021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

حداقل رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401

حداقل رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401 ( 60 کارنامه قبولی کنکور 1400 )

رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401 : دامپزشکی جزو رشته های دکتری حرفه ای و طول تحصیلش هم مثل داروسازی و دندانپزشکی 6 ساله … جزو رشته های زیر گروه 1 تجربی هم هست و پذیرشش مثل فیزیوتراپی بصورت بومی گزینی قطبیه . جزو 4 رشته پرمتقاضی علوم تجربیه بنابراین بومی گزینیش به صورت 60 درصد بومی به 40 درصد غیر بومیه .
مشاهده کارنامه های کنکور 1401 

رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401  »  رشته ی دام پزشکی یکی از شاخه های علوم پزشکی است که وظیفه ی درمان بیماری های دامی، پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام یا خاص دام را به عهده دارد.

یک دامپزشک با کوشش در تامین بهداشت و سلامتی دام ، طیور و آبزیان و مقابله با عوامل بیماری زا، نقش بسزایی در افزایش طول عمر و بهبود سلامت دام دارند. در حقیقت هدف اصلی از تامین سلامت و افزایش طول عمر دام ها،افزایش راندمان تولیدی و تغذیه ای دام است. از زاویه ای دیگر این مهم را میتوان مدنظر داشت که یک دامپزشک با بیماری های مشترک بین انسان و دام درگیر است. بیماری های که چه به صورت مستقیم، از طریق تماس با دام آلوده و چه به صورت غیر مستقیم، از طریق فرآورده های دامی سلامت انسان ها را به خطر می اندازد. یک دامپزشک با تلاش برای درمان این بیماری ها و واکسیناسیون دام ها ، بخش تاثیر گذاری از سلامت جامعه و ایمنی در کودکان را تامین میکند.رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401   

دانشگاه های دولتی روزانه پذیرنده رشته دامپزشکی در کنکور سراسری 1401 – 1400

رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401  »   رشته دامپزشکی از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته دامپزشکی در دانشگاه های دولتی روزانه ، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان صورت می گیرد . دانشگاه های سراسری معروف که در دوره روزانه در رشته دامپزشکی پذیرش دانشجو دارند شامل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی , علوم پزشکی تهران , علوم پزشکی ایران , علوم پزشکی اصفهان , علوم پزشکی تبریز , علوم پزشکی شیراز , علوم پزشکی البرز – کرج , علوم پزشکی اردبیل و … می باشند .رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401 
به کلیه داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در انتخاب رشته تجربی هستند توصیه می شود که دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 را مطالعه نمایند تا لیست رشته ها و دانشگاه هایی که در انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 پذیرش دارند را مشاهده کنند .

رشته ی دامپزشکی در دو مقطع کاردانی و دکترای حرفه ای ارائه می شود.طول دوره ی کاردانی این رشته ۲ سال و دوره ی دکترای حرفه ای ۶ تا ۷ سال است. تعداد واحد های این رشته در مقطع دکترای حرفه ای ۲۲۰ واحد است .

انتخاب رشته کنکور 1400

فرصت شغلی

رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401  »   فارغ التحصیلان در رشته ی دامپزشکی می توانند در سازمان دامپزشکی، موسسه ی تحقیقات و تولید واکسن، واحد های دامپروری خصوصی و دولتی، شرکت های تولید فراورده های دامی، آزمایشگاه های تشخیص بیماری های دامی و انسانی، شرکت تولید دارو های دامپزشکی،تدریس در دانشکده های دامپزشکی، تاسیس مطب های دامپزشکی خصوصی و به عنوان ناظر در کشتارگاه های دامی.

ظرفیت پذیرش دامپزشکی دانشگاه ها :

رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401  »    الان 12 دانشگاه دولتی تو کشور هستن که دکتری عمومی دامپزشکی دارن و سالانه حدود 750 نفر از طریق کنکور دانشجوی دامپزشکی میگیرن . بچه ها دقت کنید دانشگاههای علوم پزشکی زیر نظر وزارت بهداشت رشته دکتری حرفه ای دامپزشکی رو ندارن یعنی مثلا وقتی میگیم دامپزشکی دانشگاه تهران منظور دانشگاه علوم پزشکی تهران نیست که رشته هایی مثل پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی و … داره بلکه منظور خود دانشگاه تهران هست . یا مثلا دامپزشکی اهواز که میگیم منظور دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیست ، منظور دانشگاه شهید چمران اهوازه . یعنی دانشجوهای دامپزشکی توی اون دانشگاهی که دانشجوهای پزشکی و دندان و دارو و فیزیوتراپی اینا هستن اونجا نیستن یه دانشگاه دیگه هستن . هم روزانه و هم شبانه یا همون نوبت دوم دامپزشکی تو دانشگاه ها وجود دارد که فقط شبانه ها باید شهریه بدن و معمولا دانشگاه خوابگاه دولتی بهشون نمیده برخلاف روزانه ها . جزو رشته هایی هم که ظرفیت پذیرش دختر و پسر برابر نیست و جنسیت تاثیر خاصی تو قبولی این رشته نداره .رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401  

درصدها و ترازهای لازم برای قبولی در رشته ی دامپزشکی کنکور سراسری 1401 تجربی

رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401 »  در این مقاله سعی کردیم حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته دامپزشکی در کنکور سراسری 1401 -1400 را براساس آمار انتخاب رشته 1400 قرار دهیم ولی این نکته را بخاطر داشته باشید که جداول زیر بر اساس آمار انتخاب رشته 1400 پیش بینی شده است تا یک دید کلی نسبت به رتبه ها و درصد های موردد نیاز جهت قبولی در رشته دامپزشکی داشته باشید.

