021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی
your-alt
your-alt

ترمیم معدل کنکور 1402

ترمیم معدل کنکور 1402

ترمیم معدل کنکور 1402شامل دانش آموزان نظام قدیم می شود یا دانش آموزان نظام جدید ؟

زمان ترمیم معدل 1402 ؟ تیزمکس آزمون آنلاین تیزهوشان 1402

در ترمیم معدل کنکور 1402 چند بار می توان شرکت کرد؟

از آنجا از کنکور دی ماه 1401 و کنکور 1402 معدل امتحانات نهایی  40 درصد تاثیر خواهد داشت ، پیرو بخشنامه وزارت آموزش پرورش دانش آموزانی که در درس هایی در امتحانات نهایی نمره مطلوبی کسب نکرده اند می توانند در طرح ترمیم معدل شرکت کرده و با افزایش نمرات امتحانات نهایی دی 1401 یا امتحانات نهایی خرداد 1401 معدل خود را افزایش داده و از تاثیر مثبت این افزایش معدل استفاده کنند .ثبت نام  ترمیم معدل کنکور 1402  در واقع امکان شرکت مجدد در امتحانات دروسی است که فرد موفق به کسب نمره مطلوب  نشده و باعث می شود نمرات ترمیم معدل کنکور 1402 در صورتی که از نمره قبلی دانش آموز بهتر باشد  به عنوان سوابق تحصیلی آن ها در نظر گرفته شود.  ترمیم معدل فوق العاده مهم است چراکه علاوه بر تاثیر در کنکور دی 1401 یا کنکور تیر1402 بعضی از دانشگاهای کشور همچون فرهنگیان حتما باید حداقل معدل را جهت ورود به دانشگاه داشته باشید یعنی معدل بالا جزوه شرایط پذیرش می یاشدو از طرف دیگر یک فرصت برای بهبود تاثیر معدل در کنکور سراسری است و در صورتی نمرات جدید در سوابق تحصیلی فرد در کنکور تاثیر داده می شود که این نمرات بالاتر از نمره قبلی داوطلب باشد. چنانچه نمره گرفته شده پایین تر از نمره قبلی باشد سازمان سنجش آموزش کشور  نمره بهتر را برای داوطلب در کنکور 1402  تاثیرخواهد داد.

ترمیم معدل کنکور 1402 موسسه یکشو

چه افرادی می توانند در ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنند ؟

داوطلبانی که از سال ۱۳۸۴ به بعد دیپلم خود را در یکی از رشته های نظری مثل ریاضی، تجربی و انسانی دریافت کرده‌اند.

داوطلبانی که از سال ۱۳۹۱ دیپلم مدرک پیش دانشگاهی خود را گرفته‌اند.

داوطلبان نظام جدیدی که از سال ۹۸ به بعد دیپلم خود را دریافت نموده‌اند.

افراد دارای دیپلم نظام قدیم (دیپلم قبل از سال ۸۴)، فنی و حرفه ای و کاردانش یا افرادی که دیپلم شان را قبل از سال ۸۴ دریافت کرده‌اند، نیاز به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم ندارند.

افرادی که به جای مدرک پیش دانشگاهی از مدرک کاردانی‌شان استفاده می کنند، یا افرادی که پیش دانشگاهی شان را قبل از سال ۹۱ دریافت نموده‌اند نیازی به دریافت کد تحصیلی پیش دانشگاهی ندارد.

دانش آموزانی  که مشمول اعمال سوابق تحصیلی می باشند، هنگام ثبت نام کنکور سراسری 1402 حتما اقدام به دریافت کد سوابق تحصیلی خود نمایند. کد سوابق تحصیلی  به صورت اینترنتی و سایت dipcode.medu.ir  می توانید دریافت کنید . (موسسه یکشو )

در ترمیم معدل کنکور 1402 چند بار می توان شرکت کرد؟

خبرگزاری فارس؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه بر اساس مصوبه فقط یک بار برای هر درس امکان آزمون وجود دارد، تصریح کرد: امکان اینکه یک داوطلبان همه دروس را هم برای ترمیم نمره در یک ترم بگیرد و آزمون دهد، وجود دارد. داوطلبان  می توانند  بعنوان مثال  دو درس را در خرداد، سه درس در شهریور، و بقیه را در دی ماه  امتحان دهند یا اینکه دریک نوبت تمام دروس را امتحان دهد تا نمرات  کسب شده جدید در سوابق تحصیلی داوطلب اعمال و سپس به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال می شود.

دانلود کنکور سراسری دی ماه 1401 به همراه پاسخ نامه تشریحی 

دانلود سوالات امتحان نهایی دی 1401 -خرداد 1402

دانلود آزمون های آزمایشی 

 

سوالات متداول 

زمان ثبت نام ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۲ چگونه خواهد بود؟

متقاضیان ترمیم معدل می توانند در هرکدام  از ماه های دی، خرداد و شهریور برای شرکت در آزمون های ترمیم معدل کنکور 1402 شرکت کرده  و  نمرات خود را بهتر کنند.

محل ثبت نام جهت ترمیم معدل کجاست ؟

محل ثبت نام ترمیم معدل دوازدهم برای کنکور 1402 در  مدارس بزرگسالان منطقه آموزشی که دانش آموز  در آن منطقه  فارغ التحصیل شده‌ شده است، افراد متقاضی ترمیم معدل در نظر داشته باشند بابت برگزاری امتحان مجدد برای کسانی که دیپلم خود را گرفتند، برای هر درس مبلغی در حدود 20 هزار تومان برای هر واحد  جهت چاپ و تصحیح اوراق از دانش آموزان دریافت می شود.

 نمرات کسب شده  در ترمیم معدل در کارنامه من درج می شود؟

در بخشنامه  ترمیم معدل  ذکر شده است فقط به منظور بهبود وضعیت سوابق تحصیلی فرد در کنکور 1402 موثر است و نمرات کارنامه را تغییر نمی دهد.