حداقل رتبه لازم برای قبولی دندانپزشکی ۹۹ منطقه ۲ ( ۱۰۰ کارنامه قبولی کنکور ۹۸ )

رتبه لازم برای قبولی دندانپزشکی۹۹ : در سال های آینده کار دندانپزشکان جوان و تازه وارد در شهرهای بزرگ برای یافتن کار و تاسیس مطب شخصی سخت خواهد شد چرا که در چند سال اخیر تعداد دانشکده های دندانپزشکی چند برابر شده و علاوه بر آن بسیاری از افراد با اتمام تحصیل خود در کشورهای خارجی با در دست داشتن مدرک دکتری به کشور باز میگردند.

 

رتبه لازم برای قبولی دندانپزشکی ۹۹  »   طبق گزارش انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران بیکاری در رشته دندانپزشکی ۳۰ درصد است، یعنی از هر ۱۰ نفری که مدرک دکتری رشته دندانپزشکی دارند، ۳ نفر از آنها بیکار می باشند.

رتبه لازم برای قبولی دندانپزشکی ۹۹  »  مطمئنا با پیشرفت بهداشت دهان و دندان، فرصت های شغلی یک دندانپزشک عمومی کاهش پیدا کرده است و البته افزایش تعداد دندانپزشکان جوان بیکار تنها مشکل ایران نیست چون طبق بررسی ها و پیش بینی های جوامع علمی خارج از کشور، در سال ۲۰۳۰ میلادی بهداشت دهان و دندان مردم به اندازه ای خوب خواهد بود که دندانپزشکی عمومی به بخشی از پزشکی عمومی برخواهد گشت و رشته دندانپزشکی تنها جنبه تخصصی پیدا می کند.
مسائلی دیگری که در درآمد و بازار کار یک دندانپزشک وجود دارد توانایی انجام ماهرانه کار و توانمندی در انجام کارهای ظریف دندان و همچنین برقراری ارتباط خوب با بیمار است، درواقع این موارد با درآمد دندانپزشکان رابطه مستقیم دارد!رتبه لازم برای قبولی دندانپزشکی ۹۹ /

 

آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی ۹۸ در دانشگاه آزاد و دولتی؟
انتخاب رشته دندانپزشکی در کنکور سراسری ۹۹ ؟
تراز نمره قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۹۸؟
بازار کار رشته دندانپزشکی ؟
شرایط پذیرش و انتخاب رشته دندانپزشکی در کنکور ۹۹ ؟

  همچنین جهت دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی و صحبت مستقیم با دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته ی دندانپزشکی می توانید از طریق شماره زیر تماس بگیرید.

انتخاب رشته کنکور 1400

دانشگاه های دولتی روزانه پذیرنده رشته دندانپزشکی در کنکور سراسری ۹۹ – ۹۸

رتبه لازم برای قبولی دندانپزشکی ۹۹  » رشته دندانپزشکی از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی روزانه ، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان صورت می گیرد . دانشگاه های سراسری معروف که در دوره روزانه در رشته دندانپزشکی پذیرش دانشجو دارند شامل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی , علوم پزشکی تهران , علوم پزشکی ایران , علوم پزشکی اصفهان , علوم پزشکی تبریز , علوم پزشکی شیراز , علوم پزشکی البرز – کرج , علوم پزشکی اردبیل و … می باشند .

به کلیه داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در انتخاب رشته تجربی هستند توصیه می شود که دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ را مطالعه نمایند تا لیست رشته ها و دانشگاه هایی که در انتخاب رشته ۹۹  دانشگاه های سراسری پذیرش دارند را مشاهده کنند .

این درصد ها و تراز ها تخمینی می باشند، چرا که با کاهش یا افزایش ظرفیت های قبولی ممکن است این پیشبینی دچار تغییر شود. ولی می توانیم این نوید را به شما بدهیم که اگر درصدها و رتبه شما بهتر از جداول زیر باشد شانس زیادی برای قبولی در رشته ی دندانپزشکی سراسری ۹۹  داشته باشید.