بنابراین دانش آموزان باید به نحوی برنامه ریزی کنند که به قبولی ۱۰۰%برسند.

رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401 »  در جداول زیر اطلاعاتی از کارنامه آخرین قبولی های هر یک از مناطق (۱و۲و۳) آورده شده است که براساس اطلاعات در دسترس در کنکور سراسری 1400 توانسته اند در رشته دامپزشکی در دانشگاه سراسری دولتی روزانه مورد پذیرش قرار گیرند.واین درصد ها وتراز ها تخمینی می باشند چراکه با کاهش یا افزایش ظرفیت های قبولی ممکن است این پیش بینی دچار تغییر شود . ولی می توانیم این نوید را به شما بدهیم که اگر درصدها و رتبه شما بهتر از جداول زیر باشد شانس زیادی برای قبولی در رشته ی دامپزشکی داشته باشید.رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی 1401  
مشاهده کارنامه های کنکور 1401 

این درصد ها و تراز ها تخمینی می باشند، چرا که با کاهش یا افزایش ظرفیت های قبولی ممکن است این پیشبینی دچار تغییر شود . ولی می توانیم این نوید را به شما بدهیم که اگر درصدها و رتبه شما بهتر از جداول زیر باشد شانس زیادی برای قبولی در رشته ی دامپزشکی سراسری  1401 داشته باشید.

انتخاب رشته کنکور 1400

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته دامپزشکی دانشگاه دولتی کنکور 1401 – 1400 در منطقه ۱

     حداقل درصد دروس و رتبه لازم قبولی رشته دامپزشکی دولتی کنکور 1401 – 1400 در منطقه ۱
ادبیات فارسی ۵۸% ۶۳% ۳۴% ۶۳%
عربی ۵۹% ۳۵% ۵۰% ۶۳%
دین و زندگی ۵۹% ۶۳% ۳۹% ۹۰%
زبان انگلیسی ۵۲% ۲۸% ۵۵% ۳۵%
زمین شناسی ۰% ۰% ۰% ۰%
ریاضی ۴۰% ۴۴% ۵۵% ۳۲%
زیست شناسی ۴۱% ۳۹% ۲۷% ۳۹%
فیزیک ۳۴% ۴۲% ۵۸% ۱۴%
شیمی ۲۷% ۳۳% ۴۱% ۴۹%
رتبه در منطقه ۱ ۵۵۱۹ ۴۹۸۵ ۴۹۰۷ ۴۸۰۶
رتبه کشوری ۱۸۵۱۱ ۱۶۵۱۸ ۱۶۲۴۷ ۱۵۸۸۵
شهر محل سکونت شیراز تهران تبریز تبریز
رشته محل قبولی دانشگاه شهید چمران – اهواز دانشگاه شهرکرد دانشگاه زابل دانشگاه رازی – کرمانشاه

 

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته دامپزشکی دانشگاه دولتی کنکور 1401 – 1400 در منطقه ۲

     حداقل درصد دروس و رتبه لازم قبولی رشته دامپزشکی دولتی کنکور 1401 – 1400 در منطقه ۲
ادبیات فارسی ۴۴% ۴۳% ۳۹%
عربی ۵۲% ۲۲% ۲۴%
دین و زندگی ۴۶% ۴۷% ۶۸%
زبان انگلیسی ۳۶% ۷۴% ۳۱%
زمین شناسی ۰% ۱۱% ۶%
ریاضی ۲۵% ۲۷% ۲۶%
زیست شناسی ۲۴% ۳۵% ۴۶%
فیزیک ۱۵% ۱۳% ۲۷%
شیمی ۲۴% ۳۶% ۳۳%
رتبه در منطقه ۲ ۱۹۹۴۹ ۱۲۱۳۶ ۱۱۶۳۱
رتبه کشوری ۴۳۶۷۸ ۲۵۹۹۶ ۲۴۹۲۸
شهر محل سکونت شهرکرد بروجرد کرمانشاه
رشته محل قبولی  ( روزانه ) دانشگاه شهرکرد دانشگاه لرستان– خرم آباد دانشگاه رازی – کرمانشاه

 

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته دامپزشکی دانشگاه دولتی کنکور 1401 – 1400 در  ۳

     حداقل درصد دروس و رتبه لازم قبولی رشته دامپزشکی دولتی کنکور 1401 – 1400 در منطقه ۳
ادبیات فارسی ۴۷% ۶۴% ۴۶%
عربی ۵۰% ۴۰% ۴۶%
دین و زندگی ۵۴% ۵۹% ۶۶%
زبان انگلیسی ۲۰% ۲۲% ۳۸%
زمین شناسی ۸% -۴% ۰%
ریاضی ۱۰% ۱۷% ۲۶%
زیست شناسی ۱۹% ۲۷% ۲۱%
فیزیک ۲۲% ۱۶% ۱۶%
شیمی ۱۲% ۱۶% ۲۴%
رتبه در منطقه ۳ ۱۱۸۷۳ ۱۱۰۱۷ ۹۲۲۸
رتبه کشوری ۴۶۰۴۸ ۴۳۳۲۵ ۳۷۳۵۵
شهر محل سکونت لردگان لردگان بندر دیر
رشته محل قبولی دانشگاه شهرکرد دانشگاه شهرکرد دانشگاه شیراز