021 22 60 10 60 info@1shoo.ir 12 الی 19 تهران ، شریعتی

تحلیل آزمون آزمایشی را چگونه انجام دهیم ؟

تحلیل آزمون آزمایشی را چگونه انجام دهیم ؟

تحلیل آزمون آزمایشی / پس از آن که در آزمون شرکت کردید در هر درس سه دسته سوال دارید

دسته اول : سوال هایی که به درستی جواب دادید.

تحلیل آزمون آزمایشی / اگر در درسی تعداد پاسخ های صحیح تان زیاد است حتما روش مطالعه خوبی داشته اید . از درس های موفق خودتان روش های انحصاری را کشف کنید و در دفتر برنامه ریزی خود یادداشت کنید . کشف روش از درس هایی که پاسخ های صحیح تان زیاد است یک امتیاز مهم برای شماست . از کنار درس هایی که نقطه ی قوت شما می باشد و تعداد پاسخ های صحیح تان زیاد است به راحتی عبور نکنید . از درس های موفق که پاسخ های صحیح تان زیاد است ، روش های خوب خود را بشناسید و یادداشت کنید.

تحلیل آزمون آزمایشی / با سوال هایی که درست پاسخ داده اید چه می کنید ؟ این سوال های را  در پیش خوانی آزمون های جامع دوباره پاسخ بدهید . خودتان هم علاقه ندارید که سوال هایی را که درست پاسخ داده اید بلافاصله پس از آزمون یک بار دیگر تمرین کنید  اما یکی دوماه پس از هر آزمون دوباره به سراغ سوال هایی که درست پاسخ داده اید بروید . قبل از شروع مطالعه ی هر درس به این سوال ها پاسخ دهید شاید در این مدت ، آموخته های قبلی تان را فراموش کرده باشید .پاسخ به این سوال ها به شما نشان می دهند روی چه مواردی باید بیشتر تمرکز کنید .

از پاسخ های صحیح دو نتیجه می توانید بگیرید

اول : کشف روش های اختصاصی خودتان در مطالعه ی درس هایی که پاسخ های صحیح تان زیاد است

دوم : تمرین سوال هایی که درست پاسخ داده اید یک یا دوماه بعد . قبل از آزمون های جامع و امتحانات مدرسه برای تشخیص فراموشی مطالب یادگرفته شده .

دسته دوم : سوال هایی که اشتباه پاسخ دادید

تحلیل آزمون آزمایشی / سوال هایی که اشتباه پاسخ داده اید جزء یادگیری های ناقص شما هستند .  روی این سوال ها بلافاصله پس از آزمون  تمرکز کنید . علت پاسخ اشتباه را پیدا کنید . موضوع را یادبگیرید . از اشتباه خود عصبانی نشوید . اشتباه بخش ضروری یادگیری است . مهم ترین کاری که برای یادگیری پس از آزمون می توانید انجام دهید . یادگیری ازپاسخ های اشتباه تان است .

از پاسخ های اشتباه تان دو چیز را می توانید  یادبگیرید

اول: علت اشتباه خودتان را کشف کنید .

دوم :  علاوه بر بررسی علت اشتباه خود موضوع سوال را هم خوب یادبگیرید.

تحلیل آزمون آزمایشی / سوال هایی که اشتباه پاسخ داده اید را باید باز هم تمرین کنید . قبل از آزمون های جامع و امتحانات مدرسه یک بار دیگر به سراغ این سوال های بیایید ببینید یک دوماه بعد می توانید به این سوال ها درست جواب دهید یا هنوز اشتباه پاسخ می دهید . اگر باز هم اشتباه پاسخ دادید باید بیشتر مطالعه کنید تا بالاخره یادگیری ناقص به یادگیری کامل تبدیل شود . قدر اشتباهات را بدانید ، اشتباهات شما چراغ راهنمای شما برای مطالعه های بعدی شماست.

دسته سوم : سوال هایی که پاسخ ندادید

تحلیل آزمون آزمایشی / از میان سوال هایی که اصلا پاسخ نداده اید . بهتر است ابتدا به سراغ سوال های ساده تر بروید . این ها سوال هایی هستند که سرجلسه وقت کم  آورده اید . پیشنهاد می شود در بین سوال های بدون پاسخ ، ابتدا به سراغ سوال های ساده تر و یا جذاب تر و چالشی تر بروید . سوال هایی که برای یادگیری شان انگیزه ی بیشتری دارید را ابتدا انتخاب کنید و یاد بگیرید .

در ایستگاههای جبرانی و آزمون های جامع می توانید سوال های نزده تان را دوباره تمرین کنید . اما پیشنهاد می کنم از بین سوال های نزده ابتدا به سراغ سوال هایی بروید که ساده تر هستند یا به سراغ سوال هایی بروید که در هنگام آزمون  در مدرسه عقب بوده اید یا این که خودتان مطالعه نکرده بودید .

در تحلیل هر سه دسته سوال به دو موضوع توجه کنید :

آیا برای آن  درس و آن سوال ها وقت کافی گذاشته بودید ؟

آیا روش شما برای یادگیری آن درس و آن سوال ها موثر بوده است ؟

بهترین و برترین مشاوره و برنامه ریزی  و بهترین آموزش کنکور در موسسه یک شو ، کاملا فوق حرفه ای و فوق تخصصی و بسیار دقیق بر اساس تفکر طراحان کنکور و امتحان نهایی در نهایت انتخاب رشته کاملا دقیق و فوق تخصصی برای قبولی در رشته های:

پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی

تا زمان کنکور با شما خواهیم بود.

اکنون فرم زیر را  کامل کنید تا با شما تماس بگیریم.