 

کارنامه و درصد آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه دولتی روزانه کنکور ۹۹ – ۹۸ در سهمیه منطقه ۱

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته دندانپزشکی دانشگاه دولتی روزانه کنکور ۹۹ – ۹۸  در منطقه ۱
ادبیات فارسی ۷۰ ۸۰ ۷۰ ۸۰ ۶۰
عربی ۶۰ ۶۰ ۶۰ ۶۰ ۷۰
دین و زندگی ۴۰ ۸۰ ۷۰ ۶۰ ۸۰
زبان انگلیسی ۵۰ ۶۰ ۴۰ ۷۰ ۶۰
زمین شناسی  ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۱۰
ریاضی ۳۰ ۷۰ ۴۰ ۶۰ ۷۰
زیست شناسی ۴۰ ۶۰ ۶۰ ۷۰ ۷۰
فیزیک  ۳۰ ۴۰ ۶۰ ۴۰ ۴۰
شیمی ۴۰ ۵۰ ۷۰ ۶۰ ۵۰
رتبه در منطقه ۱ ۵۹۸۴ ۱۳۳۱ ۱۲۳۰ ۱۲۱۱ ۱۲۰۷
رتبه کشوری ۲۳۸۷۰ ۴۴۷۳ ۴۱۲۷ ۴۰۶۴ ۴۰۴۷
شهر محل سکونت  شیراز شیراز مشهد تبریز تهران
رشته محل قبولی ( روزانه ) دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی شیراز  دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس  دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور-اهواز  دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور-اهواز 

کارنامه و درصد آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه دولتی روزانه کنکور ۹۹ – ۹۸ در سهمیه منطقه ۲

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته دندانپزشکی دانشگاه دولتی روزانه کنکور ۹۹ – ۹۸  در منطقه ۲
ادبیات فارسی ۵۰ ۷۰ * ۴۰ ۵۰
عربی ۴۰ ۷۰ * ۸۰ ۶۰
دین و زندگی ۶۰ ۵۰ * ۷۰ ۶۰
زبان انگلیسی ۳۰ ۱۰ * ۵۰ ۵۰
زمین شناسی  ۱۰ ۱۰ * ۱۰ ۱۰
ریاضی ۵۰ ۸۰ * ۶۰ ۴۰
زیست شناسی ۵۰ ۵۰ * ۷۰ ۸۰
فیزیک  ۴۰ ۷۰ * ۴۰ ۴۰
شیمی ۴۰ ۶۰ * ۶۰ ۵۰
رتبه در منطقه ۲ ۷۷۷۵ ۲۲۷۳ ۲۰۶۴ ۱۹۴۹ ۱۹۲۷
رتبه کشوری ۱۹۱۰۴ ۵۳۷۳ ۴۸۵۷ ۴۶۰۴ ۴۵۵۹
شهر محل سکونت  زاهدان اهواز داراب تهران اهواز
رشته محل قبولی ( روزانه ) دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی مشهد  دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی ایلام  دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی لرستان -خرم اباد  دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی ایلام

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته دندانپزشکی دانشگاه دولتی روزانه کنکور ۹۹ – ۹۸ در منطقه ۳

