021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه سوم ابتدایی + پاسخ تشریحی

دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه سوم ابتدایی / نمونه سوالات امتحانی پایه سوم ابتدایی به دانش آموزان و علی الخصوص اولیای دانش آموزان کمک شایانی جهت تمرین بیشتر و تثبیت اطلاعات می کند یکی از مهم ترین جنبه های آموزش تمرین و تکرار می باشد و قطعا دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه سوم ابتدایی به شما برای این مساله کمک خوبی خواهد کرد .

دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه سوم ابتدایی / در این مقاله تمامی نمونه سوالات امتحانی ویژه نیمسال اول دی ماه و نیم سال سوم خردادماه درس های پایه سوم ابتدایی شامل نمونه سوال امتحانی فارسی سوم ، نمونه سوال امتحانی هدیه آسمانی سوم ، نمونه سوال امتحانی علوم تجربی سوم ، نمونه سوال امتحانی ریاضی سوم برای آمادگی در امتحانات قرار داده شده است .

دانلود نمونه سوالات امتحانی پایه سوم ابتدایی / همیشه تاکید کرده ایم برای موفقیت تحصیلی در همه دوران تحصیلی چه ابتدایی چه متوسطه اول و چه دبیرستان و کنکور تمرین و تکرار مهم ترین بخش موفقیت می باشد و علی الخصوص مقطع ابتدایی لازمه آن کار کردن با دانش آموز در منزل می باشد و اولیا می نوانند به جای هزینه برای معلم خصوصی سوم دبستان نمونه سوالات امتحانی پایه سوم ابتدایی را دانلود کرده و با فرزندان خود در منزل کار کنید.

نحوه مطالعه کتاب ها و برنامه ریزی درسی پایه سوم ابتدایی

برنامه ریزی درسی و روش صحیح مطالعه دروس سوم، نقش بسیار پر رنگی در پیشرفت تحصیلی دانش آموز ایفا کرده و می تواند موفقیت در امتحانات و مقاطع تحصیلی بالاتر را تضمین نماید . بنابراین در ادامه سعی کرده ایم به نکات مهم درباره مطالعه کتاب های درسی کلاس سوم ابتدایی بپردازیم.

 

فواصل زمانی کوتاه اما پیوسته

 خواندن کتاب های درسی سوم ابتدایی می بایست به صورت پیوسته اما در فواصل زمانی کوتاه باشد چرا که مطالعه دروس به صورت متوالی و بدون استراحت بسیار خسته کننده خواهد بود . بنابراین سعی کنید در فواصل زمانی کوتاه ( حتی 10 دقیقه ) اما به صورت پیوسته درس بخوانید.

پیشنهاد می شود برای ایجاد تنوع در روند یادگیری خود و آشنایی با روش های حل سوالات مختلف دروس پایه سوم، نمونه سوالات پایه سوم مراجعه کرده و به مطالعه آن بپردازید.

 

استراحت فراموش نشود

 ذهن انسان پس از کار و مطالعه طولانی در بازه های زمانی طولانی مدت و بدون استراحت ، تحت فشار قرار گرفته و دچار استرس می شود . تحقیقات ثابت کرده که در حالت استرس مغز اطلاعات جدید را جذب نکرده و این اطلاعات جدید معمولا به راحتی فراموش می شوند . پس بهتر است به منظور بالا بردن کارایی و یادگیری زمان هایی را برای استراحت در نظر گرفته و درس کلاس سوم را برای مدت کوتاهی هم که شده به کل کنار بگذارید .

 

 اهمیت وضعیت جسمانی و سلامت

 ذهن انسان در حالت آرامش قدرت یادگیری بسیار بالاتری دارد و در حالت هایی مانند خستگی ، عصبانیت و احساسات منفی دیگر ، حواس پرت و شتاب زده عمل می کند . بنابراین هر وقت که در وضعیت روحی یا جسمانی مناسبی نبوده و یا ذهنتان درگیر افکار دیگری است ، سمت یادگیری مباحث جدید پایه سوم ابتدایی نروید .

 

 مرور درس ها در همان روز یادگیری

نکات مهم درس کلاس سوم را که یاد گرفته اید در همان روز مرور کنید و نگذارید . مدتی از زمان یادگیری شما بگذرد چرا که خیلی از مباحثی که یاد گرفته اید در حافظه کوتاه مدت شما بوده و با مرور نکردن در همان روز ، به کل از یادتان خواهد رفت . بنابراین با مرور هر درس بلافاصله پس از یادگیری ، نکات مهم هر درس را در حافظه بلند مدت خود ثبت خواهید کرد .

فراهم کردن محلی مخصوص مطالعه که از آرامش ، سکوت و نور کافی برخوردار باشد ، برای بالا بردن قدرت یادگیری بسیار ضروری است . هم چنین قبل از شروع به مطالعه دروس کلاس سوم تمام وسایلی را که برای درس خواندن نیاز دارید اعم از کتاب ، دفتر ، ماژیک هایلایت ، جزوات درسی و غیره را در دسترس خود قرار دهید.

دانلود نمونه سوال امتحانی پایه سوم ابتدایی موسسه یک شو

دانلود نمونه سوالات امتحانی فارسی سوم ابتدایی

برای دانلود نمونه سوالات امتحانی ادبیات سوم ابتدایی به همراه پاسخ تشریحی روی لینک زیر کلیک نمایید.

نمونه سوال فارسی سوم ابتدایی

دانلود نمونه سوالات امتحانی پیام های آسمان سوم ابتدایی

برای دانلود نمونه سوالات امتحانی پیام های آسمان سوم ابتدایی به همراه پاسخ تشریحی  روی لینک زیر کلیک نمایید.

نمونه سوال پیام های آسمان سوم ابتدایی

دانلود نمونه سوالات امتحانی علوم تجربی سوم ابتدایی

برای دانلود نمونه سوالات امتحانی علوم تجربی سوم ابتدایی به همراه پاسخ تشریحی روی لینک زیر کلیک نمایید.

نمونه سوال علوم تجربی سوم ابتدایی

دانلود نمونه سوالات امتحانی ریاضی سوم ابتدایی

برای دانلود نمونه سوالات امتحانی ریاضی سوم ابتدایی به همراه پاسخ تشریحی رشته روی لینک زیر کلیک نمایید.

نمونه سوال ریاضی سوم ابتدایی