021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

تیزهوشان

ورود به مدارس تیزهوشان در مقاطع هفتم و دهم از طریق آزمون تیزهوشان انجام می شود . آزمون تیزهوشان یکی از آزمون های تستی ویژه دانش آموزان می باشد که وسیله محک جدی دانش آموزان برای ورود به مدارس تیزهوشان می باشد . آزمون تیزهوشان در مقطع ششم و در مقطع نهم برگزار می گردد و آزمون های مقطع ششم و مقطع نهم با یکدیگر متفاوت هستند در آزمون ششم ، تمرکز سوالات تیزهوشان ششم به روی مسائل هوش می باشد و ربط چندانی به دروس سال ششم ندارد البته که تسلط بهتر دانش آموز روی دروس ادبیات و ریاضی مهارت دانش آموز را در حل سوالات هوش کلامی و هوش ریاضی موثر می باشد . در آزمون تیزهوشان نهم از دروس ادبیات ، علوم تجربی ، ریاضی ، مطالعات اجتماعی ، پیام های آسمانی و هوش می باشد .

سوالات هوش را عمدتا می توان به سوالات هوش کلامی ، هوش تصویری ، هوش ریاضی ، هوش مهندسی و … تقسیم کرد که صرفا این دسته بندی برای طبقه بندی بهتر سوالات و طرح درس های کلاس تیزهوشان است . و سوالات دروس ریاضی نیز از سطح بالاتری نسبت به کتاب درسی برخوردار هستند و لازم است دانش آموزان با آمادگی کاملی به مصاف این سوالات بروند . درس علوم تجربی نیز به دروس فیزیک ، شیمی و زیست تفکیک می شود و سوالات نیز متناسب با هر مبحث مطرح می گردد.

آمادگی برای آزمون تیزهوشان نیازمند کار و تلاش جدی می باشد و دانش آموزان باید علاوه بر مطالعه کتاب های کمک آموزشی تیزهوشان از کلاس آمادگی تیزهوشان نیز بهره ببرند . علی الخصوص در دروس هوش و ریاضی که بالاترین ضریب را در بین تمام دروس دارند و دانش آموزان نیازمند است در این دروس از کلاس های تیزهوشان استفاده نمایند و سطح علمی خود را در مقایسه با دیگران بالا ببرند. رسالت تیزمکس ، آموزش و مهیا کردن دانش آموزان ششم و نهم برای قبولی در آزمون تیزهوشان می باشد و با استفاده از بهترین دبیران و سبک آموزشی نوین دانش آموزان را مهیای آزمون تیزهوشان می نماید.