ادبیات فارسی ۶۰ ۷۰ ۵۰ ۴۰ ۷۰
عربی ۸۰ ۹۰ ۶۰ ۶۰ ۷۰
دین و زندگی ۷۰ ۶۰ ۶۰ ۶۰ ۶۰
زبان انگلیسی ۲۰ ۳۰ ۳۰ ۲۰ ۳۰
زمین شناسی  ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۱۰
ریاضی ۷۰ ۴۰ ۶۰ ۸۰ ۶۰
زیست شناسی ۵۰ ۷۰ ۷۰ ۶۰ ۷۰
فیزیک  ۴۰ ۳۰ ۲۰ ۵۰ ۵۰
شیمی ۶۰ ۶۰ ۶۰ ۶۰ ۵۰
رتبه در منطقه ۳ ۱۰۲۱ ۹۲۲ ۹۰۹ ۸۸۳ ۸۶۶
رتبه کشوری ۶۶۴۵ ۶۱۷۹ ۶۰۹۷ ۵۹۵۰ ۵۸۶۳
شهر محل سکونت  بندرامام خمینی گرگان اسلام‌شهر تاکستان رضوانشهر
رشته محل قبولی ( روزانه ) دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی لرستان -خرم اباد  دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی گلستان -گرگان  دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی اراک  دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی زنجان دندانپزشکی|دانشگاه علوم پزشکی گلستان -گرگان 

نکات مثبت رشته دندانپزشکی

نداشتن شیفت های طاقت فرسای شبانه و اجباری

گرفتن ساده تر مدرک دکتری و دوران تحصیلی راحت تر نسبت به پزشکی و داروسازی

درآمد خوب حتی با داشتن مدرک دکتری عمومی بدون تخصص
نکات منفی رشته دندانپزشکی

دردهای عضلانی و مفصلی ( به دلیل حالت‌های بدنی ثابت طولانی‌ مدت، انجام حرکات تکراری، قرار گرفتن در یک وضعیت نامناسب به مدت طولانی )

خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی و واگیردار ( با رعایت اصول ایمنی مانند استفاده از ماسک، عینک محافظ و دستکش قابل پیشگیری است )

آلودگی به خون آلوده ( این یکی از خطراتی است که همیشه متوجه دندانپزشکان است )

کمتر شدن فرصت های شغلی در شهرهای بزرگ ( در مناطق محروم نیاز مبرم به دندانپزشکان احساس می شود )

انتخاب رشته کنکور 1400

مشاوره تحصیلی یک شو

مرکز مشاوره تحصیلی یک شو  می تواند پاسخگوی همه ی سوالات شما در رابطه با پذیرش دندانپزشکی۹۹ , آخرین قبولی دندانپزشکی روزانه۹۸, آخرین رتبه ی قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد, دفترچه ی انتخاب رشته ی۹۹ , انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد۹۹  باشد و با شماره گیری ۲۲۶۰۱۰۶۰ با تلفن ثابت و بدون پیش شماره و از مشاورین با تجربه و متخصص یک شو کسب اطلاع نمایید.

 

برنامه ریزی کنکور برای قبولی رشته دندانپزشکی دانشگاه دولتی ۹۹

با وجود صحت اطلاعاتی که در جداول آمده است اما داوطلبان نمی‌توانند فقط با اتکا بر این اطلاعات تصمیم‌گیری کنند زیرا این اطلاعات مربوط به سال ۹۸ است و فقط می‌تواند یک دید کلی در مورد رشته به فرد بدهد و اگر هرگونه تغییر در ظرفیت پذیرش برای هر کد رشته محل وجود بیاید ممکن است تغییراتی در روند گفته شده داشته باشد. ولی به طور کلی داوطلبان با آگاهی از درصد های خود می‌توانند یک دیدی برای انتخاب رشته پیدا کنند تا بتوانند بهتر تصمیم گیری کنند. البته شرایطی مثل سهمیه و موارد دیگر می تواند در پذیرش دانشجو ها تاثیر گذار باشد

کارشناسان مرکز “ یک شو ” آماده اند همه روزه از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی ، پاسخگوی سوالات و ابهامات شما پیرامون برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۰، تاثیر سهمیه مناطق و سهمیه ایثارگران ، تاثیر سهمیه ۵ درصدی ایثارگران ، تاثیر بومی گزینی ، نحوه صحیح انتخاب رشته ۹۹ و سایر مباحث مرتبط با آن جهت کسب موفقیت شما در کنکور سراسری باشند .