پس از مطالعه هر مبحث، تست های آن را نیز بزنید. حتما تست های مهم تر و سخت تر را از تست های آسان و غیر مهم با یک علامت تفکیک کنید.

در دور دوم تلاش کنید نکات یادداشت شده را بررسی کنید. سعی کنید در دروسی مانند تاریخ، حوادث و رویدادها را به صورت زنجیره وار برای خودتان ترسیم کنید. در درس هایی مثل تاریخ ادبیات از کتاب های کارتونی موجود در بازار استفاده کنید. پس در دور دوم، ضمن مطالعه مجدد مباحث با توجه بیشتر به نکات، آن ها را ویرایش و بازهم نکات مهم تر را مشخص کرده و سعی کنید با روش نموداری یا دسته بندی یا هر روش دیگری، برای حفظ مطالب نشانه گذاری کنید. ضمنا تست ها را مجددا مطالعه و تست های مهمی را که مشخص کرده اید، دقیق تر بخوانید.

در دور سوم دیگر توجهتان را بر روی نکات و تست هایی که یادداشت کرده اید بگذارید. از این پس دفترچه یادداشتتان تمام داشته شما خواهد بود. مطالعه این دفرچه به حدی برای شما راحت خواهد شد که در روزهای اخر در کمتر از یک روز خواهید توانست تمام درس تاریخ را با آن حجم وحشتناک در یک روز دوره کنید.

دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه یازدهم انسانی

دانلود تمومه سوال امتحانی پایه یازدهم انسانی موسسه یک شو

درس های حفظی مفهومی رشته انسانی

درس هایی مثل منطق،‌ روانشناسی، زبان فارسی، آرایه های ادبی و اقتصاد از همین گروه دروس هستند. البته درصد مطالب حفظی و مفهومی در این کتب متفاوت است. درس منطق با وجود حجم کم، از مفهومی و استدلالی ترین دروس رشته انسانی است، این درس برای دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق را دارند اهمیت به سزایی دارد. اما در این درس هم نکات حفظی وجود دارد که دانش آموزان نباید از آن غافل شوند.

برای مطالعه این دروس تست ها و نمونه سوال ها نقش بسزایی دارند.کتاب های تست در این دروس مباحث جدیدی را برای شما مشخص می کنند و باعث می شوند که خودتان را آزمایش کنید تا مطالب را بهتر بیاموزید.

فرمول ها را حتما یادداشت کنید. نکات را هم که مسلما می بایست یادداشت کرد. نمونه سوالات مرتبط با هر بحث مفهومی را در ذیل آن بنویسید تا برای دوره مطالب به مشکل نخورید.

بازهم تاکید می شود که برای این دروس بیشتر تست بزنید.

دانلود نمونه سوالات امتحانی ادبیات یازدهم

برای دانلود نمونه سوالات امتحانی ادبیات یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته ریاضی ، رشته تجربی و رشته انسانی روی لینک زیر کلیک نمایید.

نمونه سوال ادبیات یازدهم

 دانلود نمونه سوالات امتحانی عربی یازدهم

برای دانلود نمونه سوالات امتحانی عربی یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته ریاضی ، رشته تجربی و رشته انسانی روی لینک زیر کلیک نمایید.

نمونه سوال عربی یازدهم

دانلود نمونه سوالات امتحانی دین و زندگی یازدهم

برای دانلود نمونه سوالات امتحانی دین و زندگی یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته ریاضی ، رشته تجربی و رشته انسانی روی لینک زیر کلیک نمایید.

نمونه سوال دین و زندگی یازدهم

دانلود نمونه سوالات امتحانی زبان یازدهم

برای دانلود نمونه سوالات امتحانی زبان یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته ریاضی ، رشته تجربی و رشته انسانی روی لینک زیر کلیک نمایید.

نمونه سوال زبان یازدهم

 

دانلود نمونه سوالات امتحانی جغرافیا یازدهم

برای دانلود نمونه سوالات امتحانی جغرافیا یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته انسانی روی لینک های زیر کلیک نمایید.

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات امتحانی تاریخ یازدهم

برای دانلود نمونه سوالات امتحانی تاریخ یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته انسانی روی لینک های زیر کلیک نمایید.

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

دانلود نمونه سوالات امتحانی ریاضی و آمار یازدهم

برای دانلود نمونه سوالات امتحانی ریاضی و آمار یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته انسانی روی لینک های زیر کلیک نمایید.

سوالات نیم سال اول 

سوالات نیم سال دوم 

  دانلود نمونه سوالات امتحانی علوم و فنون ادبی یازدهم

  برای دانلود نمونه سوالات امتحانی علوم و فنون ادبی یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته انسانی روی لینک های زیر کلیک نمایید.

  سوالات نیم سال اول 

  سوالات نیم سال دوم 

  دانلود نمونه سوالات امتحانی جامعه شناسی یازدهم

  برای دانلود نمونه سوالات امتحانی جامعه شناسی یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته انسانی روی لینک های زیر کلیک نمایید.

  سوالات نیم سال اول 

  سوالات نیم سال دوم 

  دانلود نمونه سوالات امتحانی فلسفه یازدهم

  برای دانلود نمونه سوالات امتحانی فلسفه یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته انسانی روی لینک های زیر کلیک نمایید.

  سوالات نیم سال اول 

  سوالات نیم سال دوم 

  دانلود نمونه سوالات امتحانی روان شناسی یازدهم

  برای دانلود نمونه سوالات امتحانی روان شناسی یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته انسانی روی لینک های زیر کلیک نمایید.

  سوالات نیم سال اول 

  سوالات نیم سال دوم 

  دانلود نمونه سوالات امتحانی عربی اختصاصی یازدهم

  برای دانلود نمونه سوالات امتحانی عربی اختصاصی یازدهم به همراه پاسخ تشریحی رشته رشته انسانی روی لینک های زیر کلیک نمایید.

  سوالات نیم سال اول 

  سوالات نیم سال دوم